Daržas, darželis... ligos, ligelės... darbas, darbelis...

Juste55
Juste55 9. Sausis 2017 22:10
577

2016 metai buvo metai, kuomet mūsų sūnus Kristupas pradėjo lankyti darželį. Stipriai nerimavome ir jaudinomės, gausime ar negausime vietą valstybinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Ilgai išlaukus – geros žinios – gavome, ir būtent ten, kur ir labai norėjome. Bet kaip prisimenu dar tuos metus, kai reikėjo pildyti prašymą, o aš kaip tik „užtaikiau“ tą kartą, kai registravimo sistema pradėjo „lūžinėti“ dar tik pradėjus jai veikti... puikiai pamenu, kai su drauge nemiegojome visą naktį ir bandėme priregistruoti savo vaikus... bemiegė naktis, rezultatai – bevaisiai. Registracija atidėta. Puikiai pamenu, kad ir ta „atidėta“ registracija, sulaukusi savo dienos, neveikė taip, kaip turėjo. Pateikti prašymui vėl reikėjo kantrybės, nervų ir laiko... kai prašymą pavyksta pateikti praėjus geroms 6 valandoms nuo registracijos pradžios. Na, vargus iškentėme, prašymą pateikėme, ir pradėjome kas dieną stebėti visą „veiksmą eilių sudarymo sistemoje“. Darželį pavyko gauti iš antro karto. Didelis džiaugsmas ir euforija, kad pagaliau baigėsi nerimas ir mūsų vaikas taps valstybinio darželio bendruomenės dalimi... (o vietų gavimas valstybiniuose darželiuose – čia galėtų būti atskira ir neišsemiama kito blogo tema... turbūt daug tėvų turėtų ką „išreikšti“ ir pasisakyti. Dievaži, kažkoks pasityčiojimas ir jaunų šeimų... dirbančių, vaikus planuojančių ir kuriančių šeimas žmonių...)

Pasibaigus vienam nerimui, prasideda kiti darželio „reikalai“. Aišku, džiaugsmą kiekvieną dieną teikia vaiko pasiekimai, jo įspūdžiai ir tai, ką naujo išmoko ir nuveikė per dieną. Pripažinsiu, kad vaikas pradėjo keistis labai greitai, tiksliau – pradėjo tobulėti ir augti vidumi. Ar čia tas laikas taip greitai bėga, kad aš nepastebiu, ar darželis tikrai taip stipriai prisideda prie vaiko augimo, vystymosi, tobulėjimo ir įsiliejimo į socialinį gyvenimą? Manau, kad taip. Reikia pripažinti, kad darželis ir grupės auklėtojos, jei tikrai nuoširdžiai ir atsidavę savo pašaukimui dirba, prisideda prie mūsų vaikų ugdymo. Ir nori nenori, bet jau kaip mama, turiu susitaikyti, kad be manęs ir vyro, svarbų vaidmenį mūsų vaiko gyvenime atlieka ir darželis, auklėtojos bei grupės draugai.

Kodėl pradėjau šį blogą būtent darželio tema? O todėl, kad paskutinis laikotarpis, kuomet prasidėjo darganotas ir šaltas ruduo, bei žiema, nepanaši į žiemą, atnešė į mūsų šeimą ir „papildomų“ draugų - ligų. Pirmąjį darželio lankymo mėnesį beveik išlankėme pilnai. Paskutinę rugsėjo savaitę sulaukėme pirmojo viruso, kuriuo pradėjo sirgti visos grupės vaikai. Natūralu, pirmas mėnuo, vyksta ne tik socialinis bendravimas ir adaptacija, bet ir imunitetų susipažinimas. Išsirgom, išsveikom, sugrįžom į darželį sveiki. Neilgai trukus, prasidėjo kitas gėris – kur buvus kur nebus grupėje apsigyveno virusas, profilaktiškai priverčiantis vaikus paviduriuoti, pavemti... vienus lengviau, kitus sunkiau – su temperatūra. Vienus trumpiau, kitus ilgiau. Ir žinoma, ne tik vaikai susibendravo su juo – draugiškai visa šeima profilaktiškai paviduriuoja ir pavemia. Juokas juokais, bet šis virusas keistai neišguldė visos grupės vienu metu, o priešingai – ilgą laiką per savaitę po kelis vaikus priversdavo bendrauti su tualetu. Tai vienas, tai du vaikai. Žiūrėk, jau ir antras ratas sukasi. Taip, šiuo ratu prasisukome ir mes kelis kartus. Aišku, antras kartas buvo jau su piktumu – nu tai kas čia vėl atnešė tą virusą? Kodėl neišlaiko namuose vaikų per visą inkubacinį laikotarpį, kad virusas vėl nesugrįžtų į grupę? Pradėjo „bruzdėti“ ir kitos mamos, kas čia vyksta, ar čia maistas kaltas, ar kažkas vaikšto su virusu iki galo neišsveikę? O gal darželis netinkamai dezinfekuoja grupės patalpas? Turiu įtarimą – kad dezinfekuojant yra pamirštami žaislai. Ir tas virusas dar gyvavo iki pat švenčių... klausimas, ar dar ir dabar neužsilikęs.

Darželio ir tėvų pirmojo susirinkimo metu visi draugiškai sutarėme, kad tokiais atvejais, kai liga yra lengvai užkrečiama, pasistengsime vaiko į darželį nevesti ir neužkrėsti kitų. Sutarėme, kad vaikas po ligos sugrįžta su gydytojo sveikatos pažyma, kuri ir byloja, kad jis sveikas ir lankyti darželį vėl gali. Sutarėme, kad reaguojame į auklėtojų pasakymus, jei jos pastebi, kad vaikas „jau kitoks ir panašu į sirgimo požymius“. Sutarėme, atrodo, daug ką, bet reali situacija yra kitokia. Ir aš puikiai suprantu. Juk dirbantiems žmonėms per mėnesį kelis kartus turėti nedarbingumą – prabanga ir finansine, ir moraline prieš darbdavius prasme. O ką daryti, jeigu neturi šalia senelių ar auklių? Ir kaip išlaikyti balansą tarp savo vaiko, grupės vaikų sveikatos ir atsakomybės prieš darbą ir darbdavį? Aš, atvirai sakant, nežinau.

Užsisukęs mūsų šeimoje antrasis ratas viduriavimo, atnešė ir kosulį. O su juo – ir nevedimą į darželį. Palaikiau vaiką namie, kad iki švenčių pasveiktų ir nenešiotų bacilų. Išleidau į darželį, likus kelioms dienoms iki Kūčių, kaip maniau – sveiką. Pakako tos vienos dienos – ir liga išlindo. Netikėtai. Ausų uždegimas. Bakterinis. Pirmi antibiotikai. Piktumas ir kaltės jausmas, kam išleidau vaiką į darželį? Gerai, kad gydytoja supratinga ir nuramino. Ne aš kalta. O bakterija, kuri greičiausiai jau kurį laiką buvo apsigyvenusi ir kantriai laukė, kada „išlįsti“. Ir išlindo, Kūčių išvakarėse. Išlindo ne tik vaikui, bet ir vyrui antrą Kalėdų rytą. O aš dar profilaktiškai ir vėl pabendravau su linksmuoju vėmimo virusu. Visi draugiškai gavome po dovaną po Kalėdų eglute.

Šiandieną pirma diena darželyje, praėjus, galima sakyti, 3 savaitėms nėjimo į darželį. Ir dabar galvoju, kiek ilgam? Išlaukiau ilgiau ir neskubėjau išleisti Kristupo į darželį, nes jaučiu atsakomybę ne tik už jo sveikatą, bet ir už jo grupės draugų (aišku, esu dėkinga, kad turiu galimybę pasikviesti pagal galimybę senelių pagalbą ir taip išvengti ilgo „nedarbingumo“).

