"Pati gamta yra geriausias vaistas" - kadaise sakė Hipokratas. Todėl atsakymų gamtoje ir reikėtų ieškoti, o jei tiksliau - gamtos duodamose gėrybėse. Tinkamas maitinimasis ne tik padeda turėti tobulą kūną, aukštesnį energijos lygį, bet ir valyti toksinus iš organizmo. Jau seniai įrodyta, kad vitaminų trūkumas veikia psichinę būklę. Jų trūkumas gali sukelti stresą, nerimą, depresiją, net skatinti priklausomybę ar iššaukti kai kurias ligas. 

Pirma, tam, kad neatsirastų vitaminų trūkumo reikėtų maitintis reguliariai. Taip pat derėtų sumažinti perdirbtų ir rafinuotų angliavandenių vartojimą, jų atsisakymas ilgainiui padės sureguliuoti nuotaikų svyravimus, kadangi kraujyje pasidarys stabilus cukraus kiekis. Mitybos racionas turėtų būti įvairus, nes kuo didesnė valgomų produktų įvairovė - tuo daugiau vitaminų mes gauname su jais.

Mokslininkai ištyrė, kad vitaminas D vaidina pagrindinį vaidmenį psichinės sveikatos ir depresijos srityje, nes jis veikia serotoniną - vieną iš neurotransmiterių, atsakingų už gerą nuotaiką. Ne paslaptis, kad daugiausiai vitamino D galime gauti būdami saulėje, nes tuo metu organizmas pats jo pasigamina net 90%, todėl neretai vitaminas D dar vadinamas ir saulės vitaminu. Ką daryti žmonėms, kurie negyvena šiltuose kraštuose? Soliariumas nėra išeitis, todėl geriau rinktis maisto papildus, kuriuose būtų vitamino D ir tinkamai pasirinkti jo turinčius produktus. Tai būtų riebios žuvys (lašiša, skumbrė, kardžuvė) ir žuvų taukai, jautienos kepenys, sūris, kiaušinio trynys, o ir natūralios apelsinų sultys, jogurtas bei įvairūs grūdai.

Mitybos racione turi būti pakankamai antioksidantų, kurie irgi turi galių siekiant sumažinti nerimo ir streso poveikį organizmui. Antioksidantų gausu vaisiuose ir uogose, daržovėse. Tiesa, ne visi vaisiai ir daržovės antioksidantų turi daug. Tačiau pagrindiniai trys antioksidantai yra vitaminas A, vitaminas C ir vitaminas E. Daugiausiai jų rasime spalvotuose vaisiuose ir daržovėse, ypač jei jie violetiniai, mėlyni, raudoni ar oranžiniai.

Na, o baltymų vaidmuo labai svarbus cheminėms reakcijoms smegenyse. Tinkamas baltymų kiekis racione taip pat yra vienas iš būdų palaikyti ne tik gerą nuotaiką, bet ir energiją. Smegenų ląstelių neurotransmiteriai yra pagaminti iš amino rūgščių, kurios yra baltymų konstrukciniai elementai, todėl atsisakyti baltymų mitybos racione būtų tikrai blogas sprendimas. Valgant baltymų šaltinius - pradedamos sintetinti amino rūgštys, tokiu būdu išsiskiria dopaminas, kuris skatina geros nuotaikos atsiradimą.

Omega 3 gali stiprinti nuotaiką ir atstatyti smegenų ląsteles, - jos yra labai svarbios smegenų veiklai. Jei kalbėsime apie augalinės kilmės produktus: jų gausu linų sėmenyse, graikiniuose riešutuose, avokaduose.

Reikia pridurti, kad pavieniai atvejai, kuomet į racioną įtraukiami nors keli iš paminėtų produktų - situacijos pakeisti negali. Tačiau, jei kasdien stengsimės valgyti sveikai - pamažu tai taps rėžimu, disciplina. Taip pasikeis mitybos įpročiai, kurie ir duos  gerus bei ilgalaikius rezultatus sveikatai.