Darbdavys po vaiko priežiūros atostogų nepriima į darbą

02. Jul, 01:24

Sveiki, norejau pasiterauti, jei darbdavys po vaiko prieziuros atostogu nepriima manes atgal i darba, o as savo noru nesutinku iseiti, ar jis atleisdamas mane neprivalo man sumoketi iseitine kompensacija? Aciu uz atsakyma?

24. Oct 2012, 14:22

Pagal DK 129 str. iki 3 metų vaikui, atleisti iš darbo negalima, tai noriu paklausti ar gali darbdavys siūlyti darbo vietą kitame mieste, pvz. Vilniuje ar Ukmergėje, nors visada darbas buvo Panevėžyje. Praktikoje yra toks iš darbdavio pusės niuansas, kad nenorima mokėti išeitinių kompensacijų, todėl siūlo tokias sąlygas: „Panevėžyje vietos nėra, galima pasiūlyti darbą Vilniuje ar Ukmergėje t.t.“. Darbdavys siūlo tokias sąlygas, kad pats darbuotojas, turintis šeimą, nesutiks ir išeis savo noru. Domėjausi šiuo klausimu ir yra daug pasisakymų. Vieni teigia, kad negali nusiųsti dirbti toliau nei 30km. o tokios vietos nėra, tai vadinasi nusiųsti iš Panevėžio kaip ir negali, ar čia tiesa dėl to 30 km.???? Dar labai svarbus aspektas - Mano darbo sutartyje nurodyta STRUKTŪRINIO PADALINIO PAVADINIMAS - VILNIAUS FILIALO KLIENTU APTARNAVIMO CENTRAS. Tai gal ir gali siųsti i kita miestą???? Pagal naują šios organizacijos skirstymą Panevėžys, kaip ir Vilnius priklauso Rytų apskričiai, kuri sutartyje neminima. Konkreti darbo vieta sutartyje nenurodoma.

04. Jul 2012, 20:24

Aguonėle, kai jau ės, tada ir matysi ką daryti, bet šiaip vis dažniau prisibijo žmonių, kurie kovoja už savo teises.

04. Jul 2012, 18:09

Aciu, Odeta, uz konsultacija😀, pasiskambinsiu i darbo inspekcija ir pasidomesiu, bet kaip cia kazkuri panele sake, kad ir grazins i sena vieta, tada vistiek es, kol pati neapsikentus iseisi is darbo.

04. Jul 2012, 16:36

ups... ti kdabar pmaciau, kad cia teisininko skiltis, tad atsiprasau, kad isijauciau su savo konsutlacijomis 🌷

04. Jul 2012, 16:31

Aguonele- pagal DK darbdavys privalo grazinti i ankstesni darba, paziurek, ar darbo sutarty yra nurodytas adresas, ar salygos, kurioj parduotuvej turi dirbti, o gal pareiginiuose nuostatuose yra kazkas apibrezta, bet maau, kad tu busi priimta kaip pardaveja, ir jei jis turi kelias parduotuves, jis kaip ir turi tokia teise priimt tave atgal i pardavejas, bet fiziskai pakeist darbo vieta. Cia jau niuansai, kuriuos geriausia isaiskintu darbo inspekcija. Klausti jos gali anonimiskai, skambink i Vilniu, labai maloniai konsultuoja.

04. Jul 2012, 16:01

Taip, didelė tikimybė, bet būna, kad ir bijosi ėsti.

04. Jul 2012, 15:19

Na bet paskui tame darbe valdžia tave ės, tol kol vis tiek neapsikentusi savo noru iš darbo išeisi

04. Jul 2012, 11:40

Panašią situaciją žinau, tai kreipėsi į darbo inspekciją ir vieta atsirado 😀

04. Jul 2012, 11:16

as kiek zinau kad jei nebeliko tau vietos tai bent turi uz 3men sumoketi kompencacija kitaips nieko nebus😀kreipciausi kitur..kad sutvarkytu viska

03. Jul 2012, 22:53

Odeta, tai kaip suprantu, jei darbdavys man siulo kita darbo vieta, bet as nesutinku i ja pereiti jis vistiek man turi ismoketi iseitine kompensacija??? Nes pas mane panasiai gaunasi dabar... As dirbau pardaveja, dabar mano darbo vieta uzimta, man siuloma iseiti is darbo, arba pereiti i kita pardotuve, bet man netinka darbo salygos toje parduotuveje. Aciu uz atsakyma😀

03. Jul 2012, 15:52

Darbdavys privalo priimti i darba, jei darbo vieta reorganizuota, tada turi duoti ispejima del atleidimo ( 4 men.), arba pasiulyti pereiti i kita darbo vieta. jei tu nesutinki pereiti i ktia darbo vieta, jis privalo sumoketi iseitine kompensacija, kuri skaiciuojama pagal staza, pagal vaiku skaiciu ir t.t.

03. Jul 2012, 15:41

Aijos, žinau 😀 Tik šiandien buvau dėl nėštumo ir gimdymo atostogų tai direktorė užklausė į ateitį, kaip ji sako😀

03. Jul 2012, 15:39

Oi biski netaip perskaiciau😀 Perskaiciau, kad taves neklause kada grisi 😀

03. Jul 2012, 15:38

silvijana, kai gims vaikutis turesi vel nueiti i darba parasyti prasyma vaiko prieziuros atostogoms gauti. Tada ir pasirasysi, kiek laiko auginsi vaikuti😉

03. Jul 2012, 15:24

Keista, nes manęs klausė ar grįšiu po 1 m., ar po 2 m., ar po 3 m. (už trečiuosius nemoka, bet vieta, mano žiniomis, yra saugojama).

03. Jul 2012, 14:41

Privalo priimti!!! O priemes 3 men gali palaikyti, tada jau gali atleisti! O darbo vieta saugoma 2 metus, o 3 metus suteikiamos tik socialines garantijos, bet vieta nera issaugoma...

03. Jul 2012, 14:36

Bet juk negali, nes darbo vieta saugojama 3 m.

03. Jul 2012, 13:38

darbdavys motyvuoja tuo, kad nera laisvos darbo vietos...

02. Jul 2012, 17:02

kokiu pagrindu jis nepriima,ar etatu mazinimu,ar taip sau nereikalinga.jei etatu mazinimu,tai turi sumoketi iseitine kompensacija

02. Jul 2012, 13:24

Sveiki, norejau pasiterauti, jei darbdavys po vaiko prieziuros atostogu nepriima manes atgal i darba, o as savo noru nesutinku iseiti, ar jis atleisdamas mane neprivalo man sumoketi iseitine kompensacija? Aciu uz atsakyma?