Ir kiek ilgam išbūsime sveiki? Ar atsipirks visi vitaminai, homeopatinės ir kitos priemonės imunitetui stiprinti, jeigu į grupę ir vėl ateis draugai „virusas ir bakterija“? Ar visi tėvai jaučia atsakomybę ir už kitų grupės vaikų sveikatą? Aš – nežinau. Bet viską puikiai suprantu. Ir pati sau negaliu atsakyti į klausimą „Ir kaip išlaikyti balansą tarp savo vaiko sveikatos, grupės vaikų sveikatos ir atsakomybės prieš darbą ir darbdavį?“

Vieno ko prašau, kad būtų tik tokios ligos, kokios jos dabar yra. Kitų nereikia. Ypač tų, staigių, žaibinių, netikėtų. Kažkaip „išbalansuosim“ ir susiderinsim ligas, darželius ir darbus. Svarbiausia – būkime sveiki, saugokime savo vaikų, savo pačių ir mūsų bendruomenių narių sveikatas. Gerbkime vieni kitus.

O patirtimi, kaip sekėsi mums „adaptuotis“ darželyje ir kaip mes jam ruošėmės, pasidalinsiu kituose savo bloguose.

Būkit visi sveiki. 

P.S. kol "kėliau" blogo tekstą į šį puslapį, telefone pamačiau laišką, parašytą į darželio grupės susirašinėjimą. Konjuktyvitas... O dar vakare, pasiimant sūnų iš darželio, auklėtoja pasidžiaugė, kad susirinko beveik visa grupė... pasidžiaugė... tik neilgam.  

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
floryte 9. Sausis 2017 22:44

Taip jau yra su darželio lankymu...Mūsų 3,5 metų dukrytė darželį lanko jau antrus metus, bet ligos ligelės niekaip nesibaigia...

Mamyčių klube smagu gaminti kartu!

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

3 neįprasti receptai su bulvėmis

3 neįprasti receptai su bulvėmis

Naminis limonadas

Naminis limonadas

Šokoladinis pudingas

Šokoladinis pudingas

Versli mama: apie moteris, kurias įkvepia motinystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Biblioteka - ką skaito mamos?

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" - finansinio stabilumo vadovas

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" ...

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Laukiame naujagimio“

„Laukiame naujagimio“

Būkime gražios - viskas apie grožį ir išvaizdą

10 vaisių kaukių veidui

10 vaisių kaukių veidui

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ir efektyvi kosmetika?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ...

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Mamų blogai - dalinkimės mintimis ir įžvalgomis

Kiekviena ketvirtadienį - knyga už geriausią blogą!

Kiekviena ketvirtadienį - knyga už geriausią blogą!

Miesto mamos blogas: Tragedija, kai yra, ką apsirengti!

Miesto mamos blogas: Tragedija, kai yra, ...

Jurgitos blogas: 30 savaitė ir ... atsakymas į didįjį klausimą:)

Jurgitos blogas: 30 savaitė ir ...

Pasiutėlės Urtės dienoraštis: baisieji skiepai

Pasiutėlės Urtės dienoraštis: baisieji skiepai

Vaikystės gidas: mums nereikia renginių organizatoriaus!

Vaikystės gidas: mums nereikia renginių organizatoriaus!

Švarus patarimas su „Jogle“

Kaip paruošti drabužius naujagimiams?

Kaip paruošti drabužius naujagimiams?

Kaip valyti baltus sportinius batelius?

Kaip valyti baltus sportinius batelius?

Kokie audiniai tinkamiausi vasarai?

Kokie audiniai tinkamiausi vasarai?

Kas kiek plauti užuolaidas?

Kas kiek plauti užuolaidas?

Kūrybinga, praktiška ir šiuolaikiška

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ar ją kepti?

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ...

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok