Apie sidabrinę spynelę ir auksinį raktelį naktiniam šlapinimuisi sustabdyti

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 13. Rugpjūtis 2013 13:00
916

Kaip padėti vaikui kovoti su naktiniu šlapinimuisi į lovytę? Įdomiais patarimais su Mamyčių klubu dalinasi neurolingvistinės psichoterapijos konsultantė Linga Švanienė.

Sveikos, mielos mamytės,

Vaiko, išaugusio iš kūdikystės laikotarpio, naktinis šlapinimasis į lovytę tėvams sukelia daug neigiamų jausmų, pasimetimą, nežinojimą, kaip padėti tiek vaikui, tiek sau patiems.  Tokie jausmai yra natūralūs.  Tikriausiai, jūs jau išbandėte daugybę būdų ir priemonių. Gal net kreipėtės į gydytojus.

Gal tai net kažkiek padėjo, tačiau vis dar pasitaiko, kad geltonas šlapimo upelis naktimis prasiveržia, ir vėl jus liūdina.

Galvodama, kaip būtų galima spręsti šią problemą, nusprendžiau atsižvelgti į tai, kad ikimokyklinukai mąsto vaizdiniais.  Neurolingvistinė psichoterapija kaip tik siūlo visą eilę priemonių, kuriose naudojamos vizualizacijos.  Tokiu būdu tiesiogiai bendraujama su pasąmone. Taikant šiuos metodus vizualizacijų, poveikis  dar sustiprinamas  audialiniais ir kinestetiniais elementais. Kalbant paprasta žmonių kalba tai būtų realių ar įsivaizduojamų paveikslėlių matymas, su jais susijusių garsų girdėjimas, o taip pat jautimas (lietimas, čiupinėjimas ar tiesiog vidinių procesų pajautimas).

Kaip vizualizaciją būtų galima paprastai, ryškiai, konkrečiai panaudoti darbe su vaikais?  Žinome, kad su vaikais geriausia kalbėti pasakų kalba.

Kokios pasakos galėtų padėti sustabdyti naktinį šlapinimąsi? 

Šį klausimą uždaviau internetinėje paieškos sistemoje ir, žinoma, radau atsakymą.  Su malonumu pateikiu mamytėms iš rusų kalbos mano išverstą pasaką-užkalbėjimą.

Nupirk mažytę spynelę su mažyčiu rakteliu. Nudažyk spynelę sidabrine spalva, raktelį - auksine. Kai guldysi vaiką miegoti, parodyk jam spynelę ir pasakyk, kad ši stebuklinga spynelė padarys stebuklą. Tegu jis užmerkia akutes, įsivaizduoja ir klauso.  Paimk spynelę į kairę ranką, raktelį į dešinę ir papasakok:

Už jūrų marių tolimoje saloje varinio kalno viršūnėje, akmeniniame soste sėdi Didžioji Motulė. Nueinu pas ją. Aš, (sakyk savo vardą), arčiau prieinu, lenkiuos iki žemės ir tyliai prašau mano vaikeliui (sakyk jo vardą) bėdoje padėti: "Padėk, Didžioji Motule, naktinį vaikelio šlapinimąsi sustabdyti. Uždaryk vidinį šlapimo upelį. Tegu naktį upelis tyli, ramiai miega."

Mane Didžioji Motulė išklausė, nuo akmeninio sosto pakilo. Ir nuėjo ji pas Kalvių Kalvį, didžią užduotį jam davė. Septynias aušras, septynias dienas, septynis saulėlydžius, septynias naktis darbavosi Kalvių Kalvis.

Prakaitas upeliais varvėjo, akių nesudėjo, bet Didžiosios Motulės užsakymą įvykdė.  Ir įteikė Kalvių Kalvis Motulei stebuklingą sidabrinę spynelę su auksiniu rakteliu. Didžioji Motulė sidabrinę spynelę ir auksinį raktelį užkalbėjo.  Kai spynelė rakteliu užsirakinama, Didžioji Motulė vaikelio (sakyk vardą) šlapimo upelį uždaro. Spynelė užrakinta, vaikelis (sakyk vardą) sausas miega.

Užrakink rakteliu spynelę, parodyk vaikučiui ir sakyk: "Žiūrėk, užrakinau rakteliu stebuklingą spynelę.  Ir kol ji užrakinta, tu miegi sausas. Ryte, kai tik atsikelsi, spynelę atrakinsiu ir tada tu iškart nusišlapinsi". 

28 naktis spynelę užrakink, o vaikeliui atsibudus - atrakink. Dieną padėk spynelę su rakteliu į saugią vietą, o vakare vėl panaudok.

Kviečiu mamytes kūrybiškai pažiūrėti į šią užduotį. Galite paprašyti vaiką visą pasakojimą įsivaizduoti.  Tegu jis papasakoja, kaip atrodo Didžioji Motulė, kaip - Kalvių Kalvis.  Tegu jis pats užrakina spynelę ir padeda ant kėdutės šalia lovytės.  Pakalbėkite ar net pavaizduokite pasakoje girdimus garsus.  Kuo ryškiau vaikas viską pamatys, išgirs ir pajus,  tuo didesnį poveikį jo pasąmonei turės ši pasaka.

Galima būtų nagrinėti, kokie šio pasakojimo elementai veikia vaiko pasąmonę, tačiau juk svarbiau ne paaiškinti, o pasiekti rezultatą.  Sėkmės išbandant šį metodą!

Linga Švanienė

NLPt psichoterapeutė

tel. 8-679 66811

el.p. psichologaspades@gmail.com

www.psichologaspades.lt

Blogų konkursas: Mano vaikas įveiks enurezę

20130804201647-99202.jpg

Palaikymo ir patarimų ieškok www.vaikuenureze.lt!

Ekspertas

Linga Švanienė

NLP konsultantė
Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

"Elevita" natūralios ir ekologiškos kosmetikos produktai

TESTUOJU "Cece MED" serija nuo plaukų slinkimo

TESTUOJU "Cece MED" serija nuo plaukų slinkimo

2017 metų pabaigos atradimas

2017 metų pabaigos atradimas

Draugiška Dr.KONOPKA'S kosmetika

Draugiška Dr.KONOPKA'S kosmetika

Šventinis laikotarpis su Dr. Konopka

Šventinis laikotarpis su Dr. Konopka

CECE MED plaukų priemonės nuo slinkimo

CECE MED plaukų priemonės nuo slinkimo

Mamos išbando CUCCIOLO produktus

Putotos maudynės su Cucciolo vonios putomis

Putotos maudynės su Cucciolo vonios putomis

Išbandome Cucciolo švelnios vonios putas/dušo gelį

Išbandome Cucciolo švelnios vonios putas/dušo gelį

Sudie strijoms su NATURA HOUSE aliejumi

Sudie strijoms su NATURA HOUSE aliejumi

Testuoju NATURA HOUSE kūno losjoną nuo strijų

Testuoju NATURA HOUSE kūno losjoną nuo ...

Išbandome "Uoga uoga" vonios putas

Kibiras debesų

Kibiras debesų

Kibiras debesų mūsų vonioje

Kibiras debesų mūsų vonioje

Maudynės tarp debesų

Maudynės tarp debesų

Supermažylis 2017!

Super mažylio blogas: 2-asis brolio gimtadienis

Super mažylio blogas: 2-asis brolio gimtadienis

Pirmoji super mažylio Motiejaus fotosesija

Pirmoji super mažylio Motiejaus fotosesija

Pirmoji Motiejaus savaitė

Pirmoji Motiejaus savaitė

Nuotykis kelyje su kūdikiu

Nuotykis kelyje su kūdikiu

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok