Pasakų nauda vaikų vystymuisi

Pasakų nauda vaikų vystymuisi

05. Nov 2023, 13:52 Kotryna Reimerytė Kotryna Reimerytė

„Pasakos moko vaikus suprasti, kad sėkmė anksčiau ar vėliau aplankys, jeigu jie, kaip ir pasakų herojai, bandys ir kovos daugybę kartų. Tikėjimas stebuklu padeda tikėti savimi“, - sako vaikų psichologas Bruno Bettelheim. Ko gero, ne veltui nuo senų senovės vaikams skaitomos pasakos. Tai - ne tik pramoga, bet ir svarbi vaiko vystymosi bei ugdymo priemonė. 

Skaityti pasakas kartu vakare lovoje - vienas iš jaukiausių prisiminimų, liekančių vaikams visam gyvenimui. 

Tačiau ne visos mamytės ir tėveliai turi tam kas vakarą laiko. Tokiu atveju į pagalbą ateina audio pasakos: jas galima paleisti vaikams prieš miegą arba važiuojant mašinoje. Taip vaikai klausydami plečia savo žodyną, mokosi apie gėrį ir blogį bei herojų veiksmų pasekmes, išgirsta, kad svarbiausia gyvenime - nepasiduoti ir tuomet visi iššūkiai tampa įveikiami. 

Nors iš pradžių ne visiems vaikams lengva išlaikyti dėmesį (ypač šiais laikais, kai esame pratę prie greitos informacijos, judančių vaizdų gausos), tačiau suformavus pasakų klausymosi įprotį, pagerės vaikų koncentracija, gebėjimas susikaupti. O tai - labai svarbi savybė augančiam žmogui. 

Rekomenduoju vaikams įjungti „Mėnulio radijo“ pasakas arba „Vakaro pasakas“

Jei kuri istorija vaikams patinka ir jie nori klausytis jos daugiau nei vieną kartą - labai gerai! Reiškias, jūsų vaikas išgirdo toje pasakoje kažką svarbaus ir reikšmingo, verta su juo daugiau apie tai pasikalbėti, pasigilinti į pasakos turinį drauge. Vaikai mėgsta ir atpasakoti girdėtas pasakas savo jaunesniems broliams, sesėms, tėvams. Tai - vienareikšmiškai lavina jų komunikacijos ir kalbinius sugebėjimus. 

„Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas. Jei norite, kad jie būtų dar protingesni, skaitykite jiems daugiau pasakų“, - yra pasakęs Albert Einstein. Taigi, sekime ir klausykimės pasakų kartu su vaikais! Tai - labai paprasta, bet veiksminga priemonė, siekiant užauginti kūrybingą, savimi pasitikintį žmogų.