Kodėl ima varvėti nosytės ir kaip joms padėti?

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 22. Sausis 2018 09:00
703

Teiginys, jog gydoma ar negydoma sloga vis tiek praeis po savaitės, nėra tiesa. Ypač kalbant apie mažylių slogą. Tad kaip teisingai ją gydyti ir kokia turėtų būti pirmoji pagalba namie, kalbamės su vaistininke Gintare Paulauskaite. 

Kodėl ima varvėti nosytės?

Dažna slogos priežastis – viršutinių kvėpavimo takų virusinė infekcija. Mažylio nosytė paburksta, pasimato bespalvės išskyros. Vėliau nosies sekretas gali tirštėti, tampa gelsvas ar žalsvas. Neretai vaikučiui gali pakilti ir tempertūra ar pablogėti apetitas.

Tačiau yra ir kita slogos priežastis – alergija. Vaiko nosį gali sudirginti ir nevėdintų patalpų oras, kambario augalai, tabako, dūmų kvapas, dulkės. Šiai slogos rūšiai būdingos vandeningos išskyros ir čiaudėjimas.

Kaip padėti vaikui?

Tėveliams dažnai kyla klausimų, kaip gydyti slogą įvairaus amžiaus vaikučiams. Ir, žinoma – kaip užkirsti jai kelią.

Specialistė pataria pradėti nuo paprasčiausios nosies higienos, kuri padės užkirsti kelią nosies gleivinės infekcijoms. Jei vaikutis kvėpuoja normaliai, ne pro burnytę, nosies valyti nereikia, tačiau jei jo nosytė yra užsikišusi, jis kvėpuoja pro burnytę, dažnai čiaudi, atsiranda gleivių, nosį išvalyti yra būtina.

Jei mažyliui paskirti gydomieji lašiukai (dėl slogos patiems mažiausiems geriau visad pasitarti su gydytoju), tuomet prieš juos vartojant vertėtų pirmiausia išvalyti nosytę. Ypatingai svarbu nepamiršti nosytės išplauti bei išvalyti prieš žindymą ir prieš miegą.

Ką pirmiausia daryti:

1) Būtina plauti nosį – tam reikėtų įsigyti jūros vandens tirpalo. Vaistininkė rekomenduoja vaikų nosytėms naudoti izotoninius (mažiau druskingus) tirpalus, o hipertoninius, kuriuose daugiau druskų, palikti patiems tėveliams.

Patiems mažiausiems jūros vandens lašiukai yra ampulytėse, o nuo pusės metų ir vyresniems vaikams – vaikiški purškalai su jūros vandeniu.

Kuo jūros vanduo naudingas? Jis padeda išplauti mikroorganizmus, dulkes, sudrėkina nosies gleivinę bei suminkština sukietėjusias gleives. Jūros vanduo taip pat mažina nosies gleivinės paburkimą.

2) Būtina pašalinti sekretą. Tam naudojami vadinamieji aspiratoriai – tai tokia vamzdelių sistema, kai vienas jo antgalis pridedamas vaikučiui prie šnervės (geriau įsigyti su minkštais silikoniniais antgaliais), kitas – į suaugusiojo burnytę.

Tėvelis ar mamytė švelniai traukia orą ir visas sekretas susikaupia antgaliuke. Antagliukus reikia kiekvieną kartą išvalyti. Šis prietaisiukas tinka vaikams nuo 3 mėnesių.Jei atsiurbti nepavyksta ar neturite aspiratoriaus – galima nosytę valyti vatos tamponiuku.

Kaip teisingai šnypšti nosį?

Vyresni vaikai jau mokomi iššnypšti nosį. Nosytei išpūsti turi būti naudojamos tik vienkartinės ir ypatingai švelnios servetėlės.

Kai patarė pašnekovė, šnypščiama tik viena nosies ertmė ir ne per stipriai, nes stipriai pučiant infekcija gali nukeliauti link ausyčių ir sukelti jų uždegimą. Mažyliams nosytės valymas nelabai patinka, taigi atlikite šias procedūras kuo švelniau.

Kada prireikia vaistų nuo slogos?

Jei sloga yra stipri, nosies higienos nepakanka – kartais reikia ir vaistų, vadinamųjų cheminių dekongestantų (ksilometazolino, fenilefrino ir kita). Po šiuo baisoku pavadinimu slepiasi vaistai, kurie sutraukia nosies gleivinės kraujagysles bei mažina paburkimą ir taip slopina nosies sekreciją.

Kadangi jų vartojimas kūdikiams, ikimokyklinio amžiaus vaikams bei mokyklinukams skiriasi, rekomenduojama kiekvienu atveju pasikonsultuoti su specialistu (vaistininku arba gydytoju).

Lašelių su šiom medžiagom nerekomenduojama vartoti ilgai (tik kelias dienas), nes jie sutrikdo nosies gleivinės fiziologines funkcijas ir taip gali sukelti lėtinę slogą.

DĖMESIO! Vaikams nerekomenduojama į nosį lašinti aliejinių tirpalųnes aliejaus gali patekti į plaučius ir prasidėti ūmus viršutinių kvėpavimo takų uždegimas.

Vaikų nosis tepkite riebiu kremu

Jei net ir neinate su vaiku į lauką, būtina jų nosyčių kraštelius kelis kartus per dieną patepti riebiu kremu - geriau tokiu, kuriame nėra kvapiklių ir dažiklių. Tai neleis išsausėti odai apie nosytę, ji neraus ir nedirgs.

Vaistininkė mamoms ir tėveliams pataria kiek įmanoma rečiau su vaikučiais eiti į prekybos centrus ir kitas žmonių susibūrimo vietas. Taip didesnė tikimybė išvengti susidūrimų su bakterijomis ir virusais.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Žindymas - visa informacija apie tai

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Mamytės "pieno bankas": patarimai

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ir jį atšildyti

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ...

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos pienelio

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos ...

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok