4 priežastys, kodėl kūdikiai pabunda naktimis

4 priežastys, kodėl kūdikiai pabunda naktimis

17. Nov 2015, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Dažnai mamos nerimauja dėl naktinio vaikučio pabudimo naktį. Tačiau, pasirodo, naktinis prabudimas – normalus vaiko veiksmas. Pasak žindymo skatinimo veikla užsiimančios organizacijos „Pradžių pradžia“ konsultantės, mamos Rasos, yra kelios priežastys, dėl kurių kūdikiai keliasi naktį ir nori žįsti:

ALKIS

Ne visi kūdikiai sugeba prisivalgyti visos nakties periodui, dauguma kūdikių keliasi naktį po 2-3 kartus, pažinda ir vėl ramiai miega. Mamos, miegodamos kartu su kūdikiais, net neskaičiuoja kiek kartų per naktį žindo, vaikas šalia, ūgtelėjęs sugeba pats susirasti krūtį.

Visi žinduoliai miega su savo palikuonimis. Žmogus - toks pats žinduolis ir mūsų kūdikiai turi nenuslopintus instinktus, vienas iš jų pats svarbiausias – jei nori išgyventi, turi glaustis prie mamos krūties. Kūdikiai patiria augimo šuolius, tad mamos krūtis dieną naktį darbuojasi. Jūsų kūdikis elgiasi kaip sveikas vaikas! Džiaukitės!

LAKTACIJOS STIMULIACIJA

Laktacijos stimuliacija – tai pieno gamyba. Motinai miegant ir žindant naktimis, ypač gausiai išsiskiria hormonas prolaktinas, kuris atsakingas už pieno gamybą sekantiems maitinimams. Naktinis žindymas – tai garantas, kad dieną pieno nepritrūks!

NERVŲ SISTEMOS ATSTATYMAS

Nervų sistemos atstatymas. Jūsų mažyliai per dieną patiria vis daugiau ir daugiau įspūdžių, jo nebrandžiai nervų sistemai - tai didelis iššūkis. Gamta taip sutvarkė, kad naktiniame motinos piene yra ypač daug brandinimo faktorių, vieni iš jų - atstato nervų sistemą ir ją brandina.

Vaikelis auga, domisi aplinka, pamato vis daugiau objektų (katė, šuo, vyresnių vaikų žaidimai ir pan.), pavargsta, o naktį atsistato. Tokiu būdu mes visi kūdikystėje išmokome nuvargti ir atsistatyti. Mokslininkai naktinį motinos pieną dėl ypatingos sudėties baltymų, net vadina smegenų maistu!

NERIMAS

Praktikoje dažnai pasitaiko, kad naktinis žindymas labai padažnėja atsiradus nerimui ar nervų sistemos perkrovai. Jei iki šiol kūdikis naktimis žįsdavo retai, o pastaruoju metu ieško krūties labai dažnai, paieškokite kūdikio aplinkoje dirgiklių.

Konsultuodama kitas mamas, pastebėjau, kad dirgikliai iš esmės yra tie patys: dažni ir gausūs svečiai, per anksti pradėta lankyti muzikos mokyklėlė arba baseinas, persikraustymai, įtampa šeimoje, ypač daug judrių ir lavinančių žaidimų vaiko dienotvarkėje, kelionės ir pan. Pašalinus dirgiklį, viskas vėl sugrįžta į normalų ritmą.