Vaikutis vaiksto ant pirstu galu

21. Nov, 07:13

Sveikos,

norejau paklausti (gal kuri esate susidurusi) ar tiesiog zinot ka daryti , jei vaikutis (11men) vaiksto ant pirstu galu.Tik stumdydamas stumduka stato tiesiai(dazniausiai). Ar reiketu sunerimti ar tiesiog dar jam anksti statyti tiesiai pedute?

19. Dec 2013, 23:48 jovitam

Aš irgi pratinau savarankiškumo nuo mažų dienų, nors prieraišios tėvystės šalininkai teigia, jog reikia nešioti kuo dažniau ir kuo daugiau, bet aš myliu ir save, ypač savo nugarą 😀 Maniškė prisilaikydama vaikšto nuo 9 mėn., savarankiškai nuo 1 m. 2 mėn., tai man jau lengva, tik reik sužiūrėt kur nukeliavo ir ką veikia 😀 O meilės proveržiai pas maniškę tikrai reti, jei ir paimu ant rankų, tai tik tam, kad ji kažkur kažką iš aukščiau nužiūrėtų ir bandytų pagriebti, pati glaudžiasi, kai nori miego 😀

19. Dec 2013, 22:33

Tikra tiesa, maniskis niekad labai nebuvo rankinis berniukas,nuo mazu dienu pratinau ir mokinau,paciam susirast veiklos,zaisti,dometis...O dabar kai jau vaikstinejam,aisku dar nedidelius atstumus tik iveikiam,bet ant ranku nebesipraso,nebent pavarges,ateina,prisiglaudzia,padeda galvyte salia manes ,tai taip miela ❤ Jo reti meiles prisipazinimai ,man kaip svente !

16. Dec 2013, 22:41

Palauk, kai pradės lakstyt, tai nepagausi 😀

16. Dec 2013, 21:09

OOO taip.... maniškė dabar pirmus žingsnius stato, tai ant rankų jau nevisada nori. 😀)

16. Dec 2013, 20:17

Aš saviškę nuo mažų dienų pratinu būt savarankiškai 😃 Aišku, nešiojau, mylavau, kartais ilgai, bet ji nebuvo rankinukė 😀 Nors šiaip tiesa, juk vaikai taip trumpai nori ant rankų, kai vaikščiot pradeda nepagausi 😃

16. Dec 2013, 19:32

Mes mažiausiai porą mėnesių naudojome, buvo priverstina priemonė, norint namuose kažką pasidaryti ar turėti bent kelias minutes laisvas rankas. Šakės, jau maniškė, kai buvo mažesnė, nuo rankų enulipo. Turbūt meilės ir šilumos norėjo, kaip gi galima pykti.. 😀)

16. Dec 2013, 19:17

Taip, kažkiek vaikšto, bet neilgai, maniškė gal vaikščiojo vos kelis kartus, bet ne ištisai. Vaikštynės taip gali pakoreguoti vaikučio ne tik pėdutes, kojytes, bet ir klubukus, jog niekas nepadės. Mes jos nenaudojom ir gyd. nepritarė.

16. Dec 2013, 18:49

Na taip, visko būna, bet aš kiek girdėjau tai tikrai dauguma šitaip vaikšto, kol išmoksta. Kartais vaikštynės labai pakoreguoja vaiko vaikščiojimo pradžią. Ir mano gydytoja numojo ranka, nu, kad čia nieko tokio.. nežinau, esu girdėjus žinoma ir baisiau, kad pas ortopedus reikia ilgokai vaikščioti...

16. Dec 2013, 16:04 emskas

Tikrai ne dauguma vaikučių taip vaikšto, yra dalis, bet ne dauguma. O sunerimti visada reikia, nes kartais prireikia ir medikų pagalbos, galiausiai masažų, jei įtempti raumenukai, o atrodo vaikas nei vaikštynėj nebuvo, nei kažkas kito, tačiau vaikšto ant pirštų galų ilgiau nei savaitę ar dvi.

16. Dec 2013, 14:29

Visi vaikučiai, na diduma, vaikšto pasistiebę, kol taisiklingai neišmoksta vaikščioti, liksvara išlaikyti, todėl manau, nei vienai nereikėtų sunerimti dėl to, mėnesis ir praeina. 😀

11. Dec 2013, 23:06

mums 10menesiu irgi daznai buna pasistiebus , aisku dar pati ne vaiksto bet kai nuropoja ir kur nors isikabinus atsistoja daznai buna pasistiebusi , o kai vedu irgi eina pasistiebus bet man atrodo jau vis dazniau deda visa pedute , gal dar del to kad vedu ne uz rankyciu o laikau uz pazastuku , bet skambinausi savo gydytojai tai sake pokol pati ne vaiksto cia nieko blogo

