Kaip gydomas JUOKO šlapimo nelaikymas?

Kaip gydomas JUOKO šlapimo nelaikymas?

01. Apr 2016, 06:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt
Iš mamos Rūtos laiško:
 
Sveiki, gal galėtumėte plačiau parašyti apie dieninę enurezę? Tiksliau, "juoko enurezę". Mano sūnui 5 metai ir jis dažnai juokdamasis nesulaiko šlapimo. Beje, aš turėjau ir pati šią problemą. Be viso to, šlapinausi į lovą ir naktimis. Sūnui tas nepasireiškė. Man problemos baigėsi, kai pagimdžiau...Ko tikėtis dabar, kai ta pati bėda sūnui? Labai bijau patyčių daržely, mokykloje, nes šlapias kelnes nuslėpti sunku...Ačiū.
 
Konsultuoja psichologė Sonata Vizgaudienė:

Šlapinimosi sutrikimai priskiriami mažos rizikos grupei arba didelės rizikos grupei pagal tai, kokia rizika žmogui susirgti inkstų nepakankamumu. Juoko enurezė priskiriama mažos rizikos grupei ir dažniausiai ji būdinga tiems vaikučiams, kurių tėveliai taip pat turėjo ar tebeturi šį sutrikimą, nes jis gali tęstis ir žmogui suaugus.

Šios enurezės priežastys dar nėra visiškai aiškios, viena iš jų gali būti apatinių dubens raumenų silnumas. Neretai šlapinimasis juokiantis savaime praeina iki brendimo. Vaikams iki penkerių metų enurezės gydomos rečiau, ypač naktinės, nes tik nuo penkerių metų vaikų nervų sistema pasiekia suaugusio žmogaus lygį ir vaikas šlapimą gali kontroliuoti taip pat kaip suaugęs.

Juoko šlapimo nelaikymas retai gydomas medikamentais, galbūt reikėtų pasidomėti tinkama fizioterapija (veiksmingi dubens raumenų stiprinimo pratimai), pratimai turi būti pritaikyti vaikui ir jam suprantami. Vaiką, turintį šį sutrikimą, vertėtų paskatinti dažniau nueiti į tualetą, ypač prieš situacijas, kuriose jam gali būti linksma, renginius, spektaklius, žaidimą su draugais ar pan.

Kadangi išgyvenate, kaip vaikas dėl šios problemos jausis darželyje, atvirai apie tai pasikalbėkite su auklėtojomis, paprašykite, kad jos dažniau primintų sūnui apie nuėjimą į tualetą, jautriai padėtų vaikui susitvarkyti, jei „bėda“ atsitiktų. Išmokykite vaiką šlapintis reguliariai, maždaug kas 2,5- 3 val., tada ši problema turėtų kiek sumažėti, nes šlapimo pūslei esant tuštesnei ir juoko atveju, problemos nebus arba ji bus mažesnė.

Netyčia pasišlapinęs vaikas labai išgyvena, todėl jokiu būdu jo nekaltinkite ir nesmerkite, kaip tik padrąsinkite, kad šiai problemai galima rasti sprendimo būdą ir ją palengvinti. Išmokykite sūnų, kaip nuspėti galimą situaciją ir iš anksto pasišlapinus, sumažinti pasekmes ar jų išvengti, kaip greitai susitvarkyti, jei "tai" nutiko. Taip pat vaikui suprantama kalba paaiškinkite, jog tai yra sutrikimas, kurį galima suvaldyti ir dėl to, kad jį turi,  jis nėra prastesnis už kitus vaikus.

Konkrečią Jūsų sūnaus enurezės problemą geriau Jums padėtų įvertinti vaikų nefrologas.

Sėkmės.

20150202142451-80053.jpg

www.tevystespsichologija.lt

Užeik į www.vaikuenureze.lt ir papasakok apie ją draugei! Tegul informacija pasiekia tuos, kam ji labiausiai reikalinga!