Prof. Laima Griciūtė: Spontaninis pagijimas pasitaiko 1 iš 10 000 atvejų

Prof. Laima Griciūtė: Spontaninis pagijimas pasitaiko 1 iš 10 000 atvejų

10. Jan 2011, 08:30

Tai, kad vėžį sukelia šiuolaikiniai prietaisai ir elektromagnetinės bangos, neįrodyta. Vėžio atvejai žinomi nuo senų laikų.

 

Pasakoja VU Onkologijos instituto konsultantė, prof. habil. dr. Laima Griciūtė:

 

Tai, kad vėžį sukelia šiuolaikiniai prietaisai ir elektromagnetinės bangos, neįrodyta. Vėžio atvejai žinomi nuo senų laikų. Šiuo metu nustatoma daugiau vėžio atvejų, nes tobulėja diagnostikos technika, ir žmonės gyvena ilgiau. Šiais laikais turime labai geras diagnostikos priemones, kurios padeda laiku diagnozuoti vėžį.

 

Spontaninis (adekvačiai negydant) pagijimas pasitaiko 1 iš 10 000 atvejų ir užmena mįslę net labiausiai patyrusiems specialistams. Mano praktikoj pasitaikė tik vienas.

 

Tai buvo inkstų vėžys, išplitęs į plaučius. Rentgeno nuotrauka parodė – visi plaučiai jau nusėti mazgeliais. Bandyta taikyti imuninį gydymą – kai itin stipriai sužadintas imunitetas sukelia stiprų organizmo pasipriešinimą vėžio plitimui.

 

Iškamuotas karščiavimo, drebulio, galvos skausmų ir silpnumo po vieno seanso žmogus atsisakė kartoti sunkų gydymo kursą dar kelis ar net keliolika kartų. Po metų jis gydytojams pasirodė švariausiais plaučiais!

 

Vienas kursas jo išgelbėti negalėjo. Tai kaip jis pasveiko? JAV mokslininkų grupė mėgino atskleisti šią paslaptį suradę ir aprašę per 500 spontaninio pagijimo atvejų, tačiau jiems nepavyko aptikti jokių dėsningumų.

 

Susirgus krūties vėžiu neskauda! Gal tik itin retais atvejais. Visa bėda, kad organizmas iš pradžių nereaguoja į naviką, panašiai kaip tėvai nereaguoja į išdykėlio vaiko prasikaltimus.

 

Galbūt todėl, kad darinys atsiranda iš savų ląstelių? Krūties vėžys pradeda vystytis sutrikus hormonų balansui. Guzelio gali ir nebūti, o krūtis – parausti, pasidaryti karšta.

 

Taip lengva šiuos pokyčius supainioti su krūties uždegimu. Blogiausia, ką gali paskirti suklydęs gydytojas – šildantys kompresai, kurie tik padės vėžinėms ląstelėms plisti.

 

Kartais susidarę mazgeliai yra neapčiuopiami, ypač – didesnėje krūtyje, todėl ir rekomenduojama profilaktiškai tikrintis. Per dažnai taikoma mamografija, ypač jaunoms moterims, irgi negerai – krūtis yra labai jautrus jonizuojančiai spinduliuotei organas ir dažnas apšvitinimas rentgeno spinduliais nerekomenduojamas.

 

Krūties vėžio rizikos faktoriai: ankstyva branda bei menstruacijų ciklo pradžia ir vėlyva menopauzė reiškia ilgesnį estrogenų veikimo laikotarpį. Jei moteris negimdžiusi, jos krūtyje lieka nepilnai išsidiferencijavusios (nesubrendusios) ląstelės.

 

Jos paprastai pilnai išsivysto pirmojo nėštumo metu. Iš nesubrendusių ir gali gimti vėžys. Nepamirškime ir paveldimumo: paveldima ne liga, o polinkis susirgti dėl mutavusių genų. Jie buvo nustatyti maždaug prieš 15 metų: BRCA1 ir BRCA2 (BRCA – angl. trump. breast cancer – krūties vėžys).

 

Šių genų turinti moteris nebūtinai sirgs, bet jos rizika didesnė. Šiuolaikine technika jau galima patikrinti, ar tokie genai yra paveldėti. Paveldimi genai vakariečių moterų tarpe nustatomi 1 iš maždaug 800 moterų. Pastebėta, kad jie dažnesni moterų žydžių tarpe.

 

Apie 50 proc. susirgusių įvairiais piktybiniais navikais šiuolaikinės medicinos dėka po gydymo išgyvena dešimtmečius, kai 1900 m. buvo išgydoma vos 5 proc. asmenų.

 

Krūties vėžio gydymo rezultatai yra geresni ir priklauso nuo naviko išplitimo laipsnio pradedant gydymą. Jei vėžys atsinaujina, tai dažniausiai nutinka per pirmus penkerius metus nuo gydymo.

 

Krūties vėžys, deja, yra šiek tiek kitoks – jis gali atsinaujinti ir po dešimties ar daugiau metų, todėl pagijusioms moterims rekomenduojama tikrintis ir naudoti estrogeninius preparatus.

 

1

 

www.nedelsk.lt


Jei turite klausimų šia tema, gal jūsų artimieji serga, o gal tiesiog nežinote, kur, kada profilaktiškai pasitikrinti krūtis, klauskite redakcija@mamyciuklubas.lt - specialistai bandys atsakyti.

 

10. Jan 2011, 20:09

Puikus ir ismintingas zmogus p. Laimute... Gimine 😀 Oi kiek ji apie visokias gyvenimiskas rizikas pripasakodavo....

10. Jan 2011, 12:39

Labai geras straipsnis 😀