Kaip lavinti vaikučio dėmesingumą: ergoterapeutės patarimai

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 23. Lapkritis 2016 08:00
1047

Svečiuojamės pas "Mamyčių klubo" super mažylę Medą, kuri dar, rodos, visai neseniai rankoje nenulaikė žaisliuko, o dabar tik ir žiūri, kaip iš vyresnėlio brolio nugvelbti kokią konstruktoriaus detalę.

Tėveliai, auginantys ne vieną mažylį, dažnai pabrėžia, jog šeimos mažieji akivaizdžiai visko išmoksta greičiau ir lengviau, pvz. ropoti ar vaikščioti, valgyti ar kalbėti – tarsi panašaudami į savo vyresnius brolius ar seseris. Ne išimtis ir Medutė. Mama juokiasi, jog vyresnėlis Domas jai - pagrindinis autoritetas.

Mažoji Medutė, kaip pasakoja Ramunė, pradėjo domėtis žaislais, tarp jų - ir Lego Duplo konstruktoriais, jau senokai. Jai viskas įdomu, kuo žaidžia vyresnis brolis. Tačiau, kaip juokiasi mama, dukrytei šiuo metu labiau norisi ne dėlioti, o griauti.

20161122150903-33838.jpg

Prižiūrėti bežaidžiančią mažylę tėveliai skuba ne tik dėl sūnaus ramybės, bet ir dėl smulkių detalių, esančių pažengusiųjų konstruktoriuose, kurios mažąją labai domina. O norėdama jas ištyrinėti neišvengiamai mergytė jas pirmiausia ragautų, jei tik suaugusiųjų nebūtų šalia. 

Visai kas kita – naujasis Medos konstruktorius, skirtas tokio amžiaus vaikams. Ramunė sako, jog jai svarbiausia, kad toks konstruktorius būtų saugus ir tinkantis tokio amžiaus vaikučiams bei, žinoma, įdomus mažyliui. Mat jei žaislas nesudomins vaiko, kam tada jis, gulintis lentynoje, reikalingas.

Vienerių metų mažylis sukoncentruoti dėmesį į vieną žaisliuką ar veiklą geba tik itin trumpą laiką.

20161122150936-14692.jpg

"Dėmesingumas kaip ir žaidimas auga kartu su vaiku, tad labai natūralu, kad kelių mėnesių mažyliai daug dėmesio nesukaupia. Jei jis gali pabarškinti žaisliuką ir pasišypsoti mamai kokias penkias minutes, vėliau, kai jis būna 1-3 metų amžiaus, lavėja jo judesiai ir natūraliai jo dėmesys auga, tad užduotis gali atlikti ilgiau", - pasakojo ergoterapeutė Gintarė Skučaitė, VIKO pediatrinės ergoterapijos lektorė.

Tačiau, dėmesio sukoncentravimas yra įgūdis, kurį galima ir net reikia lavinti. Pasirodo, dėmesingumo lavinimui yra tam tikros taisyklės, kuria tėveliai gali taikyti savo vaikučiams.

20161122151327-33204.jpg

SVARBIAUSIA TAISYKLĖ - žaidimą pradėti ir pabaigti iki galo. Pasak specialistės, vaikučiui vos pradėjus žaisti vieną žaisdimą ir jį numetus, tėveliai turėtų pasiūlyti vaikučiui ir sudominti jį taip, jog pradėtas žaidimas būtų pabaigtas. Tokius būdu dėmesys grįžta.

20161122141628-68396.jpg

Įvaldęs veiksmų nuoseklumą dar tokiame ankstyvame amžiuje, vaikas šį įgudį gyvenime sėkmingai galės išnaudoti bet kokiame savo gyvenimiškame etape. Žinoma, užduotys vaikui turi atitikti jo gebėjimus. Jos turi būti įveikiamos.

Anot ergoterapeutės, pavyzdžiui, konstruktorius neturėtų būti ilgas ir sudėtingas - sudėliokite su vaikučiu ne dešimt detalių, o, sakykim, tris - tuomet vaikas supras, kur žaidimo pradžia ir kur pabaiga.

Kaip pasakojo Ramunė, Medos mama, lego konstruktorius - labai universalus žaislas, nes juo gali žaisti tiek metukų amžiaus vaikas, tiek vyresnis, kiekvienas žaidime atrasdamas tai, ko jam reikia pagal jo amžių. Negi smagu juo žaisti ir tėvams - juokiasi mama.

20161122150955-81979.jpg

Žaidimas, visų pirma - tai malonumas, kurio neturėtume užgožti savo keliamomis užduotimis. Tačiau lengvai pakreipti mažylį jam pačiam naudinga krytimi - jau mūsų, tėvų, užduotis.

VIDEO: https://www.lego.com/en-us/duplo/products/forest-park-10584

Tobulėju žaisdamas su

20160929134731-53418.jpg


Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Mergaičių draugystė su "Cheeki mees"!

Draugystė su Cheeki mees kalbančia figūrėle

Draugystė su Cheeki mees kalbančia figūrėle

Fausta testuoja Cheeki mees!

Fausta testuoja Cheeki mees!

Pirmas kartas su Cheeki mees :)

Pirmas kartas su Cheeki mees :)

Babycity/Toycity - nuo pirmųjų dienų!

Kaip vaikai "prisijaukino" JORDAN dantų siūlą

Išbandome Jordan dantų siūlą!

Išbandome Jordan dantų siūlą!

Sveiki dantys = gera nuotaika

Sveiki dantys = gera nuotaika

JORDAN - sveiki dantukai

JORDAN - sveiki dantukai

Naudojant Jordan sveikesni vaikų dantukai

Naudojant Jordan sveikesni vaikų dantukai

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok