Ar galima kūdikiui ir mamos pieno, ir pieno mišinio?

Ar galima kūdikiui ir mamos pieno, ir pieno mišinio?

07. Sep 2015, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Iš mamos Rūtos laiško:

Laba diena, mergytė yra 3 savaičių ir 2 dienų (gimė rugpjūčio 11 dieną). Mergytė valgo kas 3 valandos. Pati motinos pieno turiu mažai, bandydama nutraukti, nutraukiu tik po 30-40 ml. Atėjus laikui valgyti, dukrytei pirmiausiai duodu žįsti krūtis, pirma vieną, kai pradeda pykti ir muistytis, tada kitą. Mergytei jau išžindus krūtis, dar primaitinu pieno mišiniu, padarau 60 ml - dažniausiai visą ir suvalgo (bet retkarčiais būna, kad ne visą pieno mišinį suvalgo). Ar gerai darau maitindama ir motinos pienu, ir pieno mišiniu tuo pačiu valgymu? Ar reikėtų kažką keisti? Turim pirmą vaikelį, todėl neaišku, labai lauksiu atsakymo.

Mamai pataria gydytoja neonatologė Rūta Taminskienė:

Žindykite kuo dažniau, galima ir kas 2-3 valandas, net kas valandą. Jei mažokai mamos pieno, tai dukrytė prašys žįsti dažniau. Žindymas turėtų būti iš abiejų krūtų vieno maitinimo metu, pati maitinimo krūtimi trukmė  - ne ilgiau 45 min., nebent kartais dukrytė prašys pažįsti kiek ilgiau.

Pieno nenutraukinėkite - neverta, krūtyse jo bus daugiau, visas neišsitraukia, kiekis gali būti kiekvieno maitinimo metu skirtingas, ir vaiko poreikiai valgyti gali būti skirtingi. Jūsų atveju - dukrytė maitinasi mišriai, krūtimi ir pieno mišiniu. Teisingai darote, kad iš pradžių žindote, po to duodate mišinį.

Mišinio kūdikis suvalgo tiek, kiek jam trūksta iki normos. (3 sav.kūdikis suvalgo maždaug iki 100 ml pieno per maitinimą, būna kūdikių, kurie valgo ir po mažiau ar daugiau). Svarbu, kad dažnai šlapintųsi, geltonai tuštintųsi, tai rodiklis, kad kūdikis gauna pakankamai pieno.

Kuo pilniau bus ištuštintos maitinimo metu krūtys (jūsų atveju - abi), tuo daugiau pieno gaminsis, galbūt vėliau reikės vis mažiau mišinuko, gal pavyks pilnai atstatyti laktaciją ir grįžti į išimtinį žindymą. Perskaitykite visus patarimus šia tema, viską išbandykite.

Pieno gamybą skatina:

  • žindymas visą parą, ne rečiau kaip kas 3-4 val. (galima ir dažniau), 
  • teisingas spenelių apžiojimas, galima keisti žindymo padėtis (neturi jaustis nuolatinio skausmo, dažnų spenelių sutrūkimų), 
  • kuo pilnesnis krūtų ištuštinimas (pakankama žindymo trukmė), 
  • pakankamas skysčių gėrimas, valgymas, 
  • poilsis ir tikėjimas, kad viskas pavyks... 

Iš kitos pusės - per ilgas žindymas, trunkantis virš 1-2 val., jei krūtys tuščios, gali išsekinti kūdikį, sutrikdyti augimą, skatins nuryti daug oro, vargins pilvo pūtimas, nustos tuštintis. Būna atvejų, kada pritaikius visas laktacijos skatinimo priemones, vis tiek reikia primaitinimo mišinuku (po žindymo), nes tik taip užtikrinamas pakankamas svorio prieaugis per mėnesį, (ne mažiau kaip 500-600 g, pradedama skaičiuoti nuo gimimo svorio, ne nuo nukritusio, pasverto išvykstant iš gimdymo skyriaus).

Kartais orientuotis ir nusiraminti padeda svarstyklės (įsigytos ar išsinuomotos). Pasveriant kūdikį su drabužėliais ir tomis pačiomis sauskelnėmis prieš ir po maitinimo, nieko nekeičiant, iš svorių skirtumo žinosite, kiek pieno kūdikis išžindo vieno maitinimo metu. Taip pat galėsite pakontroliuoti, ar kasdien yra svorio augimas.

Ekspertai