Kaip tinkamai vaikui atlikti inhaliacijas?

Kaip tinkamai vaikui atlikti inhaliacijas?

13. Jun 2014, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Mama klausia:

Kokiais atvejais galima daryti inhaliacijas ikimokyklinio amžiaus vaikui jam peršalus? Ar jos tikrai efektyvios? Gal užtektų tik pagarinti vandens garais, ar reikia lašinti kokių nors eterinių aliejų? Kaip žinoti, ar neatsiras elergijos nuo eterinių aliejų? 

Konsultuoja "Eurovaistinės" vaistininkė Gintarė Paulauskaitė:

Inhaliacijos – puiki viršutinių kvėpavimo takų ligų gydymo priemonė. Tai gydymas šiltais garais, prisotintais lakiomis gydomosiomis medžiagomis. Inhaliacijas patariu pradėti vos tik pastebėjus pirmuosius peršalimo simptomus.

Jos padeda greičiau pašalinti iš kvėpavimo takų gleives, puikiai tinka kosint, sloguojant, sergant sinusitu, gerklų uždegimu, tracheitu ar bronchitu.

Kaip teisingai atlikti inhaliacijas?

Buitinėmis sąlygomis paprasčiausios inhaliacijos atliekamos į karštą vandenį įlašinus augalų eterinio aliejaus (pušų, kadagių, eukalipto ir kitų) ar išspaudus eukalipto tepalo ir kvėpuojant garais užsimetus rankšluostį.

Vis tik su mažaisiais tai padaryti sudėtingiau – vaikutis gali apsideginti, todėl būtinas didelis atsargumas (arba patartina naudoti šiuolaikinius elektrinius inhaliatorius). Taigi, kaip daryti inhaliacijos procedūrą vaikučiams – pirmiausia reikia išbandyti patiems (palinkti virš indo su garais ir jų įkvėpti, jeigu jie ne per daug karšti, nesukelia nemalonių pojūčių, galima duoti pakvėpuoti ir sergančiam mažyliui).

Jeigu inhaliacijos labiau reikalingos bronchams ar gerkloms (bronchitas, laringitas), reikia paprašyti vaiko, kad įkvėpęs garų trumpam sulaikytų kvėpavimą, o jei gerklei, nosiaryklei (angina, sloga), leisti jam kvėpuoti įprastai.

Kokia inhaliacijų trukmė?

Procedūros trukmė yra apie penkios minutės. Po jos patariama maždaug valandėlę nekalbėti ir nevalgyti.

Inhaliacijos su eteriniais aliejais nepatartinos alergiškiems žiedadulkėms vaikučiams dėl galimos alerginės reakcijos ir, žinoma, suaugusiesiems, tačiau norint palengvinti atsikosėjimą, puikiai tinka inhaliacijos su sodos tirpalu ar net mineraliniu vandeniu.

13. Jun 2014, 18:42 atomine

Taip negazuotas

13. Jun 2014, 17:57 pypse

Nebuvau girdėjusi apie tokį skystį, bet tas kur Jurga nurodė, kaip suprantu negazuotas...bus ateičiai informacijos 😀

pypse pypse 13. Jun 2014, 16:03

gazuoto negalima, mes perkame vaistinėje izotopini (turbūt) skystį, paprastas vanduo tom druksom mineralais pasotintas, kaina apie 3 lt... tai kam vargt su tuo mineralų nugarinimu. jei paprastas vanduo turi būti distiliuotas

13. Jun 2014, 15:33 dikuza

Ačiū, Jurgute...žinosiu ateičiai 🌷🌷🌷

13. Jun 2014, 13:25 atomine

http://www.tiche.lt/Naturalus-mineralinis-vanduo

mums tokį paprasta pylė, kažkur 2 ml, kvėpuodavo apie 10-15 min, ypač gerai kai yra sloga, tada viskas geriau atsikiša ir greičiau išbėga visi tie kakai

13. Jun 2014, 13:02 dikuza

Man šitie dalykai naujovė, nuo kosulio irgi brontex esu naudojusi (bet skiedžiau su virintu vandenuku ir 1 ml to brontex), sakė ir tik vanduo galimas, o kaip su mineraliniu, jo tik pilti ir viskas? paprasto ar gazuoto? kvaili klausimai, bet aparatą turim, o visų naudojimo galimybių nežinau, ačiū 😀

13. Jun 2014, 08:14

Mes turim inhaliatorių, naudojam visa šeima kai jau reikia, nuo kosulio bronteksą inhaliuojam, slogai mineralinį, sanatorijoj sužinojau kad tihe geriausias mineralinis, turi daugiausiai reikalingų medžiagų
dabar norim įsigyti bioptron lempą, bet kainos kosminės🤓|