Kaip geriau išmokyti vaiką kalbėti kita kalba?

12. May, 01:13

Laba diena, norejau pasiteirauti, Kaip geriau ismokinti vaika lietuviu kalbos. Namuose snekame rusu kalba, o vaikas greit eis i lietuviu darzeli, taigi noriu ismokinti lietuviu kalbos. Vaikui 2.5 metu, rusiskai kalba visiskai, gerai ir aiskiai. O norint ismokinti lietuviu kalbos, geriau po truputi, aiskinant viska, ar is karto pereiti ir su vaiku sneketis lietuviskai? Dekoju uz atsakyma.

18. Oct 2012, 12:14

Sweikutes,na maniskis dabar metuku ir7menesiu,tai jau anglu ir lietuviu pradejo po biski sneketi,ir tevelio kalba atkartoja po truputi 😉

17. Oct 2012, 10:29

Maniskis jau ugtelejes ir daznai mickey mouse ziuri(anglu kalba)skaiciuoja angliskai iki 10,nes ten daznai sakaiciuoja😃o gaudo naujus zodzius ,,tiesiog ore",tad kuo daugiau ir ivairesniu kalbu girdes tuo daugiau ismoks ir lavinsis,o su laiku atsirinks😉baisiai jie imlus☺

17. Oct 2012, 10:22

Iš savo patirties žinau, kad labai padeda įvesti dar vieną - gestų kalbą. Yra padaryta daug tyrimų, kurie pastebi, kad vaikams lengviau išmokti kelias kalbas per gestus, nes tai būdas įsiminti žodį ne tik audialiai, bet ir kinestetiškai (ir dažniausiai vizualiai). Kai reikia atgaminti reikiamą žodį, vaikai dažniausiai pasirodo gestą ir tarsi prisimena, kas su tuo gestu susiję, t.y. žodį. Bet aš čia turbūt per giliai kapstau 😀

03. Sep 2012, 13:24

sveikos mamytes.turiu klausyma.su savo mazyliu nuo gimimo sneku lietuviskai.vyras savo kalba,o tarpusavi su vyru snekam anglu.kadangi gyvenam uzsieni kur pagrindine kalba yra prancuzu tai ir vesim i prancuzu darzeli.Mazyliui beveik 2metukai bet jis nesneka ir nekartoja zodziu.ar gali buti kad jam sunku ir maisosi zodziai? darzelyje dasides prancuzu tai bus dar sunkiau... ☹ ar ismoks visas kalbas?

13. May 2012, 11:22

ele3 tai va ir as sakau,kad jeigu nori kad vaikas mokietu kelias kalbas su jo reikia snieketi tom kalbom,ir ne tik su jo bet ir tarp pusavyje stengtis.Mano mazius ir lietuviskai ir rusiskai sneka,nes mes stengiames su jo ir taip ir taip snekieti ir su vyru bendraujame ir rusiskai ir lietuviskai.bet nereikia daryti kaip mano drauge,namuose rusiskai i vaikas i lietuviu darzeli ejo,dabar i mokykla,jisai lietuviskai sneka gerai,bet painiojasi mokykloje ☹ ir jam jau 8 metukai bus rugseji

13. May 2012, 11:14

Mano manymu, viskas bus gana paprasta, nes vaikui dar tik 2,5 metuko. Nedarykit nieko, prades lankyti darzeli ir ismoks. Vaikai labai imlus kalboms. Musu dukryte lanko norvegiska darzely nuo 2 metuku. Dar nepraejo ne metai, o norvegiskai ciauska kaip ir kiti vaikai. Viskas susideliojo savaime ir tikrai daug paprasciau, negu gali atrodyti. Klaida daro tie tevai, kurie delsia vesti i darzeli ir nuveda jau kokiu 4-5 metu vaika. Tada vaikui sunkiau. Tad, manau, jog nusiraminkite ir pamatysite, kaip vaikas graziai snekes abiem kalbom 😀

13. May 2012, 10:36

na kad vaikas painiojasi,tai tikrai.Maniskiam tos 3kalbos labai painiojasi.Su teciu turkiskai sneka,su manim ir mama lietuviskai,su draugais musu angliskai.Ir kai nori ka nors pasakyti visada is tu 3kalbu sudeda viena sakini.Taip iseina kad nei vieni nei kiti puses nesupranta 😃😃😃 Bet dar po metuku tikiuosi jau nebe
painios 😀

13. May 2012, 02:07

Vaikai baisiai imlus,pati i sitikinau😀mes namie LT kalbam,mama sveciavosi,tai per pora sav. RUS. pradejo sneket,o lauke ir angliskai girdi,tai sutikus ,,hello" sako.Jei namuose kalbesit ivairiom kalbom,tai vaikas TIKRAI nesusipainios,jis kuo puikiausiai atsirinks kur su kuo ir kaip kalbet.Kita vertus,jam palengvetu adaptuotis kitoj aplinkoj,jei jau but girdejes tam tikrus zodzius😉nesuprantu mamu,kurios priestarauja,kad kalbetu kitom kalbom????kuo daugiau zinos,tuo lengviau bus. 😉

12. May 2012, 20:58

ir labai sunku vaikui bus,mano drauge taip ir padare,leido rusakabli vaika i lietuviu darzeli,tai vaikas jau i lietuviu mokykla eina,bet jam reikia pirmokui jau samdyti lietuviu kalbos mokytoja,tai as nesuprantu rusakalbiu tevu kurie namuose bendrauja rusiskai o vaika leidzia i lietuviu darzeli ar mokykla 😀nes jeigu nori,kad vaikas mokietu lietuviu manau reikia is karto su jo pradiet snekiet lietuviskai

12. May 2012, 19:03

Liuks, aš irgi manau, kad vaikas daržely su bendraamžiais labai greitai pramoks.

liuks liuks 12. May 2012, 18:22

Nieko nereikia mokinti ir painioti vaikuciui kalbu,nes jei jau nuo gimimo bendravot su vaikuciui tik rusiskai,tai sekmingai taip ir toliau darykit,o nuejus vaikuciui i darzeli ismoks ir pats lietuviskai be jusu pagalbos😀Mano dukryte namuose girdejo tik gimtaja lietuviu kalba,o aplinkoj angliskos kalbos truputi,o pradejus eit i angliska mokyklele po poros menesiu ismoko angliskai tiek kiek jai to reik ir uztenka😀

12. May 2012, 18:00

o kodel vaikas norite leisti i lietuviu darzeli?mano maziui 1,7metukai tai jisai ir rusiskai ir lietuviskai sneka 😀ir mes zadame i leisti i rusu darzeli😃

12. May 2012, 15:31

Vaikus labai lengva išmokyti skirtingų kalbų vienu metu.

12. May 2012, 13:47

Dabar ir as suprantu kad reikejo 😀 bet ka padarysi, bandysim mokinti dabar 😀

12. May 2012, 13:26

maniskis dabar 1metuku ir 2menesiu supranta jau 3kalbomis,ir zodzius pasako taip pat 3kalbomis.Turbut veliau sneketi predes,bet iskarto snekes visomis,ir todel gerai.Reikejo gal su vaiku iskarto kai gime abiejom ir kalbeti.Nes dabar gali nesuprasti kodel pasikeite viskas

12. May 2012, 13:23

Labas, vaikai labai imlūs, galima bandyti kalbėtis pradėti lietuviškai ir žiūrėti kas iš to gausis 😀

12. May 2012, 13:13

Laba diena, norejau pasiteirauti, Kaip geriau ismokinti vaika lietuviu kalbos. Namuose snekame rusu kalba, o vaikas greit eis i lietuviu darzeli, taigi noriu ismokinti lietuviu kalbos. Vaikui 2.5 metu, rusiskai kalba visiskai, gerai ir aiskiai. O norint ismokinti lietuviu kalbos, geriau po truputi, aiskinant viska, ar is karto pereiti ir su vaiku sneketis lietuviskai? Dekoju uz atsakyma.