Į parduotuvę - su lupa

Į parduotuvę - su lupa

04. Apr 2012, 08:00

Patarimai perkant maisto produktus:

 

1. Į prekių krepšelį dėkite kuo įvairesnių spalvų vaisių ir daržovių. Daržovėse ir vaisiuose yra daug medžiagų, galinčių apsaugoti nuo vėžio (vitaminai, mikroelementai ir skaidulinės medžiagos).

 

2. Ieškokite tik šviežių, natūralių, mažai perdirbtų maisto produktų. Patartina rinktis sezonines miško, daržo, sodo gėrybes.

 

3. Sudarykite pirkinių sąrašą iš anksto, taip sutaupysite šiek tiek laiko, pinigų ir patirsite mažiau streso.

 

4. Neikite į parduotuvę alkani, nes tuomet kyla noras nusipirkti ne tik daug įvairių maisto produktų, bet ir riebaus bei kaloringo maisto, turinčio daug transformuotų riebalų, kurie, pasak mokslininkų, gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, skatinti nutukimą ir antro tipo diabetą.

 

5. Skaitykite maisto produktų etiketes ir analizuokite informaciją apie jų sudėtį. Pasidomėkite, ar nėra nepageidaujamų maisto priedų. Venkite produktų su sintetiniais maisto priedais, ypač reikėtų riboti jų vartojimą vaikams, ligoniams, pagyvenusiems žmonėms.

 

6. Nesižavėkite įvairiais paveikslėliais, nes patrauklūs paveikslėliai gali sudaryti apgaulingą sveiko maisto įspūdį.

 

7. Pirkite ekologiniuose ūkiuose išaugintus vaisius ir daržoves bei iš jų pagamintus produktus, kurie yra paženklinti specialiais ženklais.

 

8. Venkite greitai paruošiamo maisto – įvairių maisto koncentratų, sausų sriubų.

 

9. Visada patikrinkite produkto tinkamumo vartoti terminą, nes  kuo ilgiau produktas tinkamas vartoti, tuo daugiau jo sudėtyje yra konservantų.

 

10. Venkite produktų, kuriuose yra genetiškai modifikuotų sudedamųjų dalių, kadangi iki galo nėra aiškus jų tikrasis poveikis sveikatai.

 

11. Pasirinkite tik aukščiausios rūšies maisto produktus.

 

Rekomenduojame įsigyti padidinamą stiklą (lupą) tam, kad nesunkiai galėtumėte perskaityti visą jums reikalingą informaciją, kuri yra nurodyta ant  maisto produktų ženklinimo etikečių. Būtinai namuose greitai gendančius produktus laikykite tik šaldytuve, kuriame temperatūra nuo + 2 laipsnių C iki + 6 laipsnių C, o užšaldytus – prie -18 laipsnių C.  

 

Su maistu turėtume gauti ne tik baltymų, riebalų ir angliavandenių, bet ir biologiškai aktyvių medžiagų – maistinių skaidulų, mikroelementų, mineralinių medžiagų, vitaminų. Maisto medžiagų poreikis priklauso nuo žmogaus amžiaus, lyties, atliekamo darbo sunkumo.

 

Svarbu laikytis sveikos mitybos principų - nuosaikumas, įvairumas, subalansuotumas - bei žinoti, kad nei vienas maisto produktas neturi absoliučiai visų maisto medžiagų. Jos gaunamos valgant įvairų maistą.

 

Organizmo poreikius patenkinsime, jei vartosime augalinius ir gyvūninius maisto produktus. Neužmirškite, kad net ir būtina maisto medžiaga, jeigu jos vartojama per daug, gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Nepaisant didelio maisto produktų asortimento, mityboje svarbiausia rinktis šviežią, kuo mažiau apdorotą ir kuo įvairesnį maistą.

 

Pagal Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inf.

04. Apr 2012, 14:01

🤣 negaliu komentuoti 🤣

04. Apr 2012, 11:52

👍