Labas, dėde rudenėli

Žemynuks
Žemynuks 11. Spalis 2017 15:49
671

Na ką, ruduo rudenėlis. Toks pasakyčiau, labai tikras, šlapias ir vėjuotas.. Toks fu fu. Bet iš kitos pusės toks spalvingas ir skaniai kvepiantis <3 Nors ir nebe ilgai kvepės taip, nes greit baigsis ir lapai, ir obuoliai, ir kitos daržovės.. Ir taps pilka, niūru bei dar labiau šalta. Žinoma, negalvojant apie Kalėdas.. :)


Iki susilaukiant vaikų, visada iš draugų, jau turinčių darželinukus ar mokyklinukus girdėdavau vien skundus, kiek daug visko reikia padaryti darželiui - šventėms ar kitiems reikalams. Kaip užknisa ir kaip sunku ir kodėl mes turime tai daryti. Tiesą pasakius, niekada nesuprasdavau jų.. Juk smagu turėtų būti kažką nuveikti kartu su vaiku ar juo labiau grįžti į vaikystę ir pačiam pasimėgauti procesu ir rezultatu. Žinoma, iš kitos pusės gal jie ir būdavo teisūs.. Juk po darbų norisi pailsėti, o ne užsiimti kažkokiais rankdarbiais, o kur dar namų ruoša...


Tad štai atėjo ir mūsų laikas. Kadangi Gabrielius jau žingsniuoja į darželį, nesvarbu, kad lopšelinukų grupę, tai buvome pakviesti, jei norime, be prievartos, pagaminti kokį nors darbelį iš rudeninių gėrybių. Prisipažinsiu - ir darželyje, ir mokykloje, man tai buvo viena mėgstamiausių švenčių (neskaitant Kalėdų). Ko tik nesugalvodavome su tėvais.. Tai štai, tik pasakius apie rudenėlio šventę, mano mintyse ėmė suktis visokie projektai, ką čia tokio smagaus sugalvoti.. Bet savęs tikriausiai negali pakeisti, ir kaip visada, viską pasilikome paskutiniam vakarui :D Pasirodo, mes su vyru esam labai gera komanda! Nesvarbu, kad Gabrieliui procesas labiausiai patiko tik pradžioje ir pabaigoje, nes peilio į rankas nedavėme, o leidome tik sujungti detales, bet vis tiek smagiai pasilinksminome visi pjaustydami, jungdami ir kurdami kažką, kam negalime sugalvoti pavadinimo :))) Žodžiu, nuotraukoje matote rezultatą, ką su vyru įgyvendinome iš namuose turėtų daržovių.. Cukinozauras kažkoks gavosi :)

Taigi, grįžtant prie nepasitenkinimų.. Po atliktos užduotėlės ir pasidalijimo savo džiaugsmu socialiniuose tinkluose, vėl susilaukiau komentarų kaip sunku ir kokia nesąmonė yra šitos užduotys darželiuose ir mokyklose. Juk žmonės dirba, o čia dar turi vakaroti, mąstyti, o ir vaikui visai neįdomu. Tada sau pagalvojau.. STOP. Kaip gali būti vaikui neįdomu pats procesas, jei jam leidžiama įsikišti? Kam reikia skųstis, kad vaikai iš to nieko negauna?

Nenorėdama labai įsivelti į diskusiją, palikau tuos prieštaraujančius komentarus. Tačiau mintyse galvojau, kokia nesąmonė yra mąstyti, kad vaikui tai nieko neduoda... Dar ir kaip duoda. Pagalvokite apie savo KOKYBIŠKAI praleidžiamą laiką su vaiku.. Pasaka prieš miegą? Filmo žiūrėjimas? Ar savaitgaliai, kurių metu dauguma tiesiog įsitraukia į namų ruošą? Tų darbelių darymas yra vaiko fantazijos lavinimas, padėjimas jam suprasti, kad daržovės gali būti ne tik valgomos, bet galima ir kažką sukurti. Smagaus, linksmo ar net keisto. Kad nebūtina daryti tik tai, kas bus panašu į tikrus dalykus - pelytę, lėktuvą, mašiną ar dar kažką. Tai parodymas, kad kūryboje gali daryti ką tik nori ir naudotis kuo tik nori..

Ir visai nesvarbu koks bus rezultatas.. Tiksliau vaikams tai visai nesvarbu :) Vaikams svarbu, kaip išmokysite juos kurti ir parodysite, kaip reikia mėgautis tomis akimirkomis, kurias praleidžiate kartu. Aš asmeniškai neprisimenu nei vieno darbelio konkrečiai, ką darėme vaikystėje.. Tik atsimenu, kad visada buvo labai smagu. Smagu ne tik daryti, bet ir galvoti, kaip išsisukti iš keblios situacijos.. Ką panaudoti akims, kaip sujungti detales ir pamatyti, ką padarė kiti. Blogai, kai tėvai tai sieja su konkurencija, kieno darbelis bus gražesnis ir neleidžia vaikui prisiliesti prie to, kas daroma, nes vdrug kažką sugadins.. Šitie visi darbeliai yra skirti ne tam, kad skatintumėt konkurenciją, kurios pilna suaugusiųjų pasaulyje, o tam, kad kokybiškai praleisdami laiką su vaikais, skatintumėte jų fantaziją ir ją plėtotumėte nekišdami jų į rėmus.. Visai nesvarbu, kad gal pati užduotis jau yra įsprausta į rėmus.

Mums, tėvams, reikia tiesiog pamiršti, kad tai daroma darželiui, mokyklai, auklėtojai ar mokytojai. Išmokime mes parodyti, kad tai daroma dėl mūsų vaikų. Ir galbūt jums dabar taip neatrodo, bet gal kada nors ta morka, kuri buvo paversta kosminiu laivu, bus vienas geriausių jūsų vaiko prisiminimų iš vaikystės.

Džiaukitės, leiskite laiką, atsipalaiduokite ir patys nusimeskite tuos įrėmintus pančius. Leiskite vėl sau pasijusti vaiku, o ne suaugusiuoju, kurio pasaulyje viskas turi būti tobula.

Rudeniški linkėjimai,
Žemyna

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
Žemynuks 11. Spalis 2017 22:43 floryte

Tikrai taip :) O svarbiausia, kad gali be baimės daryti bet ką :D Ir niekas negalvos, kad susisuko.. :D

floryte 11. Spalis 2017 21:51

Jūsų cukinozauras tiesiog puikus!!!! Tėvai, kuriems neteikia malonumo toks laiko leidimas kartu su vaiku, manau, visai nenori NIEKO veikti kartu su savo vaiku. O paskui skundžiamasi, kad vaikas turi elgesio, sėdėjimo prie kompiuterio ir dar daug visokių problemų...Aš esu tik už įvairias veiklas kartu su savo vaiku! Kas gi daugiau taip įtikinamai vaikui parodys nuostabius dalykus šiame pasaulyje, jei ne mes, tėvai?...Labai teisingai pasakėte, kad veikla kartu su vaiku leidžia dar kartą išgyventi vaikystę:). Tikriausiai visi žinome, kokių puikių dalykų yra vaikystės šalyje:)

Mamyčių klube smagu gaminti kartu!

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

3 neįprasti receptai su bulvėmis

3 neįprasti receptai su bulvėmis

Naminis limonadas

Naminis limonadas

Šokoladinis pudingas

Šokoladinis pudingas

Versli mama: apie moteris, kurias įkvepia motinystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Biblioteka - ką skaito mamos?

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" - finansinio stabilumo vadovas

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" ...

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Laukiame naujagimio“

„Laukiame naujagimio“

Būkime gražios - viskas apie grožį ir išvaizdą

10 vaisių kaukių veidui

10 vaisių kaukių veidui

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ir efektyvi kosmetika?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ...

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kūrybinga, praktiška ir šiuolaikiška

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ar ją kepti?

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ...

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok