Verslios mamos Erika ir Jurga kviečia kitaip pažvelgti į aromaterapiją

Goda_Mamyciuklubas.lt
Goda_Mamyciuklubas.lt 16. Gegužė 2017 12:00
1346

Vis daugiau mamų atranda aromaterapiją, kaip profilaktinę priemonę vaikų sveikatos priežiūrai, todėl pažintis su baba.“ įkūrėjomis Erika Bagdonavičiene ir Jurga Baranauskiene, jums tikrai aktuali! Kadangi vaikai sunegalavo, į susitikimą galėjo atvykti tik Erika, kuri ir papasakojo apie jų bendrą veiklą.

 20170508153248-63669.jpg

- Pradėkime nuo pradžių - kaip gyvenimas jus suvedė?

- Draugaujame jau dešimt metų, o susipažinome projektuojant Jurgos namų apšvietimo projektą. Nuo pat pradžių buvo lengva ir smagu bendrauti. Tuo metu laukiausi savo pirmojo vaikelio, tai natūraliai kalbėjome ne tik apie knygas ir gyvenimą, bet ir apie atsakingą požiūrį į nėštumą. Aš jau buvau pagimdžiusi, kai sulaukiau skambučio: „Sveiki, skambina Jūsų klientė, noriu su jumis pasikalbėti nėštumo klausimais“. Tuomet Jurga laukėsi pirmagimio, ir paskambino man patarimų, kaip pasiruošti gimdymui. Taip mūsų pirmagimiai suvedė mus draugystei.

- Ir kaip jūsų gyvenimuose atsirado „baba.“?

Jurga besilaukdama trečiojo vaikelio jautė didelę baimę ir net paniką. Pradėjome domėtis, ieškoti, kaip galime jai padėti. Tuomet prisiminiau apie tepalą nuo slogos, kurį vis veždavau Jurgai lauktuvių .Jo gamintojas jau beveik 30metų gamina plačią liniją skirtą nėštumui ir gimdymui. Taip atradome ir kitus „Original-Stadelmann“ aromamišinius, kurie yra pagaminti iš aukščiausios kokybės aliejų Bahnhof vaistinėje Kemptene .

Taip užsimezgė noras dalintis šiomis atrastomis galimybėmis su besilaukiančiomis moterimis, kad jos natūraliomis priemonėmis galėtų sau pagelbėti.

20170508153640-44363.jpg

- Kuo išsiskiria šie mišiniai iš kitų aromaterapinių gaminių?

- Pirmiausia reikia atskirti aromaterapijos tradicijas - yra prancūziška, amerikietiška ir vokiška. Tiek Prancūzijos, tiek JAV mokyklos siūlo naudoti grynus eterinius aliejus, o Vokietijoje  rekomenduojama naudoti ant odos tik praskiestus 1-3 procentų eterinius aliejus. Kūdikiams ir besilaukiančioms šis skaičius sumažėja net iki pusės procento. Pasirodo, net menka eterinių aliejų dozė išnešiojama po visą organizmą pažadina jo funkcijas.

„Original-Stadelmann“ aromamišiniai yra gaminami vaistinėje Kemptene Vokietijoje beveik 30metų. Tai rankų darbo gaminiai, iš aukščiausios kokybės žaliavų atitinkančių Europos farmakopėjos reikalavimus, kuriuos gaminant laikomasi atsakomybės ne tik už galutinį produktą, bet lygiai taip pat atsakomybės už gamtą ir kiekvieną darbuotoją. Šiuose gaminiuose nėra sintetinių priedų ir konservantų.

- Kaip pasiskirstote darbus?

Mano veikla yra tiesioginių kontaktų su gamintoju palaikymas, kurie yra ne tik šios produkcijos kūrėjai, bet ir švietėjai, knygų leidėjai. Remiantis knygomis ir mokymuose sukauptomis žiniomis drauge konsultuojame savo klientus ir organizuojame seminarus. Tam itin naudingos mano Aromaeksperto moksluose gaunamos žinios, bei Jurgos Farmacijos magistro studijose įgytos žinios. O darbus dalinamės pagal situaciją. 

20170508153616-54773.jpg

- Ar turite visus šio gamintojo produktus?

Ne, turime nedideliais kiekiais populiariausius produktus. Kaip jau minėjome mūsų siūlomi produktai pagaminti be sintetinių priedų ir konservantų, todėl po konsultacijos užsakome individualius užsakymus, todėl klientas visada gauna šviežiai pagamintus aromamišinius.   

- Kaip sugalvojote pavadinimą „baba.”?

- Galvojom galvojom ir sulipdėme savo pavardžių pradžias. Na, o taškas, kad gražiau būtų (juokiasi).

- Ar galvojate apie plėtrą?

- Taip, turim planą atvežti dekoratyvios kosmetikos liniją, kuri atitinka ekologiškus standartus, tinka veganams. Bet tai įvyks natūraliai, nes iš tiesų mūsų tikslas gyventi be kreditų, įsipareigojimų ir ne šeimos sąskaita. 

- Taip pat vedate ir seminarus, kaip kilo mintis?

Sukauptas savo asmenines žinias ir patirtis, taip pat naujausias mokslinės aromaterapijos įgytas žinias norėjome dalintis ir su kitais. Todėl džiaugiamės, kad sulaukiame pasitikėjimo ne tik iš mamų besirūpinančių savo ir savo šeimos sveikata, bet taip pat turėjome galimybę dalintis savo žiniomis ir su specialistais, kaip kad LSMU Akušerijos būreliu ir Dulų asociacija. 

Labai norisi, kad kuo daugiau žmonių domėtųsi ir atsakingai naudotų aromaterapines priemones. Eteriniai aliejai ir jų mišiniai turi būti itin kokybiški, surinkti tam tikrose vietose, net tam tikru metų ir dienos metu, turi būti paisoma galiojimo ir laikymo sąlygų, bet taip pat ir vartojama atsakingai. Norėtumėme atkreipti dėmesį, kad vokiškai kalbančių šalių aromaterapijoje rekomenduojama naudoti ant odos tik praskiestus eterinius aliejus. Taip pat verta būti atsargiais su greitai besioksiduojančiais eteriniais aliejais, kaip kad pavyzdžiui arbatmedžio eterinis aliejus. Jei jis buvo supakuotas šviežus į pakuotes ir buvo laikomas tinkamomis sąlygomis, nuo jo atidarymo jis tinkamas naudoti ant odos apie 8 savaites. Arbatmedžio eterinio aliejaus oksidacijos nerodo, nei jo spalvos, nei kvapo pasikeitimai. Tai galima nustatyti specialiu tyrimu. Todėl šį eterinį aliejų verta įsigyti tik iš patikimų šaltinių ir pasižymėti ant buteliuko atidarymo laiką. 

- Koks produktas populiariausias Lietuvoje?

20170508153535-92650.jpg

- Populiariausias - „Engelwurz“ nosies balzamas - šis žolės ir žemės kvapo tepalas padeda tiek užsikimšusiai, tiek tekančiai nosiai. Naujagimiams užtenka ant medžiaginės nosinaitės užtepti apie 0,5 cm tepaliuko ir pakabinti greta naujagimio. Kūdikiams ir mažiems vaikams plonu sluoksniu tepti ant išorinių nosies sparnelių. Suaugę taip pat džiaugiasi šio tepalo pagalba, tiek esant slogai, tiek beprasidedant sinusitui, tam užtenka patepti išorinius nosies sparnelius. Jei vaikui prasideda kosulys, verta su „Engelwurz“ balzamu patepti krūtinę ir nugarą. O patepus už ausies galima palengvinti prasidėjusius ausies skausmus.

Taip pat daug pagyrų sulaukia bičių vaško kompresas esant kosuliui, pilvuko skausmams ar tiesiog kai norisi šilumos ir dėmesio. Tai medžiaga padengta vašku, kuri puikiai papildo aromaterapines priemones. Reikia ištrinti krūtinę, nugarą ar pilvą pasirinktu mišiniu ir uždėti fenu pašildytą bičių vaško kompresą, uždengti neverptomis vilnomis ar vilnoniu šaliku ir leisti organizmui aktyvuoti savigydos jėgas. Šį kompresą galima naudoti apie 10 kartų.

20170508153549-26071.jpg

- Kada pradėti gydyti aromaterapinėmis priemonėmis ir ar visad jos padeda?

- Manau, svarbiausia, pasikliauti mamos intuicija, nes mama gali užuosti ligą. Kartais atrodo, kad viskas gerai, bet nuojauta šnabžda, kad taip nėra. Va tada ir verta pradėti. Aromamišiniai yra sveikatinimo priemonė, kuri padeda jaustis geriau, veikia profilaktiškai ir aktyvuoja organizmo savigydos jėgas.

- Kaip gydote savo vaikus?

- Daug arbatos su imbieru ir citrina, padidiname žalio maisto kiekį, mažiname pramogų skaičių, kad būtų mažiau dirgiklių, skiriame lovos režimą, darome įtrinimus su „Thymian Angelika“ aliejumi imuniteto aktyvavimui, šiltos vilnonės kojinės ir pasaka.

- Papasakokite apie savo vaikus, kurių per abi turite net šešis!

Tėjai devyneri, Norui septyneri, o Majai treji. Visi vaikai lanko ugdymo įstaigas, taip pat dainuoja bažnyčios chore, groja fleita ir lanko karate. 

Jurgos Joriui aštuoneri, Jauniui treji ir Jogailei - devyni mėnesiai. Joris eina į mokyklą ir taip pat yra puikus futbolistas. Jaunius lanko darželį ir bando įvaldyti futbolo kamuolio valdymą, o mažylė džiaugiasi nuostabiu laiku su mama.

- Kaip suderinate motinystę ir darbus?

- Įvairiai. Viskas priklauso nuo to, kas vyksta. Neskriaudžiame šeimos ir viską su Jurga darome draugystės principu.

Ačiū už pokalbį.

„baba.“ produktų galite įsigyti, Jurgą ir Eriką pakalbinti jų facebook paskyroje: www.facebook.com/babataskas ir www.babataskas.lt

 


Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Mamyčių klube smagu gaminti kartu!

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

7 receptai užgriuvus netikėtiems svečiams

3 neįprasti receptai su bulvėmis

3 neįprasti receptai su bulvėmis

Naminis limonadas

Naminis limonadas

Šokoladinis pudingas

Šokoladinis pudingas

Versli mama: apie moteris, kurias įkvepia motinystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Rasos žaidimų kambarys „Mažųjų karalystė

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Otilija ir drabužiai vaikams „Kiddoti“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Milda ir nerti žaisliukai „Siūlinukas“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Viktorija ir paveikslai “Monkey's Tales“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Greta ir karuselės „Žmogeliukas“

Biblioteka - ką skaito mamos?

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

Recenzija: "Nėščiosios vadovas"

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" - finansinio stabilumo vadovas

RECENZIJA: Knyga "Tėvai, vaikai ir pinigai" ...

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Auklėjimas pagal prancūzus“

„Laukiame naujagimio“

„Laukiame naujagimio“

Būkime gražios - viskas apie grožį ir išvaizdą

10 vaisių kaukių veidui

10 vaisių kaukių veidui

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Kaip taisyklingai trinkti plaukus?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ir efektyvi kosmetika?

Ar būna ne tik ekologiška, bet ...

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mineralinė kosmetika - kas tai?

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Mamų blogai - dalinkimės mintimis ir įžvalgomis

Kiekviena ketvirtadienį - knyga už geriausią blogą!

Kiekviena ketvirtadienį - knyga už geriausią blogą!

Miesto mamos blogas: Tragedija, kai yra, ką apsirengti!

Miesto mamos blogas: Tragedija, kai yra, ...

Jurgitos blogas: 30 savaitė ir ... atsakymas į didįjį klausimą:)

Jurgitos blogas: 30 savaitė ir ...

Pasiutėlės Urtės dienoraštis: baisieji skiepai

Pasiutėlės Urtės dienoraštis: baisieji skiepai

Vaikystės gidas: mums nereikia renginių organizatoriaus!

Vaikystės gidas: mums nereikia renginių organizatoriaus!

Švarus patarimas su „Jogle“

Kaip paruošti drabužius naujagimiams?

Kaip paruošti drabužius naujagimiams?

Kaip valyti baltus sportinius batelius?

Kaip valyti baltus sportinius batelius?

Kokie audiniai tinkamiausi vasarai?

Kokie audiniai tinkamiausi vasarai?

Kas kiek plauti užuolaidas?

Kas kiek plauti užuolaidas?

Kūrybinga, praktiška ir šiuolaikiška

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kūrybinga, praktiška, šiuolaikiška: "gadžetai" vaikų vežimėliuose

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ar ją kepti?

Kas labiau apsimoka - pirkti duoną ...

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Parodykite savo vaiko dantų šepetuką!

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok