Ar vartojate alkoholį

21. Jun, 12:26 estuarija estuarija

Kilo toks klausimas, ar vartojate tik kavą, ar kartais leidžiate sau ir daugiau atsipalaiduoti ir išlenkti taurelę ?:) Aš pati ilgą laiką nesiliečiau net prie alkoholio, nes turėjau giminėje tokių žmonių, kuriuos alkoholis visiškai išmušė iš gyvenimo vėžių, tai norėjau kuo toliau nuo to pabėgti. Savo vyrui irgi priekaištaudavau, kai penktadienį po darbo alaus atsigerdavo. Bet dabar jau kažkaip pasikeitė nuomonė, kažkaip supratau kad ne pats alkoholis čia priešas, o tas žmogus kuris jį vartoja. Tie žmonės dažnai turi problemų, ir alkoholis jas padeda pamiršti. Tai kas gi nenorėtų pabėgti nuo savo problemų... Aišku, kai jau žmogui tas bėgimas nuo problemų yra nuolatinė būsena ir jis nė neketina jų spresti, va tada ir prasideda problemos. Kokia jūsų nuomonė apie alkoholio vartojimą? Ir ar tie draudimai kieknors padeda, ar dar labiau skatina vartojimą? Nes pvz jeigu dabar galima alkoholio nusipirkti tik iki tam tikros valandos, tai ar nebus taip, kad žmonės prisipirks dėžes alkoholio iš anksto ir taip tik dar labiau pradės gerti?

meta meta 28. Jun 2018, 14:00

Šiaip aš turiu pripažinti, kad mūsų tautiečiai tikrai turi problemų dėl alkoholio. Visiškai nejaučia saiko, ir visas iškilusias problemas sprendžia alkoholiu. Kartais suprantu, tikrai norisi pamiršti kažkokią problemą, bet prisigėrus ji neišgaruos, poto netgi gal dar pagilės. Apskritai manau didelė bėda yra saiko nejautimas ir savęs nekontroliavimas, ypač esant draaugų būryje. Jeigu kas atsisako gerti, iškart pradeda stumti ant to žmogaus. Manau kad reikia tiesiog būt tvirtam dėl savo nuomonės ir nepasiduoti kitų spaudimui, kad jeigu jau negeri tai esi nefainas kažkoks. Aš pati išgeriu, mėgstu degtinę ir kokteilius su juo, bet gyvenime gal vieną kartą esu padauginusi per išleistuves, poto karto niekas daugiau manęs ir nebematė savęs nekontroliuojančios 😀 Pamoka buvo gerai išmokta, o dabar galiu visiškai nebijodama pasidaryti sau kokteilį po savaitės darbų ir niekas man nieko neprikiš 😀 Dar man visia skanus yra tas alkoholis, tai problemos nematau jeigu kartais nusidedame išgerdami. Dar svarbu ir pasirinkti gerą alkoholį, kurį skrandis priima ir nebūna netikėtumų. Pvz aš mėgstu degtinę, tai neperku tų pigiausių sobieski ir panašiai, o perku normalią Finlandiją arba absoliutą. Labai padėjo sunormalizuoti savo gėrimo įpročius ir šioks toks istorijos žinojimas. Čia pasiskaičiau straipsnį apie degtinę https://www.vynoteka.lt/tinklarastis/stiprieji-gerimai/kokia-degtine-pirkti-arba-viskas-ka-reikia-zinoti-apie-si-gerima tai visai įdomių dalykų sužinojau.