Del vaiko auginimo atostogu su antru leliuku,dar nesibaigus pirmoms atostogoms

21. Mar, 09:40

Laba diena. Siuo metu esu vaiko prieziuros atostogose dviems metams,pirmagimei 10men ir laukiuosi antrojo vaikelio,kuris turetu gimti rugseji,pirmagimei bus 1,4m. Noriu suzinoti kaip bus skaiciuojamos ismokos uz antraji vaikeli? Kaip su dekretinem atostogom,kur buna uz 126dienas berods ar priklauso,ar kadangi auginu pirmagime ne? Taip pat idomu,ar antrojo vaiko prieziuros atostogu galetu eiti tetis? Jis turetu buti isdirbes metus laiko iki vaikelio gimimo ar iki dekretiniu? Man niekas neaisku,bet tikiuosi aiskiai paklausiau:)

03. Jul 2011, 16:53

nelabai aisku, kai nukrypstama nuo temos.....
Situacija: mama augina pirmagimi pasiemusi atostogas iki 3 metu. Jau issiaiskinome, kad iki toms atostogoms pasibaigus isejus antroms dekretinems arba gimus antram maziukui bus vel mokami pinigeliai. Kas gali pasakyti kaip bus vel apskaiciuojami pinigeliai (pries pirmo susilaukiant mama dirbo). PVZ.. Pirmus metus mama gavo 1000lt, o antrus metus 700lt mama. Tai remiantis jau 2011 m liepos 1 d istatymais imant antram mazyliui metus atostogu bus taikoma 100%???? kiek ji gaus??? Ar yra jau su tuo susidurusiu???

15. Apr 2011, 22:48

EGLUTE- taip, skaiciuos nuo tu pajamu, kokias gausi. As jau domejaus.... SU antru vaikeliu reiks imtis 1 metams 100 proc, tai tada daugmaz gausi normaliai.

15. Apr 2011, 22:39

eglute,gal uzvesk nauja tema savo klausimui,nes itariu teisininkas sita ignoruoja😃

15. Apr 2011, 09:27

as paprastais zodziais paklausiu, o jus pasakykit ar as teisi ar nea.... 😀
kaip supratau bus dabar taip: as 2 metams esu vaiko prieziuros atostogose, antrus metus gausiu 75 artai 70 procentu nuo darbo uzmokescio dar pagal sena istatyma. kadangi pakeite istatymus ir skaiciuos nuo paskutiniu 12 menesiu, tai jei as susilauksiu 2 vaikelio iki kol pasibaigs sitos atostogos, man skaiciuos nuo tu 70 procentu. taip? 😀

13. Apr 2011, 11:09

tai klausk😀 gal tau pavyks susikalbeti geriau nei man😉 😃

12. Apr 2011, 10:23

😀 niu va, nesipykit gi ...
Man irgi toks klausimas kyla del antro leliuko, bet jau bijau ir beklausti... 😃

27. Mar 2011, 21:13

P.s pamirsau pamineti,kad iniciatyva sveikintina,bet bendravimo lygis... Truputi nusileiskit ant zemes gerb. Teisininke.

27. Mar 2011, 19:39

Oho! "...puola forumus"... Nu zinot nezinojau ,kad Jus irgi visus forumus uzsigriebes teisininkaujat,tik veliau pastebejau ,kai jau parasius buvau. O kai nerandu ko ieskau siame forume,nepatinka atsakymai,tai ieskau kitame. Beje jei is viso yra tik du forumai,tai tada jo,visus😀 O koks skirtumas sakykit,ar az ar cia forume as klausiu? Manau forume didesne nauda klausti ,nes tikiu ,kad ne man vienai kyla tokie ar panasus klausimai. Kaip suprantu labai nemegstate kritikos,o ypatingai viesos,matyt uzgauna ego,todel zinoma geriau az. Kazkodel ne man vienai atrodo ,kad tik destot istatyma. Klausimu Jums daugiau neturiu. Pagarbos reiktu pasimokyti Jums ,o ne man. As bent netujinu visu is eiles. Sekmes darbe ir Viso gero.

25. Mar 2011, 18:13

matyt copy-paste lengviau 😀

25. Mar 2011, 14:18

pritariu joliee sausas įstatymų dėstymas, galima paiikškinti paprasta žmogiškąją kalba

25. Mar 2011, 14:08

😃

22. Mar 2011, 16:50

Skirtumas tas ,kad Odeta paaiskino taip ,kad yra aisku😀 jog pagal nauja istatyma dirbant nesikeicia ismoku suma,o pagal sena,jei atlyginimas mazesnis sodra primokedavo tik skirtuma.

22. Mar 2011, 16:14

dėl sveikatos sutrikdymo: kas akivaizdu ir neginčytina, o jei neaišku, yra tam patvirtintos LR SAM ir LR SADM taisyklės

22. Mar 2011, 15:04

Hm na isties idomu.Tai jei butu nuo pasalpos tai kaip suprantu,pasalpos dydis ir butu tos "lubos"?

22. Mar 2011, 14:50

manau kad nesikeis nes jau per mazai laiko liko, nebent 2012 liepos vel kas nors gali pasikeisti su ta lietuva 😃

22. Mar 2011, 14:50

as tai supratau, kad po liepos 1 d. skaiciuos nuo visu gautu pajamu per paskutinius 12 men., pametinuku atveju nuo motinystes pasalpos...

22. Mar 2011, 14:46

Oi tai jei nuo DU būtų super, tada ir su 70 ir 40 proc, dar būtų galima kentėti 😀 tik įdomu ar nuo liepos nesikeis...

22. Mar 2011, 14:44

aciu ingote😀 na va, manau po truputi bendrom jegom aiskeja visa situacija 😀

22. Mar 2011, 14:41

mano bendradarbe rase prasyma sodroj ir jai skaiciavo palankesni varianta 😀

22. Mar 2011, 14:31

Tai jei man tiesa pasake,kad palankesni varianta skaiciuoja,tai manau visom tas palankesnis nuo DU,o ne nuo pasalpos.Skambinsiu sia sav i sodra ir klausiu,viska kas dar liks neaisku iki sav pabaigos😀,pradzioj noriu pati apsisviesti,kad potoo nebutu taip jog kazko nepasake,kazka nutylejo ir pan..

22. Mar 2011, 14:26

Mes, kad būtume papuolę, reikėjo pastoti, kai mažytei buvo vos 3-4 mėn, o tai jau gerokai per anksti 😉 tad smagu, kas spėjo, o mes naudosimės nauja tvarka ir tais mažiau gerais dviem metais 😀 tik va įdomu nuo ko skaičiuotų pašalpą nuo dabar gaunamos pašalpos ar pradinio du?

22. Mar 2011, 14:24

Tai dabar viskas aišku 😀 nes aš supratau vieną, o visokios "patarėjos" kalba kita 😀 vadinasi gerai supratau ir mums priklauso nauja tvarka 😀

22. Mar 2011, 14:23

Atomine,suintrigavai😃 nezinau ,as tokio dalyko negirdejau ir niekur neradau kolkas,bet visai nesupykciau,jei taip butu,tik kazkaip per daug gerai skamba😀 O tu cia kazkur perskaitei,ar siaip paukstelis paciulbejo? Na as to klausimo dar neisiaiskinau pacioj sodroj,bet teisininke ir kelios mamos sake,kad turi skaiciuoti palankesni varianta,tik reikia parasyti sodroj prasyma.

22. Mar 2011, 14:19

Atomine- iki 2011 balandzio men. turi pagimdyt 😀 Tai tie vaikuciai, kurie gims po 2011 m. balandzio men. iki 2011 m. liepos1 d., tos mamos atsisakineja masiskai nestumorri gimdymo atostogu, kad galetu pasinaudoti senuoju istatymu.

22. Mar 2011, 14:14

Įsiterpsiu, nes girdėjau ne vieną gandą, kad jei mama yra nuo seniau vaiko priežiūros atostogose ir pastoja su antru vaikučiu, kuris gimtų iki 2012 balandžio atrodo,tai dar galėtų išeiti tomis pačiomis sąlygomis 90 ir 75 procentais, kiek čia tiesos? nes kalbų visokių išgirdau, kai nutarėm kviestis antrą leliuką 😀 mano nuomone,turėtų būti jau nauja tvarka, tik kaip skaičiuos išmokas nuo dabar mano gaunamų 75 proc. ar nuo pradinio DU? ačiū už informaciją 😀

22. Mar 2011, 13:54

Na va ,Odeta,taip ir maniau,labai dekoju 🌷 Suprantu gerb.teisininke,kad cia atsakinejate be jokio atlygio,grazus tikslas,bet nereiketu klaidinti jei tiksliai nezinote ,kai ir taip sunku susigaudyti istatymu dziunglese.

22. Mar 2011, 13:46

Jeigu šeima nutars paramos tikėtis dvejus metus, tada pirmaisiais vaiko auginimo metais išmoka sudarytų 70 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio, antraisiais - 40 proc., bet tuomet jau būtų neribojama vaiko priežiūros atostogų išėjusių tėvų galimybė dirbti - dėl papildomų pajamų nemažėtų motinystės ir tėvystės išmoka. Taip sakoma įstatyme, logiškai mąstant lyg ir bus galima grįžti į ankstesnį darbą.

22. Mar 2011, 13:38

Taip skaityti as moku,tik ne visada teisiniuose dalykuose paprasta susigaudyti paprastam pilieciui,be normalaus paaiskinimo "zmoniu kalba",kai dar n visokiu situaciju. O Jus kaip matau suprantate tik kalba terminais,ir galite pacituoti istatyma,bet ne ji paaiskinti paprastai mamai. Aciu uz sugaista laika,bet gal kaip nors pati issiaiskinsiu.

22. Mar 2011, 11:54

netiesa,klaidinate 😀 Dirbti bus galima antraisiais metais,tai tikrai,ir kolkas berods,pilna darbo jega plius gauti tuos 40proc,tik klausimas ar savo darbovietej,nes to man nesugebejo paaiskint iki siol niekas.

22. Mar 2011, 10:13

na pvz dabar tai arba dirbi,arba atostogose esi...

1 2