IKI VIDURDIENIO KONKURSAS: laimėk knygą "Višta, kurią prarijo rūkas"

Goda_Mamyciuklubas.lt
Goda_Mamyciuklubas.lt 7. Kovas 2014 06:00
1641

Be galo džiugu, kuomet knygynų, bibliotekų ir vaikų kambarių lentynas papildo naujos lietuvių autorių knygos. Ypač, debiutuojančių ir labai sėkmingai! Ši džiugi įžanga skirta Šiauliuose gyvenančiam Dainiui Šukiui ir jo ką tik pasirodžiusiai knygai "Višta, kurią prarijo rūkas" iš serijos "Linksmojo tvarto nutikimai".

20140303091808-86761.jpg

Kai vieną vakarą netikėtai dingo višta Peletrūnija, niekas jos iškart nepasigedo. Tačiau netrukus ėmė aiškėti, kad be Peletrūnijos sugrius visa linksmojo tvarto gyvenimo tvarka. D.Šukio parašytoje ir iliustruotoje nuotaikingoje istorijoje į vištos paieškas patraukia visas būrys vienas už kitą spalvingesnių personažų. Ieškant pradingėlės jų laukia daug netikėtumų!

Kiekvienas knygos puslapis papuoštas labai nuotaikingomis iliustracijomis, kurias piešė istorijos autorius. Smagu, kai žmonės sugeba ir rašyti, ir piešti.

20140303092022-25122.jpg

Knygą išleido leidybos namai "Tikra knyga", kuri skaitytojus nudžiugino ir Rimo Valeikio knyga "Una mato taip!" bei spalvinimo knygelėmis "Mandala". 

O mes norime DVIEMS iš jūsų įteikti knygas "Višta, kurią prarijo rūkas" - reikia tik pakomentuoti, kuris tvarto gyvūnas labiausiai traukia jūsų vaikučius ir kodėl? Įdomiausių atsakymų autores rinksime penktadienį, kovo 7 d. po vidurdienio!

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
Zylutee 7. Kovas 2014 15:37 pypse

Super koks kūribingas vaikas (Y)

aantaite 7. Kovas 2014 12:02

Tiesa pasakius nesame buvę tvarte,tai sunku ir pasakyti-kas labiausia patiktų mažajaiROFLBet pravažiuodama pro laukus vis atkreipia dėmesį į karvytes.Tada ir pasypila begalė klausimų apie žolę kaip valgo,kaip gaunasi pienas,kaip sūris ir t.t

asteete 7. Kovas 2014 12:01

Musu pats sauniausias fermos gyvunas - kalakutas! Vos ji isvydus mano mazyte saukia: "bul bul bul", ir matom, kaip akyse kalakutas puciasi, isgirdes skambu vaikucio balsa. Ir pasipila garsus Polinos juokas! Kuo garsiau mergyte juokiasi, tuo labiau kalakutas puciasi ir "bul"-buliuoja. Vat, tokios linksmos mus fermos patirtys! :)

sivalu 7. Kovas 2014 11:31

O mums labiausiai patinka kiaule, nes ji taip juokingai sako kriu kriu ir vis vartosi patenkinta purvo baloje, tai ir musu Lukas kai tik pamato bala iskart puola i ja taskytis o subartas pareiskia kad jis - kiaule.

Kregz2te 7. Kovas 2014 10:36

Na, mūsų mažylį labiausiai džiugina šunelis. Suprantu, kad vargiai bepavadintume šį keturkojį tvarto gyvūnėliu, tačiau juk toks personažas yra ir gerb. D. Šukio nuotaikingoje knygelėje :)
Pagaliau, geriau pamąsčius, juk nerasite nė vieno kaimo, nė vienos sodybos, kur po kiemą, šalia žemes bekapstančių, pasipūtusių vištų, pievose besiganančių karvučių ar ilgakojų arklių nefigūruotų bent vienas šunelis. Tie paprasti, ne jokie ne veisliniai, ne grynakraujai padarėliai pasižymi nepaprastu prieraišumu, besąlygiškai myli savo šeimininkus ir gina kiemo teritoriją. Ir jie tokie meilūs - dėmėmis išmargintomis ausimis, šiurkščiaplaukiai, trumpaplaukiai, trumpakojai, šleivakojai ... Visi unikalūs ir saviti.

