Laimėkite knygą "Vilkas keičia spalvą"

Laimėkite knygą "Vilkas keičia spalvą"

03. Jul 2015, 08:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

2009 metais Prancūzijos vaikų rašytoja Orianne Lallemand ir dailininkė Éléonore Thuillier sukūrė vaikiškų knygų personažą Vilką, kuris apsigyveno po „Auzou“ leidyklos stogu. Nuo to laiko Vilko nuotykiai prancūzų kalba jau aprašyti 11-oje istorijų.

Pasileidęs į kelionę po pasaulį, Vilkas seniai peržengė gimtosios Prancūzijos sienas ir jau pasiekė 20 šalių, šios serijos knygelės išverstos į 16 kalbų. Skirtingų šalių ir kultūrų vaikai taip pamėgo Vilko istorijas, kad jos nuolat užima aukščiausias vietas parduodamiausių knygų sąrašuose.

Vilkas – ne vienišas ir žiaurus žvėris, kuriuo gąsdinami vaikai. Jis gyvena Tolimajame miške ir yra visiškai nepiktas, netgi atvirkščiai – Vilkas draugiškas, simpatiškas ir mielas. Šiek tiek naivus, dėl to visuomet patenka į komiškas situacijas. Draugiškas, todėl jį visuomet lydi gerų draugų kompanija. Na, tiesą sakant, jis kiek bambeklis – tai vienintelis jo trūkumas.

Vaikai lengvai susitapatins su šiuo veikėju, nes Vilkas į juos panašus: niurna, kvailioja, džiūgauja, žaidžia… 

Knygelių tikslas – linksminti vaikus, kartu padedant jiems augti ir mokytis: išmokti pažinti spalvas, savaitės dienas, pasaulio šalis, miestus, gyvūnus…

Leidykla BUROKĖLIS pristato dvi pirmąsias į lietuvių kalbą verstas Vilko serijos knygeles, skirtas mažiesiems skaitytojams nuo 3 metų amžiaus – „Vilkas keičia spalvą“ ir „Vilkas keliauja aplink pasaulį“.

Vilkas keičia spalvą: paveikslėlių knygelė vaikams

Šįryt Vilkas iš lovos išlipo ne ta koja. Jis nebenori būti juodas ir nusprendžia pakeisti spalvą. Tačiau pasirodo, kad tai padaryti nėra taip paprasta, kaip jis įsivaizdavo…Knygelė moko, kad save reikia priimti tokį, koks esi. Skaitydamas nuotaikingą istoriją vaikas išmoks pažinti spalvas ir savaitės dienas.

KONKURSAS knygai laimėti

Komentaruose parašykite, kaip mokote savo mažuosius skirti spalvas ir pažinti savaitės dienas. Pasidalinkite patarimais ar lavinamaisiais žaidimais.

Liepos 9 d. rinksime net KETURIS laimėtojus!

Natele Natele 08. Jul 2015, 16:23

Pamiršau dar paminėti daineles apie spalvas - manoji labai mėgsta visokias daineles. Tad klausėmės (pavadinimus galiu suklysti): ,,Mėlynas pasaulis", ,,Boružėlė septyntaškė", ,,Mėlynas autobusiukas", ,,Žalia daina" (jei kam įdomu, galėsiu patikslinti)...
Savaitės dienų dar nelabai vardijame. Gal dar sunkoka suvokti keturių metų pradžioje. Kartais atsiverčiame knygelę ,,Mano enciklopedija (3-6m.)", kur surašytos savaitės dienos ir nupiešti meškučių šeikynos daromi darbai kiekvieną dieną. Jei kokią dieną dukrytė ir vardija, tai eiliškumo tikrai dar nė neįsivaizduoja, tad jei matysiu, kad natūraliai nelabai sekasi, pirmiausia pažiūrėsiu, ar moka iš eilės ,,Pirmas, antras,trečias, ...septintas". Jei iš eilės pavyksta, tada galima lipdyti:
Pirma diena – pirmadienis
Antra diena – antradienis
Trečia diena – trečiadienis ir t.t.
Kad būtų smagiau (manoji labai mėgsta mokytis eilėraščių), turiu sukūrusi eilėraštuką:
MANO DIENOS
Pirmą dieną aš skaičiau
Pasakų knygelę.
Antrą dieną pamačiau
Mažą pilką pelę.
Trečią dieną aš sekiau
Ilgą skruzdžių taką.
O ketvirtą nudžiugau,
Užsirišus batą.
Penktą dieną sutikau
Gerą gerą draugą.
Šeštą dieną supratau,
Kaip gėlytės auga.
O septintą jau džiaugiaus
Nuveiktais darbais.
Ir žinojau, kad rytoj
Vėl diena ateis.

Man atrodo, kad daugelis vaikų lengviau įsidėmi mokydamiesi dainelių ar eilėraščių visokius sunkesnius žodžius ar pavadinimus, todėl ėmiausi ir s. dienų eilėraštukų kūrimo. Galės mano panelytė mokytis po kokių metelių 😀. Gal dar kam pravers:
Pirmadienis, Antradienis, Trečiadienis
Tvarkė jaukius namučius.
Ketvirtadienis, Penktadienis, Šeštadienis
Keliavo pas juos į svečius.

O Sekmadienis filmą žiūrėjo,
Ilsėjos po sunkių darbų.
Štai ir visos savaitės dienos.
O šiandien diena kuo vardu?

ir

Kiek dienų savaitė turi,
Ar gerai žinai?
Kokia diena šiandien išaušo,
Kokia rytoj ateis?

Pirmadienis, antradienis, trečiadienis
Aplanko pirmieji mus.
Tada ketvirtadienis, penktadienis
Ateina į mūsų namus.

O šeštadienį ir sekmadienį
Savaitgaliu tu vadini.
Tai septynios savaitės dienos,
O šiandien diena kuri ?

Natele Natele 08. Jul 2015, 15:53

Mano dukrytei labai patinka spalvos - girdžiu labai dažnai jas minint, kai žaidžia. Kai būdavo mažesnė, dažnai minėdavau spalvų pavadinimus. Jei jau rodydavau boružėlę, tai sakydavau ,,raudona boružėlė", rengiant rūbelį kokios aiškios spalvos įvardydavau spalvą ir t.t. O kad greičiau išmoktų skirti ir pavadinimus, spalvas minėdavau ir taip: geltona kaip saulė, žalia kaip žolytė, raudona kaip braškė ir t.t. Taip mažam vaikiukui lengviau įsiminti - įsivaizduojant. Nemažai piešdavom pieštukais, flomasteriais, akvarele ir kalbėdavom apie spalvas. O spalvų žaidimus mažoji laabai mėgdavo. Jiems naudodavau visokius turimus žaisliukus, pieštukus, o daugiausia žaidimų buvo galima sugalvoti su lego duplo kaladėlėmis. Pirmieji žaidimai būdavo su užduotimi - surasti tokią pat kaladėlę - spalvą (1 nuotr.). Vėliau tos pačios spalvos kaladėlių ieškojimas išaugo į bokštų statymą vardijant spalvas ir lyginant - didesnis, mažesnis (2 ). Turėjome spalvotų indelių, į kuriuos dėliodavom pieštukus ir flomasterius pagal spalvas (3) arba paimdavau kokios nors spalvos lapą ir ieškodavom tos spalvos įv. daiktų, žaisliukų bei dėdavom ant jo. Neretai būdavo taip išrūšiuojamos ir smulkios brolio lego kaladėlės 😀. Kai kiek paaugo, jau ėmėmės spalvotų namukų statybos (4), kuriuose būtinai kas nors apsigyvendavo.

lina_baj lina_baj 07. Jul 2015, 16:26

Spalvas pažinti mokinamės kiekvieną dienos akimirką, nes visada stengiuosi sakyti - užsimausim raudonas kelnytes, pažiūrėk, koks žalias žaisliukas. bandau viską įpinti į kasdienį bendravimą, nes taip visko ir išmokstama. O svaitės dienas mokomės pažinti su vyresniuoju - irgi kasdienio bendravimo pagalba: sakau - šiandien antradienis, rytoj trečiadienis, trečiadienį eisim į parduotuvę, po trečiadienio bus ketvirtadienis, ketvirtadienį atvažiuos močiutė. Ir taip jau įprato, kad iš ryto atsikėlęs, jei neprisimena, kokia diena, klausia pats. Specialių lavinamųjų žaidimų net nedariau ir neruošiau, manau pakanka kasdienio protingo (apgalvoto) bendravimo metu 😀

margarita2 margarita2 07. Jul 2015, 09:30

Spalvas mokinomes knyguciu ir zaidimu pagalba. Pvz. zaidem zaidima, kas pirmas ras zalia daikta, raudona..
O savaites dienas - aiskini, kad po iseiginiu buna pirmadienis, tada eina i darzeli. Penktadienis paskutine darbo diena, tada sestadieni sekmadieni, atostogauja namuose.

irmantaite irmantaite 06. Jul 2015, 19:44

Spalvas su Mantuku mokomės pažinti tiek iš knygelės ''Mažyliams apie spalvas'', tiek iš supančios aplinkos: žaislų, valgant vaisius, daržovės, rengiantis (rodau ir sakau kokios spalvos rūbai), dėliojant spalvotas lego kaladėles, grupuojant vienodos spalvos pieštukus. Spalvų mokymasis mums labai smagus užsiėmimas. Savaitės dienų dar nesimokome pažinti. Dvimečiui dar nelabai rūpi ar tai pirmadienis ar antradienis, kol kas šie žodžiai jam nieko nereiškia 😀 O su keturmečiu jau aiškinamės kokia šiandien būna diena. Pasakom kad šiandien pirmadienis, o kai pamiegos, bus antradienis ir t.t. Savaitės dienas gali išvardinti, bet ne iš eilės. Kartais dar atsiranda ir aštuntadienis 😀

LePukuota LePukuota 03. Jul 2015, 20:40

Spalvas pažinti mokomės įvardinant daiktų spalvas, spalvinant knygeles su kreidelėm, piešiam akvarele, skaitom knygeles kur įvardijamos spalvos, žaidžiam žaidimus, kur taip pat mokoma spalvų pažinimo. Savaitės dienų dar nesimokom, kolkas... 😀

ramune. ramune. 03. Jul 2015, 18:42

Spalvas mokytis mums abiems labai patiko, tikrai smagus užsiėmimas. Tam naudojome pačius įvairiausius turimus žaidimus, spalvotą popierių, dėliones ir t.t. Prisegu nuotrauką labiausiai patikusių. Graži ir labai ryški Krikšto mamos dovanota spalvotų gėlyčių dėlionė, močiutės dovanota minkšta dėlionė iš kurios galima ir kilimėlį ar takelį žaidimams susidėti. Man pačiai atradimas buvo, kad net Puponautai tam puikiai tinka ir vaikui labai patinka 😀

 ♡saldžioji braškytė♡ ♡saldžioji braškytė♡ 03. Jul 2015, 14:32

Skirti spalvas mes mokomes noriai,nes spalvos mums patinka. O kokiu budu?,paprasciausiu:pirmiausia pasidarom kelias ryskias juosteles ir kelias spalvas ir tas juosteles nuspalviname,spalvas renkames kelias todel,kad neapkrauti vaiko ir mokyti po truputi,kad neuzmirstu. O savaites dienas mokomes kitaip. Kadangi sis reikalas nera labai paprastas,Pirmiausiai mes mokemes pazinti laikrodi-laika,o tada jau galima kalbetis apie ateinancia nauja diena. Mokeme suprasti kas ira diena ir naktis.Tokie musu metodai labai ira vertingai panaudoti ir veikiami.😀

Gintarep Gintarep 03. Jul 2015, 10:05

spalvyciu mes mokomes turedamos tik 3 guaso spalvytes: geltona, raudona, melyna ir jas maisome: priklausomai nuo konkrecios spalvytes skirting kiekio, gaunasi skirtingas atspalvis, spalva

motinysteveza motinysteveza 03. Jul 2015, 09:23

o spalvų mokinimas mums dabar aktualus😀 o mokomės paprastai tiesiog rūšiuodamos. 😀 priemonės nuotraukose 😀)

o daug aprašymų čia http://mamosraso.blogspot.com/2015/07/sumanus-mazylis-12-1🤓men-15-mastyma.html