Išbandyti patarimai, kaip lieknėti be dietų

Išbandyti patarimai, kaip lieknėti be dietų

28. Apr 2010, 08:00

 

Viliuosi, kad mano siųsti aprašimukai bent kelioms patiko ir tiko, kad nors kelis receptukus išbandėte. Tad šį kartą apsieikime be kaukių, losjonų ir kt. O paskaitykime patarimukus kaip lieknėti sveikai be jokių dietų.

 

Tikiu, dauguma paskaitysite ir ranka numosite, manydamos – neveiksminga, arba tiesiog pritrūksite ryžto. Tačiau prisipažinkime ne garsiai, o sau, kad truputį pavydu matyti, kaip sparčiai ir svarbiausia sveikai lieknėja „Pasitik pavasarį lieknesnė“ dalyvės.

 

Bet palaukite, o ko pavyduliauti, jei galima ir pačioms galų gale daryti pradžią ir pradėti lieknėti (tik su saiku, nes kitaip gresia sumažinti svorį ne nuo kūno, o nuo smegenų). Tad daug nesiplėsiu, o bendrai parašysiu patarimus, kurie ir man pravertė!

 

Radau juo „Tavo vaikas“ žurnale, jau praėjusių metų numeriukyje ir paskaičius, pamenu - padėjau šalin, sakydama ai gal kitą dieną, nuo kitos dienos...bet nenumaldomai artėjant pavasariui ir nutarus sportuoti prisiminiau ir tuos patarimukus. Tad nenurašinėsiu „sausai“, tiesiog bendrai juos aptarsiu iš „savo kailiu“ išbandytos pozicijos.

 

Taigi, visos žinome, kad dėl taip nemylimų kilogramų yra kaltas ne tik paveldimumas, bet ir medžiagų apykaita, kurią vienos turite spartesnę, o kitos – lėtesnę. Tad antrosios grupės moterims, deja, nelabai pasisekė, jei itin mėgsta valgyti viską, kas skanu, bet ir nevisada sveika (dažniausiai).

 

Prieš nėštumą galėjau valgyti viską, kiek norėjau, kadangi medžiagų apykaita buvo sparti, tačiau po sūnelio gimimo tas gėris baigėsi ir dabar labai atidžiai turiu rinktis, ką valgyti, antraip viskas „nusėda“ į kūną. Manau, taip yra ne vienai gimdžiusiai moteriai.

 

Ar ir jūs dažnai jaučiatės apsunkusios, tingios? Tai gali būti ir sutrikusios medžoagų apykaitos pasekmės, nes „deginimo“ procesas kur kas lėtesnis, ir nesudeginta energija virsta riebaliukais.


Tad prie patarimų:

1)   ryte tik atsikėlusios visų pirma neikite valgyti, bet atsigerkite (drungnas mineralinis vanduo pats tas, nes šaltas lėtina apykaitą), gėrimą pagardindamos vienos citrinos sultimis. Kadangi drungnas mineralinis vanduo su citrina man nebuvo itin gero skonio, tad kaip ir buvo rašoma, galima jį pakeisti žaliąja arbata, kurioje vitamino C netgi daugiau nei citrinoje ar apelsine. Tad įprastai mano rytas prasidėdavęs kavos puodeliu ir sumuštiniais ar sunkiai virškinamais pusrytiniais valgiais, dabar visų pirma prasideda nuo žaliosios arbatos puodelio. Pradžioje buvo sunku priprasti, kadangi jos nesaldinau, tačiau dabar geriu ir vargo nematau.

 

2)    geriausiai medžiagų apykaitą greitina jėgos treniruotės ir kardiotreniruokliai, tačiau tikrai ne visoms yra galimybių lankytis sporto klubuose, tad buvo siūloma paprasta išeitis - daryti pratimuką namie, nustebsite, tai – žvakė. Ką gi nesudėtinga, ir manau veiksminga, tad darau ir aš. Tai pratimukas, masažuojantis skydliaukę, kuri gamina hormonus turinčius įtakos medžiagų apykaitos greičiui. Paprasta, bet veiksminga;

 

3)    šitas tikrai jums patiks, nes dar ir dabar kartais darau štai tokias salotukes – greipfrutų.

 

Receptukas:

2 greipfrutai;

2 apelsinai;

300 g salotų lapų;

200 g graikinių riešutų;

100 g alyvuogių aliejaus.

 

Gaminimas: salotų lapus nuplaukite, nusausinkite, stambiai suplėšykite (taip lieka daugiau vitaminų nei pjaustant), greipfrutus ir apelsinus nulupusios ir išėmusios sėklas, supjaustykite smulkiais gabalėliais, taip pat susmulkinkite graikinius riešutus ir sumaišykite su apelsinais ir greipfrutais . Išdėliokite salotų lapus dideliame plokščiame dubenyje arba salotinėje ir sudėjus gautą masę išmaišykite bei apšlaksčiusios aliejumi mėgaukitės!