Ne veltui bene pirmasis mūsų vaikelio aiškiai ištartas dvibalsis buvo "Auu", bežiūrint į juodai balto šuniuko atvaizdą.

Gintarep 7. Kovas 2014 10:29

Birute sake,kad katinelis. As bandziau paaiskinti, kad reikia tvarto gyvuneli ivardinti, tai ji nepasimete ir ivardino pasakaite, kurioje katinelis gyveno tvarte. As likau nuginkluota....
Sekancia diena ji man dar paaiskino,kad ji esanti visiskai tikra, kad tai tvarto gyvunelis, nes aukletoja irgi esa patvirtino,kad katineliai kartais gyvena tvarte, bet jei man sis gyvunelis "netinka", tai pasake,kad jai labai patinka asiliukas, nes :"kai buvau maza, as ji maitinau bananu";(tikrai, kai jai byvo 2 metukai, mes buvome isvyke i Madeira ir ten ji maitino asiliuka bananu, nes seimininkas leido, dar leido truputuka pajodineti su musu , tevu, prieziura) Dar sake,kad asiliukas yra geras, nes neturi raguciu, turi dideles ausytes, i kurias galima iverti auskariukus (knygele turim, kurioje asiliukas su auskariukais...ai, ir pastabumas tu vaikuciu...as net ejau ziureti....)

v.vaida 7. Kovas 2014 10:24

Labiausiai patinka gaidys, nes tik išejęs į kiemą lekia prie tvarto ir rėkia KAKARIEKUU ir gaidys jam atsako tuo pačiu, ir taip kelias minutes kol pabosta :)

mazgiukas1 7. Kovas 2014 10:21

Labiausiai dziugina vistytes pas prosenelius kaime. Tik nuvaziavus ten, bega vaikuciai ju maitinti, prosenelis net vardus vistytems dave:) taip pat arkliukas.

Renata Paulauskaitė 7. Kovas 2014 10:12

Ožkytė pas babą kaime... Net vardą skyrė mano mažoji iš animacinio filmo... Dabar ji ne paprasta ožkytė, o BEMBIS :)))

neri 6. Kovas 2014 21:31

pats mylimiausias senelio arkliukas , jį galima glostyti ,pašukuoti ,pašerti ,o smagiausia ,kai senelis užsodina ir leidžia pajoti , smagiau nebūna :) dar draugaujam su ožkytėm ,aišku patys mieliausi maži ožiukai :)

pypse 6. Kovas 2014 20:30

As paklausiau Marko, koks gyvunelis, kuris gyvena tvarte, labiausia patinka. Tai jis pagalvojes pasake kad begemotas. Sakau kodel, sako nes neturi jokiu ragu. Sakau, bet ar jis gyvena tvarte? Jis gyvena zoologijos tvarte, atsake. Patylejes minute pridure, kad myli ir kiaulytes ir avytes.

nelli 5. Kovas 2014 23:01

Mūsų seneliai gyvena kaime, tad abu vaikai turėjo galimybę susipažinti beveik su visais tvartų gyventojais: karvytė, paršiukas, arkliukas, katė, šuo, vištos, avys, triušis. Ko neturi seneliai tvarte, galima atrasti vasarą kaimynų kiemuose ir pievose :) Šventas reikalas nuvažiavus į svečius pas senelius "apeiti" visą ūkį.
O iš visų naminių gyvūnų, dukrytei, kuriai dabar dveji, didžiausią įspūdį paliko mažučiukai viščiukai. Šią vasarą jie atkeliavo į senelių namus. Būtumėt matę, su kokiu džiaugsmu šokinėjo aplink jų dėžę dukrytė, vis šaukdama "ko ko", "ko ko ko". O dar didesnis džiaugsmas buvo kaip senelė viščiuką davė palaikyti rankose - vaiko akys spindėte spindėjo ir apžiūrinėjo pūkuotuką iš visų pusių. Ne mažesnė atrakcija buvo ir viščiukų lesinimas - pešiodavo dobiliukų lepelius pievoj ir nešdavo juos savo "ko ko".
Nors viščiukai dabar jau didelės vištytės, bet nuvažiavę pas senelius būtinai jas privalome apžiūrėti (reikia gi po senovei palesinti ), o seneliui, retkarčiais dukrytė ir kiaušinukus surinkti padeda :)
Na tikrai didelis privalumas ir malonumas su gyvūnais susipažinti "gyva", juk dažnai būna, kad paklausia vaikų mokykloje, iš kur atsiranda pienas, o jie atsako, jog iš parduotuvės :)ROFL

zozo 4. Kovas 2014 15:46

Na o mum Arkliukai nuostabus gyvūnai matyt mano žavėjimas šiais gyvunais ir dukrai perėjo, jie ne tik gražūs o kokie dideli, bet ant jų ir pajodinėti galima, vežimu pavažinėti, bet taip pat jie ir sunkiai dirba. Dukra kai pamato tai būna "OHO" iš nuostabso aikčioja kekvieną kartą juos pamačius. ;) O gal ir dėl to, kad tėvelis arklio metais gimęs :D Tad jei vienareikšmiškai šiuo metu labiausiai dominuoja arkliukas. Planuose yra per jos gimtadienį nuvykti į žirgyną ir pajodinėti ir kokę mini fotosesija su žirgais, ot būtų patenkinta panelė. :)

mama ingrida 4. Kovas 2014 15:08

Mums tai patinka oziukai:)na zinoma ir ozkos juk ju pienelis net labiau naudingas nei karvyciu:)na o tetis ozys irgi visai nieko,bet kartais atrodo piktas su savo tais ragais. Na oziuku ragiukai manau isdygsta mums visiems kartas nuo karto,bet vistiek jie mums tokie mieli ir svelnus...As manau,kad oziukai patys panasiausi i musu vaikucius :strygsi,sokineja o dar ir tie ragiukai vis pasirodo...:P

Ganesas 4. Kovas 2014 14:26

Vienareikšmiškai karvytės :)
Jos ne tik sako mūū, bet ir duoda pieno. Turim vyresnių draugių, tai kai susirenkam kaime, visos eina į tvartą žiūrėti, o vasarą, žinoma, į pievas.

O jau juokingiausia, ką mergaitės sugalvojo padaryti vieną vasaros dieną ... Ėjom į pievas žiūrėt karvyčių ir akys užkliuvo už "karvių tortų". Mūsų draugė Ernesta pakomentavo, kad būtų daug gražiau, jei juos papuoštų gėlytėmis, nes dabar labai jau "nekultūringai" atrodo :D

Beje, mes dar neskaitom tokių knygučių, tad jei laimėtume, padovanotume savo draugei :)

Eglė TV 4. Kovas 2014 14:12

Paršeliai...mat analizuodami jų elgesį, mes psrendžiame norime būti kaip jie ar ne :( na pavyzdžiui valgome prie stalo skanius skanius blynus...seilės net tysta....čiapsėti norisi...bet gi čiapsi kas - o gi paršeliai. O vaikeliai tai ne...

ODISEJAaa 4. Kovas 2014 12:25

Mums labiausiai patinka karves :) Jos mums duoda pienuka:) kadangi patys nebeauginam gyvuliu todel einam vasara pasivaikscioti iki aptvaruose besigananciu karviu:) Musu Vismante kalbina jas ,kviecia o jos ir smalsios kisa nosi artyn :) Bet pries eidamos turim pasipuosti ,sukuosena pasidaryti:D Paklausia kas,kur ruosiates kad taip puosiates,atsakom: pas karvytes eisim,pieno gal duos :)

Zylutee 4. Kovas 2014 12:23

Sveiki aš pasipūtęs, turiu daug daug raudonų karolių, vaikštau laužtais kampais ir turiu, ant snapo hmm kažkokį raudoną, ilgą nutysusį kaspiną, o pats nekenčiu raudonos spalvos, erzina švilpimas ir ištisninis garsas rrrrrrrrrrrrr. Esu ne gyvūnas, o visas žvėris, nes sveriu 30 kg :) Ir aš tuoj jums parodysiu- gul gul gul...Taigi mūsų stichija, gyvenančio kaiminystėje dieduko, kalakutas. Kiekvieną dieną išėjus į kiemą einam jo aplankyti, paerzinti, paglostyti jo pasipūtusių plunksnų. O dydis irgi įspūdingas jis šiek tiek didesnis už mano 88 cm dukrytę. Sekioja kaip šuo, nes pavasaris, o jis vienas... O jeigu klaustumėt koks gyvūnas man vaikystėje patiko, tai sakyčiau partrenkta mašinos višta. Du mėnesius dirbau vištos slaugytoja, o gyveno ji mano lėlių vežimėlyje - lopšiukyje. Vežiojausi visur kaip lėlę, papuoštą kaspinėliu arba skaryte :) Jei iškelevus su močiute surengėm smagų atsisveikinimo vakarėlį...Keista, kad niekam iš šeimos narių nekilo noras jos paversti skania vakariene...o laukė kol pati iškeliavo...

Vaikų knygų klubas - ką skaitome vaikams?

Ar galima vaikams skaityti baisias pasakas?

Ar galima vaikams skaityti baisias pasakas?

Knyga „Popieriniai lėktuvėliai“

Knyga „Popieriniai lėktuvėliai“

Forumas: VAIKŲ KNYGŲ KLUBAS

Forumas: VAIKŲ KNYGŲ KLUBAS

Mamaaaaa, noriu šuniuko

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis šunį?

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis ...

Jeigu vaikas svajoja apie šuniuką

Jeigu vaikas svajoja apie šuniuką

Kaip išmokyti vaiką saugiai elgtis su gyvūnu

Kaip išmokyti vaiką saugiai elgtis su ...

Kokį namų gyvūnėlį išsirinkti?

Kokį namų gyvūnėlį išsirinkti?

Sloga - kaip kovoti su ja?

MK laidoje – apie slogą

MK laidoje – apie slogą

Ar galima sloguojantį mažylį vesti į lauką?

Ar galima sloguojantį mažylį vesti į ...

Pirmoji pagalba sergant sloga

Pirmoji pagalba sergant sloga

Viskas apie rudens palydovą - slogą

Viskas apie rudens palydovą - slogą

Vaiko sveikata - viskas apie ligas ir negalavimus

Kas geriausia sveikstančiam mažyliui?

Kas geriausia sveikstančiam mažyliui?

Kaip apsaugoti vaiką nuo dažno ausų uždegimo?

Kaip apsaugoti vaiką nuo dažno ausų ...

Kokias žoleles ir kaip vartoti?

Kokias žoleles ir kaip vartoti?

Viskas apie skiepus nuo meningokoko B

Viskas apie skiepus nuo meningokoko B

Vaikų ugdymas, mokymas ir auklėjimas. Specialistų patarimai

Specialistės patarimai: KIEK būrelių lankyti?

Specialistės patarimai: KIEK būrelių lankyti?

5 "geros" mokyklos požymiai

5 "geros" mokyklos požymiai

Kaip auklėti mergaitę, kad ji užaugus būtų švelni, gera?

Kaip auklėti mergaitę, kad ji užaugus ...

Specialistės patarimai: KADA pradėti lankyti būrelius?

Specialistės patarimai: KADA pradėti lankyti būrelius?

Specialistės patarimai: KAIP išsirinkti būrelį?

Specialistės patarimai: KAIP išsirinkti būrelį?

Vaiko vystymąsis ir raida kiekviename jo amžiaus tarpsnyje

Išmokime suprasti kūdikio kūno kalbą

Išmokime suprasti kūdikio kūno kalbą

Nuo mažų darbelių iki meilės tvarkai

Nuo mažų darbelių iki meilės tvarkai

Mažylį sodinate ant puoduko? Paruoškite šiai naujovei!

Mažylį sodinate ant puoduko? Paruoškite šiai ...

Savarankiškų žingsnelių pradžioje svarbūs 4 dalykai

Savarankiškų žingsnelių pradžioje svarbūs 4 dalykai

Ar mėlynakiu gimęs kūdikis netaps rudaakiu?

Ar mėlynakiu gimęs kūdikis netaps rudaakiu?

Lavinantys užsiėmimai su vaikučiu - pabandykite juos!

4 lavinantys užsiėmimai su plastelinu

4 lavinantys užsiėmimai su plastelinu

8 aktyvių užsiėmimų vaikams namuose

8 aktyvių užsiėmimų vaikams namuose

10 Velykų darbelių iš vienkartinių lėkščių

10 Velykų darbelių iš vienkartinių lėkščių

Savaitgalio darbelis „Pelytė“

Savaitgalio darbelis „Pelytė“

Bedrožiant pieštukus

Bedrožiant pieštukus

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok