Vaistininkė pataria vasarai pamiršti chemiją ir ieškoti natūralumo

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 19. Liepa 2017 06:00
789

Specialistų teigimu, vartotojai vis dažniau ieško natūralių kosmetikos priemonių. Todėl populiarėjant natūraliai kosmetikai būtina užduoti klausimą – kiek natūralumas iš tiesų naudingas ir kuomet cheminių priemonių vengti vis tik nereikėtų? Jei tikrai įmanoma kosmetines priemones visiškai pakeisti natūraliomis alternatyvomis, galbūt tuomet vietoje jų pakanka ir kasdienių produktų, bet ar jie suteikia visų veidui bei kūnui reikalingų medžiagų?

Kuo skiriasi natūrali ir tradicinė kosmetika?

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė teigia, jog per pastaruosius pora metų žmonės pradėjo gerokai labiau domėtis tuo, kokios medžiagos sudaro jų naudojamus kremus ar aliejus. „Šiandieninis klientas yra apsiskaitęs ir daug žinantis, kartais net pats formuojantis pasiūlą. Žmonės ateina puikiai žinodami, kas yra butilparabenas, propilparabenas, dimetikonas ir kitos sudedamosios medžiagos – jie nenori nereikalingų chemikalų, žiūri, kad nebūtų gyvulinės kilmės medžiagų ir t.t. Nenatūralių kosmetikos produktų pardavimai krenta – tiesiog keičiasi žmonių mąstysena“, – pažymėjo J. Skinderskienė.

Dažniausiai užduodamas klausimas specialistams: kuo skiriasi natūralios ir tradicinės kosmetinės priemonės? Natūralios priemonės nenaudoja konservantų ar kvapniųjų medžiagų. Kiekviena tokiai kosmetikai naudojama medžiaga ekologiška ir turinti sertifikatus, todėl daug labiau tinka jautrią odą turintiems žmonėms.

Natūralios kosmetikos naudą matysime ne iškart, tačiau jų veiksmingumas ir sveikatingumas plačiai žinomas ekspertų bei savimi besirūpinančių žmonių tarpe. Dažnai žmonės ieško kuo efektyvesnės kosmetikos, bet tai gali  turėti ir atvirkščią poveikį – joje naudojami konservantai, parabenai, tonizuojančios medžiagos odą patempia ir palygina odą, tačiau ilgainiui ji nuo cheminių medžiagų pavargsta.

„Savaime suprantama, jog žmogus iš kosmetikos nori stipraus poveikio – ir grožio, ir sveikatingumo. Bet tai suteikiančios medžiagos nualina odą. Natūralią kosmetiką patartina naudoti bent kelis mėnesius metuose. Ji pailsina odą – lygiai taip, kaip kartais organizmas jau nebegali sėdėti vietoje ir nejudėti arba valgyti tik nesveiko maisto, taip ir oda ilgisi natūralumo“, – teigia „Gintarinės vaistinės“ ekspertė.

Tiesa, natūrali kosmetika gerokai trumpiau išsaugo veikliąsias savybes. Pavyzdžiui, būtent todėl lietuviškas kosmetikos ženklas „Žiedė“ yra gaminamas Vilniuje ir kasdien vyksta produkcijos išvežiojimai – taip užtikrinama, jog klientas visada nusipirks ką tik pagamintą, kokybišką produkciją.

Ypač rekomenduojama jaunesniems

Ekologiškomis kosmetinėmis priemonėmis labiau rūpinasi jaunesni žmonės, geriau susipažinę su tuo, kokios medžiagos tikrai naudingos, o kokios ilgainiui padaro ir žalos. Vaistininkė aiškina, jog tokia tendencija anaiptol nestebina, nes būtent jauniems žmonėms reikia mažiausiai dirbtinių medžiagų pagalbos palaikant gražią odą bei sveiką savijautą.

„Jaunam žmogui lengva pasiimti reikalingų vitaminų iš gamtos. Būtent su amžiumi, kai ima mažėti kaulinė masė, prastėja ir vitaminų įsisavinimas, mažėja kolageno, hialurono kiekis, daugėja raukšlių. Todėl vyresni žmonės labiau pasikliauja dirbtiniais produktais, duodančiais organizmui medžiagų, kurių jis pats nebepasiima. Bet net ir tokiu atveju svarbu leisti kūnui pasikrauti iš gamtos, tad mano patarimas jau turintiems mėgstamus ne natūralios kosmetikos prekės ženklus – padarykite pertraukas. Vasara natūralumui – pats tinkamiausias metas, nesvarbu, kokio jūs amžiaus“, – tikina J. Skinderskienė.

Net ir vyresniems, kosmetikos ieškantiems klientams, vaistininkė pataria kai kurias priemones visam laikui pakeisti natūraliomis alternatyvomis. Pavyzdžiui, ekologiškų medžiagų šampūnas dažnai turi visiškai tas pačias teigiamas savybes, bet neturi nereikalingų cheminių elementų, tad vienintelis jo trūkumas yra trumpesnė gyvavimo trukmė.Tas pats galioja ir kūno balzamams, kurių poveikis atėmus konservantus nei kiek nesumažėja.

Ar įmanoma apsieiti be kosmetikos?

Natūralių kosmetinių priemonių galima rasti ir namuose. Tiesa, J. Skinderskienė ragina aklai nepasitikėti bet kokiais prietarais, nes dažnai jie būna laužti iš piršto. Pavyzdžiui, karštuoju metų sezonu ant nudegusios odos pilti kefyrą yra naudinga nei kiek ne daugiau negu bet kokį kitą vėsų skystį – jei šiame ir yra pieno rūgšties bakterijų, tai per odą organizmui jos nei kiek nepadės.

Vienas jos patarimų kaip išnaudoti namuose esančius produktus grožio procedūroms – paprasčiausias ledas. „Gintarinės vaistinės“ ekspertė rekomenduoja ledą veido priežiūroje naudoti profilaktiškai, o geriausia prieš šaldant į juos įdėti ir liepžiedžių, nes toks derinys itin atgaivina pavargusią odą.

„Šiandien tikrai nėra jokio reikalo ieškoti būdų kaip savimi pasirūpinti tik namų sąlygomis. Egzistuoja daugybė pasirinkimų: nakvišų, makadamijų, abrikosų kauliukų ir dar įvairiausių produktų aliejai, balzamai, kremai ir produktai. Pastebėjome, kad netgi į vaistines užsukę užsieniečiai giria mūsų lietuvišką, natūralią kosmetiką tiek dėl įvairovės, tiek dėl poveikio – svarbiausia ją teisingai išsirinkti“, – reziumavo vaistininkė.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Mamyčių klube smagu gaminti kartu!

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

3 neįprasti receptai su bulvėmis

3 neįprasti receptai su bulvėmis

Naminis limonadas

Naminis limonadas

Šokoladinis pudingas

Šokoladinis pudingas

Versli mama: apie moteris, kurias įkvepia motinystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Biblioteka - ką skaito mamos?

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" - finansinio stabilumo vadovas

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" ...

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Laukiame naujagimio“

„Laukiame naujagimio“

Būkime gražios - viskas apie grožį ir išvaizdą

10 vaisių kaukių veidui

10 vaisių kaukių veidui

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ir efektyvi kosmetika?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ...

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kūrybinga, praktiška ir šiuolaikiška

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ar ją kepti?

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ...

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok