Kokį vardą lietuvišką ar užsienietišką duoti savo vaikui ?

27. Dec, 01:46

Labas mamytes.Noreciau suzinoti jusu nuomone,koki vaikui davete ar galvojate duoti varda? Dauguma lietuvisku vardu uzsienyje yra iskraipomi,arba tiesiog neistaria tokio vardo. Pasidalinkime savo vaiku vardais ir nuomonemis.

20. Jul 2012, 20:32

as lietuve o vyras nelietuvis.gyvenam uzsieni,ir nera planu gyvent Lietuvoje.pavarde musu taip pat nelietuviska,tai butu kvailyste duot lietuviska varda.as taip manau. kai rinkom varda atsizvelgem i reiksme,tarima ir i tai kad si varda rasi visose tautybese,salyse. Adam-pirmas vyras zemeje (sulietuvintas gaunasi Adomas).Ir su tarimu cia labai jau puikiai visi ji taria.o stai mano vardas cia jau sunkiai

20. Jul 2012, 17:29

mes negyvename LT.

20. Jul 2012, 17:28

na musu vardas vaiko nelabai lietuviskas Gloria ,bet ji rinkome pagal reiksme ,tiksliau teteis isrinko.as norejau lietuvisko,bet kad pilni kampai vienodu vardu.o mes norejom isskirtinio,ypatingo vardo...dabar tas vardas musu dukriukui labai tinka,net manau lietuviskas nebutu taip tikes.

liuks liuks 01. Jul 2012, 14:04

Del skonio nesigincijama😉

01. Jul 2012, 13:54

man kvailai skamba kai lietuviai tevai gyvena LT ir vaikui varda duoda koki serialini 😀

liuks liuks 01. Jul 2012, 13:24

O as manau,kad tevai duoda tokius vardus kokie jiems grazus yra pirmiausia,o tik paskui atsizvelgia i kitus kriterijus ir nieko blogo tame nematau😀Ir Lietuvoje zmones gyvendami duoda visai nesuprantamus vardus,bet tai nereiskia,kad jie nelietuviai ar kazkas panasaus...

01. Jul 2012, 13:14

Na jei tevai ne lietuviai - tai faktas ir suprantama kad ir vaiko vardas nebus lietuviskas, bet jei lietuviai - ir nezino kaip issidirbineti, tai duoda visiskai kitos tautybes kitos kulturos vardus, gerai ir neapmaste, nes buna ir tokiu variantu - kad nepagalvoja kad gal teks sugryzti y LT paskui, o gal tarkime isUK pesikels y kokia Turkija gyventi, ten vel kita salis kita tautybe, tai nepuls gi keisti vaikams vardu y visokius machomed, achmed ir pan. kad ytiktu ir pritaptu prie tos salies bendruomenes.

01. Jul 2012, 11:39

tokiu atveju,tai taip 😉

01. Jul 2012, 11:34

Šiaip kai nera abu tevai lietuviaii tai mastau sunkoka duot tikra lietuviška varda😀

01. Jul 2012, 11:13

sveikos 😉pritariu tau avieteee 😀mes net negalvojome apie kitoki varda nei lietuviskas,nors ir gyvename UK.tik kai rinkome varda,ziurejome kaip jie ji istartu,nesinorejo,kad jis butu labai iskraipytas 😉nors jie ir paprasciausia,atrodo lengva vyresniosios Toma varda,taria dazniausiai Touma. 😃

01. Jul 2012, 06:04

As gal ir patriote pasirodysiu, bet jei esame ir jauciames Lietuviais tai ir duokime vardus savo vaikams lietuviskus, bent jau as taip darau ir darysiu.

01. Jul 2012, 02:00

as norejau mergytei duoti varda eva , bet cia uk jos tarimas man nepatiko,jog vadina yva . Tai pasitarius su teveliu isrinkom kaip ir tarptautini varda mergytei ,kuris lengvai istariamas tiek Lietuvoje ,tiek Uk, ir niekas to vardo niekaip neiskraipo 😀 O vardas Erika 😀

p.s. varda rinkome labai ilgai,sunkiai ir atsakingai ,kol pagaliau radom tinkama 😀

liuks liuks 29. Jun 2012, 18:39

O as pirma paskaiciau paskui pamaciau,kad kazkada jau rasiau ot vista😃😃

liuks liuks 29. Jun 2012, 18:35

Pirmagime gime Lietuvoje,tai davem trumpa,bet vistik nelietuviska varda kaip pasidomejus apie vardo saknis Eva,o sunus gime UK,tai varda rinkom,jog Lietuvoj tiktu ir UK,tiesiog pagalvojom i ateity,jog reiks eit i mokykla ir visur kitur,tai nesinoretu,kad kazkas kraipytu varda tik delto,kad neistaria,tai sunaus vardas Daniel.Kai mano dukryte pradejo eit i mokyklele ja vadino pirmas dienas Yva,bet praejus metams mano dukryte visgi tapo Eva.

29. Jun 2012, 16:09

mes davem Erika ir Martynas

29. Jun 2012, 16:08

teveliu pasirinkimas 😀

29. Jun 2012, 13:11

Lietuvoj Robertas ,užsieny Robert....mažiukas lietuvoj robertukas ,o užsieny Robik...

29. Jun 2012, 13:10

Robert ....sunaus vardas bus..

29. Jun 2012, 13:01

blondynaka tai koks vardukas?

29. Jun 2012, 11:06

Sveikos mes duosim busimajam ´mažiukui varda originalu ,kuris yra ir lt ir europoje...yra tikrai keletas vardu kurie yra visur...tikrai nežinau kur ji keliai gali nuvest po po kai bus pilnametis...nenorim jam užturet gedos

26. Jun 2012, 10:53

vienos vardukas Gabija lengva visiems istarti bet daugiausiai vadina ja tiesiog Gabi o kita Aiste irgi nera dideliu problemu su istarimu ir isimena koki jusu vardukai?

liuks liuks 11. Feb 2012, 21:57

Kai gime dukryte rinkomes tarp dvieju vardu net negalvodami ar tai lietuviski,o gimus dukrytei suzinojom,kad tai lenkiskas vardas,bet mums jis niekur nekliuna ir istaria visur trumpai ir aiskiai Eva,o sunui iskart nusprendem del vardo,jog nekiltu kliuciu,kadangi gyvenam uzsienyje davem varda daniel,tai nera kliuciu lietuvoj ji vadina tiesiog danielium,o cia jis daniel😀

11. Feb 2012, 14:27

adelaide o koks vardas dukrytes?

11. Feb 2012, 12:48

varda tevai pasitenka patys koks patinka, nesvarbu kur gyveni, svarbiausia tevams tas vardas priimtinas. as gyvenu uzsienyje, mano vyras uzsienietis, mano maziuke irgi turi tik uzsienietiska pasa, manau as gimiau lietuvoj, tevai man varda rinko, o dabar mes uzsienyje ir vaikas nera buves lietuvoj, o jei kada ir sumanys, nemanau kad jei trukdys nelietuviskas vardas, gi jinai tai uzsieniete. manau vieniems reikia to lietuviskumo, kitiems uztenka kad jie lietuviai. Bet paciam vaikui daug lengviau kai tevai isrenka varda priimtina abiems puems lengvai tariama usienieciams ir patiems. sekmes renkantis grazius ir prasmingus vardus.

08. Jan 2012, 18:48

mes gyvename norvegijoje ir uzdejome savo mergytei varda Gabija😀 dauguma ja vadina tiesiog Gabi.norvegai gan lengvai atsimena ir istaria😉 darzelyje irgi jokiu problemu del vardo nera😀 mes rinkome pagal vardo reiksme ir ,kad butu lengva istarti😀 bei kuris mums patiko labiausiai😀

28. Dec 2011, 14:44

Vardas visam gyvenimui, ir jai bijot del jo iskraipymo ar del salies kurioje gyvens tarimo, duokite tarptautini varda ir nebus jokiu problemu. Tarptautiniu vardu yra begales. Paieskokit internete.

28. Dec 2011, 13:04

na as gyvenu lietuvoj, abu su vyru esam lietuviai , o vaika pavadinom Evanas, kazkaip manau vieni pries tuos uzsienietiskus vardus , kiti uz.. man jis grazus buvo todel toki ir davem

28. Dec 2011, 01:16

as savo mazylei daviau varda lietuviska - Elija. abu tevai esam lietuviai, tai ir vardas lietuviskas, gi niekada nezinai, kada teks grysti i gimtine. daug galvojom kaip varda parasyti, noredami kad tarimas isliktu toks pat, bet labai jau skirtusi nuo tikrojo vardo - Alliah..tai nusprendem gimimo liudijime irasyti lietuvisku tarimu ir tiek..nors dabar mano mazaja vadina Elaidza.ka padarysi 😀

27. Dec 2011, 23:49

mano vaikuciu vardai DOMINYKA ,DZESTINA,ADAS ir juos tikrai kuo puikiausiai anglai istaria mes neturim problemu del to nei mokykloi neisikraipo niekur

27. Dec 2011, 17:49

Abi mergaites pavadinome tarptautiniais vardais - Andreja ir Julija. Man svarbu, kad vardas butu aiskus ir suprantamas visiems, panasiai tariamas, rasomas, taip pat ir sventas. Net jeigu gyventume Lietuvoje, pasirinkimas butu toks pat. Mums skirtumas tik tas, kad norvegai tokius vardus raso be "j". Taciau dokumentuose yra su "j", todel darzelyje irgi visur taip raso, problemos nematau 😀

1 2