Tortų receptai bei jų puošyba

06. Dec, 10:30

Mamuškos,

Gal prieš kokius porą mėnesių susidomėjau tortų, keksiukų ar kitų desertų puošyba. Ir gamyba. Kiek internete ieškojau lietuviškuose blogose viskas tas pats  nieko tokio, o verstis iš užsienio kalbos kažkaip nelabai tesinori, kad neprigrybauti :D  Pati esu gaminusi tik rafaelo, ir meduti bet iš puošybos nieko tokio nebuvo, nes tuo metu kažkaip nerūpėjo, bet kai pradėjau domėtis pastebėjau, kad išesmės tortų puošyba nėra toks sudėtingas dalykas kaip aš galvojau.

Taigi jei jum taip pat įdomu ar užsijimate gal pasidalintumėte tortų receptais, kremų gaminimo įpatumais. Ir žinoma puošyba. Gal pasidalintumėt kaip vieną ar kitą puošmeną lengvai sulipdyti :)

03. Feb 2014, 17:17

Tešlos norma vienam biskvitui:
3 kiaušiniai
150g cukraus
100g margarino
150g miltų (galima ir mažiau, viskas priklausys nuo kiaušinių dydžio, tešla turi būti kaip tiršta grietinė)
1 v.š su dideliu kaupu kakavos
1 a.š. gesintos sodos

Tortui reikia išsikepti 2 biskvitus ir perpjauti juos pusiau. Gausime 4 nestorus biskvito sluoksniukus.

Kiaušinius suplakti su cukrumi. Ištirpinti magariną, leisti jam šiek tiek atvėsti ir maišant supilti i kiaušinių masę, įdėti kakavą, miltus ir gesintą sodą. Gerai permaišyti. Pilti į norimą formą ir kepti 180 C temperatūros orkaiteje apie 20-30 min. Patikrinti su pagaliuku.

Kremas:
1,5 indelio grietinėlės 36% (po 420 ml)
750g kreminės varškės (naudoju Emilki arba President)
1 indelis kondensuoto pieno
truputis citrinos rūgštelės

Išplakti gerai atšaldytą grietinėlę iki standumo su citrinos rūgštele. Po truputį dalimis įplakti varškę ir kondensuotą pieną.

P.S. man asmeniškai liko puse kremo, tad sekantį kartą daryčiau, iš puses normos.

Lakštų sulaistymui:

500ml virto šalto vandens
0,5 citrinos sultys
2-3 a.š. cukraus

Šokolado masė:
150 -200g juodo šokolado
5-6 v.š. pieno arba grietinėlės
50-80 g sviesto

Ant garų vonelės ištirpinti visus produktus, ir leisti šiek tiek masei atvėsti.

Renkame tortą - dedame pirmąjį biskvitą, truputėlį sulaistome, dedame 1/4 varškės kremo, palaistome šokoladine mase, dedame antrąjį biskvitą, sulaistome, vėl varškės kremą ir šokoladą, tada - trečiąjį biskvito sluoksnį, varškę, šokoladą ir uždedame paskutinįjį biskvitą, šiek tiek jį paspaudžiame rankomis, sulaistome, ir likusia grietinėle aptepame ir aplyginame torto šonus ir viršų. Ir palikti per naktį šaldytuve. Puošti kaip norisi. 😉

O braškes baltajam šokolade su paskrudintom kokoso drožlėm.

03. Feb 2014, 16:38 Vyšninė svaja

Pasidalink receptu,nes as jo noriu 😀

03. Feb 2014, 15:54

Niekas nesidalina įdėjom ar patarimais.. 😕
Aš įkelsiu kokį tortą buvau padarius vestuvių metinėm.. Nieko įpatingo bet vis šis tas 😉
Šokoladinis tortas su varškės kremu:

16. Dec 2013, 14:52

nuotrauka nereali 😉)