 

4)    šis pasiūlymas tiks drąsioms. Tai šaltos rytinės vandens procedūros. Palįskite po dušu ir kelis kart apsiliekite vėsiu vandeniu. Prisipažįstu - bandžiau, tačiau nebenoriu, nes ryte tik išlipus iš lovos lįsti po šaltoku vandenuku, brrr.... tai ne man, tačiau tikiu atsiras ir tokių, kurios tai gal jau ir daro. Pirmą kartą vandens temperatūra turėtų siekti apie 36 laipsnius, o vėliau vėsinant palaipsniui jau turėtumėt įprasti prie 18 laipsnių temperatūros vandens. Beje, nepadėjo man ir rašomas pasiūlymas trinti kūną kilpiniu rankšluosčiu, kol pajuntama šiluma. Tiesa, bandžiau taip daryti gal tik tris kartus, visgi vanduo per vėsus, nes esu tikra šilumos mėgėja. Tačiau, kad nesijausčiau tokia beviliška, visgi pasinaudojau kitu patarimu – žvalinančia maždaug 26 – 28 laipsnių vonia, tiesa ir šalta, bet įprasti galima ir svarbiausia naudinga.

Visgi artėja vasara, tad tokiomis „voniomis“ galima pasimėgauti gamtoje;

 

5)    išmokime taisyklingai kvėpuoti, nes deguonis labai svarbus medžiagų apykaitai, kraujotakai, virškinimui. Kai organizme yra jo trūkumas, visi procesai lėtėja. Taisyklingai kvėpuojant masažuojami vidaus organai ir skrandis. Jis šiek tiek susitraukia, todėl mažiau norima valgyti. Kai lauke oras tinkamas, galima eiti pasivaikščioti su mažyliais, ir svarbu ritmingai, neskubant ir smarkiai kvėpuoti. Žinoma nelekuosime ištisai juk, bet toki „pratimukai“ daromi reguliariai – tik į naudą;

 

6)    būtina valgyti pusryčius (aš įpratus nuo mažumės ir kitaip net neįsivaizduoju), kad medžiagų apykaita imtų veikti iš pačio ryto. Taip pat svarbu laikytis valgymo režimo. Svarbu valgyti dažniau, bet po nedaug ir sveikesnio maisto.

 

7)    nepamirškime vitaminų! Tad pasikartosiu daugybę kartų akcentuotą tiesą, kad gausiausias vitaminų šaltinis yra vaisiai ir daržovės, žinoma, geriausia užauginti savame krašte.

 

Galbūt ir paprasti, tačiau veiksmingi patarimai. Be to nesitikėkite, kad vien sveikai maitinantis svoris ištirps be pėdsakų, reiktų ir pajudėti, pasportuoti reguliariai, po truputį, kol įprantama ir tai tampa kasdieniška veikla.

 

Tad nesnauskime ir pasitiksime vasarą lieknesnės ir labiau savimi pasitikinčios!

 

29. Apr 2010, 22:06

Patarimai geri. Kai ką darau ir aš, ne, bet šaltas dušas irgi ne man.

28. Apr 2010, 14:01

Labai tikiuosi pravers ir jums 😉

28. Apr 2010, 13:42

Labai ačiū, geri patarimai😀

28. Apr 2010, 11:17

saltas dusas labai gerai po mankstos, tada ne taip ir salta😀

28. Apr 2010, 10:11

super😀

28. Apr 2010, 09:41

Labai geri patarimai 😉
Stengiuosi panašiais vadovautis, ryte atsikėlus negeriu mineralinio su citrina, o tiesiog paprasto vandens stikline (nuo citrinos man kažkaip negera būna). Stengiuos valgyti dažnai, o svarbiausia - nedidelėm porcijom. Būna "apsirijimo" dienų, bet labai stengiuosi kontroliuoti, žinau, kad šaltas dušas gerai, bet kaip Robke rašo, ne man...

28. Apr 2010, 09:22

Aciu uz patarimus, pradesiu geri vandenuka su citrina😀

sun sun 28. Apr 2010, 09:08

😉 ACIU

28. Apr 2010, 09:05

aciu, as netik pavydziu,bet ir pati liekneju 😃 na po saltu dusu bandziau ,oi kaip nepatiko 😀 o mineralinio stikline su citrinu sultim daznokai geriu,man skanu 😉

28. Apr 2010, 08:26

geri patarimai 😀

28. Apr 2010, 08:20

aciu uz patarimus😉 daugelio ju laikausi

28. Apr 2010, 08:02

ryte tik ir prasuiuos po saltu vandeniu,susylu is vidaus,super procedura o paskui isgeriu vandens apie puslitri 😀