Su kūdikio stebėjimo prietaisu tėvai bus ramūs dėl mažylio saugumo

Su kūdikio stebėjimo prietaisu tėvai bus ramūs dėl mažylio saugumo

28. Feb 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Gimus kūdikiui šeimos gyvenimas visiškai pasikeičia. Tėvai pirmiausia rūpinasi mažylio saugumu ir sveikata, todėl natūralu, kad pirmaisiais mėnesiais „ką tik iškepti“ tėvai nerimauja, nes viskas – nauja ir nepatirta.

Miegas yra svarbus tiek suaugusiųjų, tiek vaikų sveikatai, nes tai metas atgauti jėgas. Miego metu pagilėja kvėpavimas, atsipalaiduoja raumenys ir sumažėja kūno temperatūra.

Miegas yra gyvybiškai svarbus vaiko sveikatai, nes užtikrina visapusišką protinį ir fizinį vystymąsi. Ne veltui sakoma, kad vaikai auga miegodami!

Priklausomai nuo vaiko amžiaus, skiriasi ir miegui skiriamų valandų skaičius. Kiek valandų miegodamas praleidžia skirtingo amžiaus kūdikis?

  • Nuo 1 iki 4 savaičių: 1516 valandų per parą. Pirmąjį gyvenimo mėnesį kūdikiai kartais gali miegoti iki 20 valandų per parą, pabunda tik pavalgyti. Neišnešioti kūdikiai gali miegoti daugiau valandų per parą. Kadangi naujagimiai dar neturi vidinio biologinio laikrodžio arba cirkadinio ritmo, jų miego režimas nesusijęs su dienos ir nakties ciklu.
  • 14 mėnesiai: 1415 valandų per dieną. Kai kūdikiui sukanka 6 savaitės, tėvai gali pastebėti, kad jo miego ciklas tapo aiškesnis. Ilgiausi miego periodai gali trukti iki 6 valandų ir dažniau būna naktį.
  • 412 mėnesių: 1415 valandų per parą. Nors šio amžiaus vaikai idealiai miega iki 15 valandų, didelė dalis jaunesnių nei 11 mėnesių mažylių miega tik 12 valandų per parą. Šiame amžiuje ypatingą dėmesį reikėtų skirti miego režimui  –atsižvelgiant į tai, kad tokio amžiaus vaikai jau yra labiau socialūs, rekomenduojama, kad jų miego režimas taip pat būtų pritaikytas prie suaugusiųjų miego režimo, t.y. didžiąją dalį miego jie praleidžia naktį.
  • 13 metai: 1214 valandų per parą. Šiame amžiuje dienos miegas trumpės ir vaikas pamažu pereis prie naktinio miego. Pastebėta, kad šio amžiaus vaikai dažnai miega tik 10 valandų per parą, o jaunesni nei 3 metų vaikai turėtų miegoti šiek tiek daugiau. Tokio amžiaus vaikai dažnai keliasi jau saulei tekant, prabunda jau 6-8 val. ryto.
  • Nuo 3 iki 6 metų: 1012 valandų per parą. Šio amžiaus vaikams rekomenduojama eiti miegoti iki 21 val. ir išmiegoti visą naktį. 

Vaiko miego trukmė ir ramybė priklauso nuo daugelio išorinių veiksnių. Mažylis gali pabusti nuo įvairių garsų, jei kambaryje tvanku, per karšta arba per šalta. Miego kokybei ir trukmei įtakos turi ir kūdikio sveikata. Pavyzdžiui, jei jam dygsta dantukai, jis patiria stresą ir yra neramus, jo miegas bus trumpesnis ir su pertraukomis.

Ką gali padaryti tėvai, kad pagerintų vaiko miego kokybę?

  1. Vaiko miegui ypač svarbūs yra miego ritualai. Tai pasikartojantys veiksmai, kuriuos vaikas sieja su miegu. Pavyzdžiui, maudymasis vonioje, pižamos apsirengimas, lopšinės dainavimas vaikui signalizuoja, kad laikas eiti miegoti.
  2. Svarbu palaikyti komfortišką aplinką patalpoje, kurioje vaikas miega. Tai reiškia reguliarų vėdinimą. Tai ypač svarbu žiemą, kai dėl šildymo oras namuose tampa itin sausas. Jei vien vėdinimas neužtikrina optimalios temperatūros ir drėgmės, reikėtų naudoti oro drėkintuvą.
  3. Pritemdykite kambaryje šviesą, išjunkite televizorių. Vasarą rekomenduojama naudoti storesnes užuolaidas, kad kambaryje būtų tamsiau.
  4. Stenkitės kiekvieną vakarą eiti miegoti tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais, nes tai labai svarbu vaiko miegui.
  5. Pasirūpinkite, kad vaikas turėtų saugią vietą miegoti. Čiužinys turi būti pakankamai kietas, o lovoje neturi būti nieko nereikalingo, nes tokie dalykai kaip lovelės kraštai, pagalvėlės ir daugybė žaislų gali kelti pavojų mažylio gyvybei. 

Kai kūdikis miega, mama gali skirti laiko sau: paskaityti knygą, išgerti arbatos, pažiūrėti mėgstamą serialą ar ramiai mankštintis. Tačiau, kaip žinia, motinos instinktas neleidžia visiškai atsipalaiduoti, nes nuolat kyla nerimas: ar kūdikiui viskas gerai? Tokiais atvejais praverčia kūdikių stebėjimo prietaisai.

Tai ypač naudinga tais atvejais, kai kūdikis yra kitame kambaryje arba šeima gyvena privačiame name, todėl mama negali girdėti kiekvieno mažylio skleidžiamo garso.

Su Philips Avent kūdikių stebėjimo prietaisais lengva stebėti kūdikio miegą, nes jie ne tik leidžia girdėti kiekvieną mažiausią kūdikio keliamą garsą, kai jis miega ar prabunda, bet ir HD kamera stebėti vaiko miegą, todėl tėvai gali būti visiškai ramūs. Galiausiai Philips Avent stebėjimo prietaisas padeda užtikrinti grįžtamąjį ryšį, todėl galite kalbėtis su mažyliu net tada, kai nesate šalia jo. Kaip žinote, niekas geriau nenuramina kūdikio nei mylinčios mamos balsas.

Kai jūsų mažylis pradeda ropoti, šliaužti ir vaikščioti

Šiuolaikiniai Philips Avent kūdikių stebėjimo prietaisai padeda tėvams stebėti kūdikius ne tik jiems miegant, bet ir pabudus.

Svarbiausia, ką tėvai turi padaryti, kai vaikutis pradeda ropoti, šliaužti ir vaikščioti – užtikrinti saugią aplinką, pasirūpinti, kad mažajam pasaulio tyrinėtojui nebūtų prieinami daiktai, galintys kelti pavojų jo sveikatai ar net gyvybei. Neatsitiktinai tėvams patariama ropoti po namus ir tokiu būdu pamatyti, ką mato vaikas, nes kartais net neįsivaizduojame, kad ant žemės yra tiek daug laidų, elektros lizdų ar nesaugių daiktų, kurie gali kelti pavojų aplinką pradėjusiam tyrinėti mažyliui.

Smulkius ar lūžtančius daiktus taip pat reikėtų laikyti nepasiekiamoje vietoje, kaip ir buitinę chemiją, vaistus, o visų stalčių ir spintelių dureles reikėtų pritvirtinti taip, kad kūdikis negalėtų pasiekti jų turinio.

Ištyrinėjęs kambarį mažylis keliaus į virtuvę, todėl pasirūpinkite, kad joje nebūtų aštrių daiktų, o puodų ir keptuvių rankenos būtų atsuktos į sieną, kitaip - jas mažylis gali užkliudyti ir visą turinį užsiversti ant savęs.

Mažylis mėgsta tyrinėti, todėl skaitmeninis kūdikių stebėjimo prietaisas jums bus puikus pagalbininkas, norint vaikutį stebėti net ir iš kito kambario.