Cezarinis vaikas

24. May, 12:21

Laba diena, mano dukrytė gimė cezario metu. Gimdymo namuose diskutavau su pediatre ir ji man pasakė, jog cezarinis vaikas žymiai jautresnis, jam reikia daugiau dėmesio nei kitiems, jį reikia daugiau globoti, saugoti ir pan. Taip pat sakė, kad tokie vaikai labiau linkę į neurozes. Šventai tuo tikėjau. Tačiau prieš savaitę išgirdau kitą nuomonę: kad su vaiku, kuris nepatyrė to streso gimimo metu reikia kaip tik kitaip: nesaugoti perdėtai, mažiau aikčioti dėl mėlynių, uodų įkandimų ir pan. Labai norėčiau sužinoti kaip iš tikrųjų yra su tais cezariniais vaikais? Ar tikrai jie jautresni už kitus ir reikia juos globoti? O gal kaip tik priešingai?

04. Jul 2010, 15:29

sveiki. kiekvienas vaikas yra individualus.musu mergaite gime CP metu. vargstam iki pat siol. jau metai laiko, kai mazoji nemiega naktimis, vakare buna pats judrumo ir oziuku metas, nors gimusi ankti ryta. nors sirgom rimciau tik viena karta, bet labai reaguoja i aplinkos pasikeitmus, turi tamsos ir vandens baime.
sunkoka, bet manau svarbiausia, kad vystosi gerai 😀

22. Jun 2010, 12:05

Mano Mergyte taip pat po CP ,bet nk blogo negaliu pasakyt ji svejkut svejkutele
o vat mano drauges mergyte gyme naturaliai ir turi dauk problemu su lygom...taigi
manau kad CP ar nuturaliai nedaro jokio skyrtumo...o tesiog priklauso nuo abeju teveliu
ju svejkatos ir panasej ir taip pat nuo pacio vaikelio... 😀

15. Jun 2010, 10:21

mano maze ir cezarinuke, tai sirgo viena karteli per 4men ir tai ligonineje uzsikrete budama beveik 3men

11. Jun 2010, 10:45

mano sunus taip pat gimes CP budu,bet tikrai nemanau kad jis skiriasi nuo naturaliu budu gimusiu vaiku,jis labai aktyvus,judrus,per metus laiko esame tureja tik du kartus sloga,kai sako kad tokie vaikai serga dazniau.Na tik migdyti turiu ant ranku,bet cia manau mano pacios klaida kad taip prisipratinau😀

10. Jun 2010, 10:20

man atrodo, nesvarbu ar naturaliai ar po CP gime leliukas, bet kokiu atveju jis yra mazytis nepazistamam pasauly ir jam reikia tos silumos, mamos ranku ir svelnumo 😀 juk kur daugiau jam jaustis saugiai jei ne ciuciuojamam ir myluojamam mamos gleby...
mano sunus taip pat gime po CP ir kol kas nematau jokio skirtumo palyginus su maziais gimusiais naturaliai...

06. Jun 2010, 23:17

mano mergyte gime naturaliai,o jau vargo su ja buvo ir yra nors vezimu vezk,ji reikalauja daug demesio daug silumos artumo,yra begalo baigsti,labai jautri ir t.t.dabar jau po truputeli keiciasi,jai 1 metai ir 2 menesiai,tiesa sirgus mazai,kai tik pas koki nors gydytoja apie pasakydavau iskart klausdavo kaip pagimdziau,todel manau nereiktu visko versti tam CP,kazkodel anksciau maniau jog gime cezario pagalba vaikuciai linke dazniau sirgti,bet dabar manau jog tikrai nepriskirciau visko CP 😉

06. Jun 2010, 15:50

na cia tik Lietuvoje taip kalba manau 😀 as anglijoje, niekada negirdejau tokiu isskirstymu 😀)))

06. Jun 2010, 12:58

pritariu mamoms mes irgi po CP o mano mergyte yra judri, puikiai vaiksto ir net pralenkia vyresnius vaikus savo sugebejimais 😀

05. Jun 2010, 17:13

Mano dukrytė taip pat gimė CP pagalba.Ir tikrai, mane labai siutina tokie išskyrimai, cezarinis, necezarinis.Jeigu kas negerai su vaiku, tai ir girdi nuomonę, aaaa, cezarinukas.Nors tas vaikas elgiasi taip pat ir problemos tokios kaip ir natūraliai gimusių vaikų.Tiek gydytojai perlenkia lazdą, nuteikdami mamytes, tiek senesnės kartos žmonės.Nereikia "vyniot į vatą".O silpnesnis ar stipresnis vaikiukas, manau, nepriklauso nuo to, ar gime pjūvio metu ar ne.Jau nuo pat pirmų dienų reikia formuoti vaiko imunitetą, stiprinti organizmą.Yra ir natūraliai gimusių vaikiukų, "šiltnaminių", kurie vos tik išeina į kiemą ir serga.Nesu linkus viską suversti cezariui.

05. Jun 2010, 16:23

Ir netikiu,kad tas turės įtakos ateičiai.

05. Jun 2010, 16:20

Man taip pat buvo CP

05. Jun 2010, 16:13

Sveikos 😀 Mano dukra irgi gime po CP. Ir ka as galiu pasakyt? Ogi nieko blogo. Lyginant su drauges dukruze, kuri gime naturaliai, mano mazyle buvo ramumo isikunijimas (tarp ju 9men skirtumas). Ji verke tiek kiek reikejo, beje, nemego vazinetis vezimelyje, bet neskaitau to blogu dalyku. Megdavo pabut ant ranku, bet nezinau nei vieno kudikio, kuriam tai nepatiktu. Skaiciau straipsni apie gimusius CP pagalba, apie kraujo pokycius iskart po gimimo ir neigiamybes visokias, kurios atsispindes tolimesniame gyvenime, kaip pvz. lytinio gyvenimo problemos. Internete yra begales straipsniu sia tema: http://moterims.balsas.lt/sveikata_ir_dieta/sveika_gyvensena/cezario_pjuvis_lemia_asmenybe; http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/straipsnis?name=straipsnis-8161

04. Jun 2010, 11:31

Labai gaila, bet nėra jokių tyrimų, kurie atskleistų ką vaikas išgyvena gimdamas: nesvarbu kaip natūraliais takais ar per CP. Vienareikšmiškai galima pasakyt tik tiek, kad vaikui gimimas yra didelė trauma. Visą savo gyvenimą gyvenę, ten kur šilta, tamsu, jauku, šlapia ir viskas paduota (kalbu apie maistą). Jie išeina į šaltą, ryškų, garsų pasauly, kur turi patys savimi pasirūpinti, arba pranešt mamai, kad ji pasirūpintų. Viskas nauja ir niekas neaišku. Ar saugu čia? Ar galima pasitikėt visais? Ar čia gerai?
kaip ir nėštumo metu vieni leliukai spardos daugiau, kiti mažiau, vieni vartos, kiti ne, vieni dieną aktyvesni, kiti mamai miegot naktį neleidžia taip ir gimę vieni po gimimo nusikamavę miega ir žadinti reikia, kad pavalgytų, o kitiems tas gimimas toks baisus buvo, kad dar ilgai jį sapnuoja ir verkia...
Sako, jog pirmi du mėn baisiausi vaikui, po to vaikas turėtų bemt kiek aprimti.

Pagarbiai

Psichologė Vika

04. Jun 2010, 11:31

ar ir nenorejau, tik kad nelabai jis lindo buvo pilvuke toks dickis, o as mazute. tai daktaras juokavo, kad jei butum kaip sabonis tai butum pati pagimdzius o dar reik cp daryt. as pati 1,55ugio, o vaikas gime 4150g ir 56 cm. toks oziukas mano sunus, su 4 raguciais, nes oziaragis ir dar jaucio metaais gime.toks judrus, stiprus ir labai padykes mamos visai neklauo.bet kaip ir sakei sveikas svarbiausia.

04. Jun 2010, 11:27

niu idomiai cia su tais cezarinukais.. mano berniukas irgi gime cezario operacijos budu - bet ne del to, kad pati norejau, o del komplikuoto gimdymo...
yra daug ir ivairiu nuomoniu, bet as manau, kad kiekvienam vaikiukui reikia mamos silumos, meiles, taigi isskirti butent cezarinukus, kaip ypatingai reikalaujancius demesio, nelabai sutikciau 😀
svarbiausia sveiki musu mazyliai 😀 bent jau maniskis, tai, tfu tfu tfu, tikrai ramus 😀

04. Jun 2010, 11:20

Įdomiai čia, arnuti, nes saulė irgi ant rankų negali užmigti - zurzia, niurna ir tiek. O kai padedi į lovelę iškart užmiega, bet aš manau ,akd čia įgytas refleksas (ar kaip ten vadinasi 😀 ) Būna kartais, kad norisi su ja pažaisti, pamankštinti ar pan. Šiaip dažniausiai nusiteikusi tokiems žaidimams, bet būna, kad žaidink nežaidinusi... jei jai norisi pažaisti savo žaidimus tai mama lieka už dėmesio ribų.

04. Jun 2010, 11:17

mano vaikas ir cezarinis, idomiai cia skamba, jis pirmomis dienomis buvo labai jautrus, irzlus vis verkdavo, man net reikejo pagalbos kai gulejome ligonineje, atrode kad sesutes ji geriau nuramina nei mama.taip pat visa pirma men jis toks pat buvo, tai man buvo labai sunku, abu kamavomes, buvo daug asaru. kai pradejau maitint misinuku jis tapo geresnis, o veliau isvis tapo ramesnis, ramiau miegojo naktimis, kai labiau paaugo toks labiau vienas mego but, jam pabut pas mane gleby ar pamyluot nelabai norejosi, tik begt lekt, jei reikia tai trumpam pabuna ir vel is glebio neria.

24. May 2010, 15:27

Dėkoju už atsakymą. Kaip suprantu tema slidi

24. May 2010, 13:48

nesamone ,kad jautresnis ar kazkoks kitoks

24. May 2010, 13:43

Laba diena,

Palėtėt opių diskusijų temą. Tiek medicinos darbuotojai kaip dėl skiepų taip ir dėl cezarių (CP) neturi vieningos nuomonės. vieni teigia kad CP tai intervencija į organizmą, o betkokia intevencija yra žalinga, kiti teigia, kad vežimų laikai baigėsi. Psichologiniai tyrimai taip pat nevienareikšmiški. Vieni teigia, kad po CP vaikas nepatiria streso, yra labiau pažeidžiamas. Kiti teigia, kad vaikas nepatyrė bereikalingo streso, neturi neigiamos patirties, auga jausdamasis saugiau.
Mano nuomone kiekvienas vaikas yra individualus nepriklausomai nuo to kaip jis gimė.
1.CP daromi dėl komplikacijų ir ne masiškai, kad būtų juos galima lygint su natūraliu gimdymu
2. CP daromi palyginti dar ne ilgą laiko tarpą
3. kiekvienas organizmas yra toks didlis ir jį įtakoja tiek daug visokiausių išorinių ir vidinių veiksnių, kad sunku atskirti kas nuo ko priklauso, o čia kalbama apie du organizmus.
4. pvz. patiriant depresiją nėštumo metu 25 proc. kad gimęs naujas žmogus kažkada savo gyvenime sirgs depresija, vien tik dėl fiziologinių priežasčių (per didelis hormonų kiekis mamos organizme nėštumo metu), jei moteris patiria stresą nėštumo metu, tikėtina kad kūdikis gims anksčiau, mažesnio svorio, galimai su tam tikromis komplikacijomis ar neišsivysčiusiais organais, nes nėštumo metu dėl streso motinos kraujas dėl cirkuliacijos pokyčių tampa nebepajėgus aprūpint vaisių deguonimi ir reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Tai įsivaizduokit jei toks kūdikis gims po CP? Nors komplikacijos bus dėl fiziologinių pakitimų mamos organizme nėštumo metu, labai lengva viską nurašyti CP. Yra toks polinkis fiziologinius neaiškumus nurašyti gimdymo traumoms, o psicologinius- CP.
Kaip jums augint Jūsų cezariuką? Mano abu vaikai po CP. Ir visiškai skirtingi. Pirmąjį reikia pamylėt, paglobot, jis jautresnis, o antrasis aktyvistas, pats savim pasirūpina, gauna- ko nori.

Pagarbiai

Vika

24. May 2010, 12:21

Laba diena, mano dukrytė gimė cezario metu. Gimdymo namuose diskutavau su pediatre ir ji man pasakė, jog cezarinis vaikas žymiai jautresnis, jam reikia daugiau dėmesio nei kitiems, jį reikia daugiau globoti, saugoti ir pan. Taip pat sakė, kad tokie vaikai labiau linkę į neurozes. Šventai tuo tikėjau. Tačiau prieš savaitę išgirdau kitą nuomonę: kad su vaiku, kuris nepatyrė to streso gimimo metu reikia kaip tik kitaip: nesaugoti perdėtai, mažiau aikčioti dėl mėlynių, uodų įkandimų ir pan.
Labai norėčiau sužinoti kaip iš tikrųjų yra su tais cezariniais vaikais? Ar tikrai jie jautresni už kitus ir reikia juos globoti? O gal kaip tik priešingai?