01. Dec 2013, 21:48 jovitam

Sveika, kaip džiugu, bėdos nėra 😀

01. Dec 2013, 18:15

Sveikutes, skubu pasidziaugti ir pasidalinti geromis ziniomis su Jumis,mes jau zengeme savarankiskai pirkuosius zingsnelius, per pastaraja savaite mano angeliukas praktiskai visada state kojyte pilnu paduku,tik retkarciais pasistiebdavo,bet cia sake daktaras jog normalu,taip pat jau gera mnesi mes avime Clarks batukais ,kurie labai giriami,na ir as jais patenkinta,padukas nei per kietas,nei per minkstas😉

26. Nov 2013, 23:59

Pradejusiam vaiksciot vaikuciui gyd. rekomenduoja batukus kietu padu, tik aisku ne kokie kroksai😀 kad butu tvirtas uzkulnis, padukas padedantis formuotis pedai ypac jei vaikai vaiksto pirstu galais. Bet kaip suprantu jus dar pilnai nevaikstot, tai tiesiog mano nuomone vis tiek reiktu bent jau prie progos pasikonsultuot su gyd. Gal kokie raumenu tonusai padideje ar dar kas nors. Ir aisku vaikui rodyt ir taisyt pedute, kad vaikutis isitvirtintu kaip statyt ta kojyte.

26. Nov 2013, 18:51

manau jei naudojat vaikstyne reiketu jos atsisakyti visam laikui cia tik mano nuomone aisku,bet ne viena mamyte pazystu kuriu vaikuciai pradejo nuo vaikstyniu ir kai jau jos nenaudojo vaikstinejo ant pirstu galiuku ,vienai mergaitei dabar 5m bet ir dabar daznai patipineja ant pirstu galiuku ,galbut tik sutapimas bet mano visi trys neturejo vaikstiniu tai ir nevaikstinejo ant pirstu galiuku,vaikscioti ismoko labai skirtingu laiku pirmagime savarankiskai nesilaikius 1.5men pradejo eiti ,antras 9men jau drasiai ejo o trecia metuku,tad kiekvienam vaikui savas laikas😀

25. Nov 2013, 22:12

Suprantama, kad nėra reikalo eiti, jei tikrai nėra rimtos priežasties. Šaunu, kad viskas ok 😀

25. Nov 2013, 21:29

As nelabai linkusi lakstyt pas daktarus be rimtos priezasties,net del vaikucio,pediatras sake,jog cia normalu (siandien lankemes) , tai dabar jau ramiau...Ziuriu paskutines dienas dazniau stato kojyte pilnu paduku,matyt vaiksciojo ant pirstuku nes neseniai mes tik pradejom (koks menesiukas) ,kaip kad vaikstom aplink baldus ,dazniau ropineja,nes visur skuba ir bega 😃

24. Nov 2013, 21:00 jovitam

Žiūrint kiek tas "kartais"? Žinau mamą, kuri vaikštynėj vaiką laiko, kaip sakė, keliskart per dieną "šiek tiek", o pasirodo tie keli kartai po kelias val. 😃 Nors šokliukas pėdutei įtakos neturėtų turėti, šito nežinau tiksliai. Greičiausiai tai paveldima ir nieko blogo, jei tau pačiai taip buvo 😀 Geriausia kreiptis į pediatrą, kad būtų profesionali apžiūra ir nuomonė. Mano sesers vaikas po vaikštynės vaikščiojo kelis mėn. ant pirštų galų, ėjo per visus medikus ir sakė, kad čia neieškotų ligų, nes tai būdinga vaikams. Bet geriau nuramint save apsilankius pas gyd.

24. Nov 2013, 20:38 mellisa

Nea, neturejom vaikstynes,tum kartais pabudavo sokliuke,bet retai ir buvau padarius kad remtusi pilna pedute,o ne vos siektu apacia pirstu galais.As maza iki 4 metuku vaiksciojau daznai ant pirstu gala(gal paveldima) 😀 Tiesiog mastau ar dar normalu tokiam azmiuje vaikstinet ant pirstuku ar jau reiketu sunerimti...

22. Nov 2013, 14:35

Vaikštynės visiškai nereikalingos. Neretai tik žala vaiko kojytėm, klubam, stuburui.

Lukunia9 Lukunia9 22. Nov 2013, 13:26

ir seip tas vaikstynes gi siulo kuo veliau pradet naudot..

22. Nov 2013, 13:05

as irgi galvoju gal su vaikstyneje budavo? mano sesers vaikas vaiksto ant pirstu galu nes vaikstyneje sededavo

Lukunia9 Lukunia9 21. Nov 2013, 20:23

Sveika,mano lelius ant pirstu vaiksciojo,bet po to kazkaip praejo 😀 tik aisku 5 su puse men. bet visi vaikai skirtingai juk 😀

21. Nov 2013, 20:09

Sveika, gal naudojote vaikštynę? Sako, kad jos tai kartais įtakoja. O šiaip būna, jog vaikučiai vaikščioja ant pirštų galų. Mano mergaitė irgi vaikščiojo, bet vos kelis kartus.