Aktorė Kristina Savickytė: „Vaikai – geriausias būdas ugdyti suaugusiųjų kūrybiškumą“

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 18. Spalis 2018 08:00
328

Kūrybiškumas technologijų amžiuje – viena svarbiausių žmogaus savybių. Šis unikalus gebėjimas formuojasi nuo pat vaikystės, tačiau mažiesiems ūgtelėjus, kūrybiškumo gyslelė kartais ima ir pradingsta. Tad kaip šiuolaikiniame pasaulyje neišbarstyti kūrybiškumo? Leidyklos „Alma littera“ išleistoje aktorės Kristinos Savickytės knygoje „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“, atsigręžiama į šimtmečių patikrintą kūrybinių gebėjimų ugdymo priemonę – pasakas. Autorė tiki, kad gyvename laike, kuomet ypatingą reikšmę įgyja paprasti kasdieniai dalykai ir buvimas drauge.

20181018114201-65211.jpg

Kiekvieno žmogaus kūrybiškumas gali būti ugdomas visą gyvenimą bet kuriame žmogaus amžiuje, tačiau kartu reikia nepamiršti ugdyti(s) ir polinkį į kažką naujo, neįprasto. Tėvelius autorė ragina mokytis į pasaulį žvelgti plačiau, o netradicinių vaikų ugdymo būdų paieškoti kasdienybėje: „Įprasti daiktai labai greitai gali virsti kuo nors kitu, jeigu į juos pažiūrėsime kitaip. Manau, kad viskas, kas mus supa gali pradėti kalbėti: puodeliai, knygos, gėlės – tai tereikia paversti žaidimu. Pažvelkime į tuos pačius daiktus kitaip, juos transformuokime ir įpūskime gyvybės. Kartais gali pakakti ant puodelio nupiešti šypseną ir ši maža smulkmena taps kūrybiškų pusryčių su šeima dalimi“.

Autorė pasakoja, kad buvimas aktore ir trijų vaikų mama leido išbandyti pačius įvairiausius ugdymo metodus, į patį ugdymą pažvelgti netradiciškai ir suvokti, jog vieno, visiems vaikams tinkančio auklėjimo recepto nėra. Įkūrusi ankstyvojo ugdymo mokyklėlę ir vesdama tėvams skirtą radijo laidą, žinoma aktorė nusprendė savo sukaupta patirtį išreikšti kita forma – gražiausių lietuvių liaudies pasakų rinkiniu.

 20181018114216-35489.jpg

„Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“ – tai knyga, skirta ne tik vaikams, bet ir mažųjų tėveliams bei tiems, kurie yra šalia vaikų ir ieško kūrybiškų būdų vaikų ugdymui. Autorė atskleidžia – knygos puslapiuose iš naujo atgims Jono Basanavičiaus tarmiškai užrašytos pasakos, kurios praplės mažųjų žodyną. O tam, kad vaikų kalbiniai gebėjimai vystytųsi visokeriopai, aktorė pasakoms taip pat adaptavo daineles su natomis, padėsiančias vaikams geriau pajusti kalbos ritmą.

K. Savickytė pasakoja, kad knygoje ypatingai daug dėmesio skirta vaikų kalbinių gebėjimų ir motorikos lavinimui, nes tai vienas pagrindinių dalykų, į kuriuos tėveliai jautriai reaguoja augant vaikui. Jie džiaugiasi kiekvienu vaikučio pasakytu žodžiu ir nuolat stebi mažylio bandymus samprotauti, fiksuoja, kokius garsus jam sekasi ištarti ir kokius ne. Tad kaip vieną iš efektyviausių kalbėjimo ir kalbos ugdymo metodų, autorė ir įvardija pasakas.

 20181018114230-36260.jpg

Ugdymo mokyklėlės įkūrėja įsitikinusi, kad pasakos – vienas seniausių, tačiau iki šių dienų aktualumo nepraradęs kūrybiško ugdymo būdų. Per pasakas vaikai pažįsta pasaulį, mokosi amžinųjų vertybių bei atskiria gėrį nuo blogio. Pasakose saugoma amžių išmintis, jos ne tik lavina vaiko fantaziją, bet ir puoselėja šiltus vaikų ir tėvų santykius.

„Pasakos yra vadinamos žmonijos išmintimi ir savo simboliais kartais primena sapnus. Netgi manoma, kad kažkada žmonės prie laužo dalindavosi savo sapnais ir tie, kurie paliesdavo daugelį širdžių, galiausiai virsdavo pasakomis. Žaviuosi tuo, jog per pasakas mes iš tiesų galime prisiliesti prie išminties. Jų sekimas – tai tarsi ritualas, kuriantis magišką ryšį su vaikais“, – sako autorė.

Tai, kad visi vaikai kūrybiški – įrodyta ne kartą. Tuo įsitikina kiekvienas tėvelis, stebėdamas, kaip atžalos auga ir bando pažinti pasaulį. Vis dėlto, patiems tėveliams mažiesiems prilygti kūrybiškumu ir rasti originalių būdų, kaip juos sudominti turiningai leisti laiką – nelengva užduotis. Pasak K. Savickytės, kūrybiškumą galimą ugdyti ir išsaugoti, tačiau tam reikia pasiryžti ir nebijoti klysti – tiek patiems tėvams, tiek vaikams.

20181018114319-26837.jpg

„Savo kūrybiškumą pradedame prarasti tada, kai tik kas nors pradeda bandyti įsprausti mus į „rėmus“. Dažniausiai tas „kas nors“ yra mokykla arba darbas. Tuomet imame bijoti suklysti, nerimaujame dėl to, ką pagalvos kiti, kaip mus įvertins, pradedame savimi nepasitikėti, o tai užkerta kelią veikti kūrybiškai. Tėvai turi drąsinti ne tik savo mažuosius, bet ir patys save. Mažieji yra geriausias bilietas į suaugusiųjų kūrybiškumo ugdymo pamokas. Jie leidžia mums būti kvailiems, juokingiems, laisviems. Juk vaikai iki paauglystės nevertina, tad mes jiems esame gražūs ir įdomūs tokie, kokie esame“,– teigia trijų vaikų mama.

Kristina Savickytė – aktorė, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ įkūrėja, radijo laidos „Tėvystės įkvėpimai“ sumanytoja ir vedėja bei trijų vaikų mama. Per daugiau nei penkiolika metų, kuriuos praleido augindama savus bei dirbdama su kitais vaikais, K. Savickytė suprato, kad pasakos, dainavimo, teatro ir improvizacijų derinys yra puikus būdas ugdyti vaikų kūrybiškumą. 

K. Savickytės knygą „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Mamyčių klube smagu gaminti kartu!

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

3 neįprasti receptai su bulvėmis

3 neįprasti receptai su bulvėmis

Naminis limonadas

Naminis limonadas

Šokoladinis pudingas

Šokoladinis pudingas

Versli mama: apie moteris, kurias įkvepia motinystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Biblioteka - ką skaito mamos?

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" - finansinio stabilumo vadovas

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" ...

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Laukiame naujagimio“

„Laukiame naujagimio“

Būkime gražios - viskas apie grožį ir išvaizdą

10 vaisių kaukių veidui

10 vaisių kaukių veidui

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ir efektyvi kosmetika?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ...

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kūrybinga, praktiška ir šiuolaikiška

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ar ją kepti?

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ...

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok