Kūdikiams tinka natūraliai šarminis vanduo

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 11. Lapkritis 2015 07:00
2038

 Mamos Ingos klausimas:

„Draugė atkreipė dėmesį, kad nesirinkčiau bet kokio vandens, kurį naudoju savo mažylio maistui ruošti. pasak jos, kūdikiams tinkamiausias šarminis vanduo. Kodėl?"

Atsako vaikų gydytojas Kazimieras Vitkauskas, knygos „Kūdikio žindymas“ autorius: 

"Žmogaus organizmas iš prigimties yra silpnos šarminės reakcijos. Nesveika ar nepakankama mityba, netinkamos gyvenimo sąlygos jį rūgština, tad dažniau sergame, greičiau senstame.

Kol mama maitina krūtimi, kūdikiui papildomai nereikia duoti gerti vandens, nors kūdikio organizmui vanduo labai reikalingas. Vandens jis gauna per motinos pieną – motinos piene vanduo sudaro net 88 proc. todėl gerą vandenį gerti reikia kūdikį žindančiai mamai. Jeigu kūdikis maitinamas mišinėliu, jam paruošti taip pat reikia tik geriausio vandens.

Svarbu nepamiršti ir to, kad maždaug nuo šešių mėnesių amžiaus kūdikiai pradeda papildomai gauti tiršto ir kieto maisto. tada jiems ir patiems patariama duoti atsigerti gryno vandens, kurio pamažu turėtų daugėti proporcingai didėjančiam košių ir kieto maisto kiekiui. O geriausiai rinktis tyrą, švelniai šarminį, su ne per daug mineralų, natūralų žemės gelmių vandenį.

Kur tokio gauti? Kai kur jis teka tiesiai iš virtuvės čiaupo, nes... kažkurį vandentiekį (viešą ar nuosavą) aprūpinantis giluminis gręžinys pataikė į tokio šarminio vandens telkinį. Tai įmanoma sužinoti vandenį ištyrus laboratorijoje.

Vandeniui pašarminti galima naudoti ir vaistinėje nusipirktus papildus, specialią įrangą. Bet kur kas paprasčiau ir patikimiau rinktis legaliai parduodamą žinomų firmų mineralinį vandenį, pavyzdžiui, „Akvilė“. Tiesiog skaitant etiketę reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į nuorodą apie vandens šarmingumą, bet ir į mineralinių medžiagų sudėtį ir kiekį. Tikrai ne visiems žmonėms tinka stipriai šarminis ir daug mineralų turintis vanduo.“ 

Svarbiausias elementas

Vanduo visada buvo ir bus pagrindinis žmogaus mitybos elementas, tad labai svarbu gauti jo pakankamai kasdien nuo pat gimimo. Tik vartodamas pakankamai vandens tiek vaikas, tiek suaugęs asmuo yra žvalus, energingas, rečiau jaučia alkį. Tik dėl vandens kraujas yra skystas ir todėl gali pernešti kiekvienai kūno ląstelei reikalingas maisto medžiagas bei deguonį, o iš jų savo ruožtu „paimti“ nereikalingas medžiagų apykaitos atliekas, kurios pašalinamos per inkstus kartu su šlapimu. Šis yra skystas, beje, taip pat tik dėl vandens.

Vanduo yra būtinas ir odai, kad ši galėtų gerai funkcionuoti. Jei odai trūksta drėgmės, ji išsausėja, sutrūkinėja, praranda savo elastingumą.

20151029094556-24089.jpg

Ne bet koks

Pirmiausia vanduo privalo būti švarus, be jokių biologinių ir cheminių teršalų. Kalbant apie vandenį ne iš čiaupo, svarbu atminti, kad pilstomo vandens kokybę lemia tai, iš kur jis imamas, kaip patenka iki pilstymo įrenginių, kaip yra išpilstomas ir kaip vėliau tikrinama jo kokybė.

Pavyzdžiui, „Akvilė“ – tai ypač švelnus, visai šeimai skirtas vanduo, tinkantis tiek besilaukiančioms mamoms, tiek pačių mažiausiųjų – kūdikių maistui paruošti. Tai ypatingo švarumo, natūralus, švelnaus skonio mineralinis vanduo, kurio sudėtyje nėra jokių neleistinų priemaišų, taip pat nitratų bei nitritų. „Akvilė“ yra išgaunama unikaliame gamtos kampelyje netoli Druskininkų. Čia draudžiama bet kokia pramoninė ar ūkinė veikla – šis vanduo yra natūraliai šarminis ir pelnytai didžiuojasi didžiausiu pH (8,0) iš visų Lietuvoje išgaunamų natūralių mineralinių vandenų.

„Akvilės“ vanduo iš gręžinio keliauja tiesiai į netoliese esančią gamyklą, kurioje ir yra ruošiamas vartoti. Šį procesą sudaro 3 etapai: vanduo paruošiamas, išpilstomas ir tiriamas.

Per pirmą etapą vanduo yra filtruojamas per specialius smėlio filtrus. Taip išsaugomos visos naudingos medžiagos. 

Vandeniui išpilstyti naudojama pati moderniausia pilstymo įranga Baltijos regione, tad vanduo į butelius patenka be jokio sąlyčio su oru. Dėl to yra užtikrinamas šimtaprocentis mikrobiologinis jo stabilumas.

Vėliau kiekviena vandens partija yra tiriama tiek Lietuvos, tiek užsienio laboratorijose. Tokia griežta kokybės kontrolė reikalinga tam, kad vandenį mamos galėtų naudoti kūdikių maistui paruošti. 

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės naujagimiams Huggies@ Elite Soft

Sauskelnės naujagimiams Huggies@ Elite Soft

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - mažiesiems ropotojams ir vaikščiotojams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - mažiesiems ropotojams ...

Žindymas - visa informacija apie tai

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Mamytės "pieno bankas": patarimai

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ir jį atšildyti

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ...

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos pienelio

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos ...

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok