Mama: Nenoriu būti "čiulptuku"

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 12. Liepa 2017 09:00
799

Kūdikius krūtimi maitinančios mamos, jei turite klausimų žindymo tema - rašykite redakcijos e-paštu: redakcija@mamyciuklubas.lt ir žindymo specialistai būtinai atsakys. Pasidalinkite ir savo patirtimi.

Mama Rita:

Turiu penkių savaičių dukrytę. Labai prašau pagalbos. Kad netrūktų pieno, visi man patarinėjo dėt mažąją prie krūties vos ne visada, kada ji atsimerkus. O ji vis sėdėdavo vos ne po valandą.

Užsnūsta, o atsibudus vis valgyt prašydavo...krūtys vis ištuštinamos būdavo.... bet svoris mažosios nemažas priaugtas, tad pieno kaip ir netrūksta, pasak gydytojos, bet matinimas tapo kančios žaidimu...  suprantu, kad tapau žinduku, nes išgertą pieną ji tiesiog atpildavo...ir vėl prašydavosi ant kruties...

Kaip atpratint? Kaip padaryt, kad krūtį naudotų tik maistui, o ne paguodai. (nes tenka guosti ilgai ir nuobodžiai).

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė, mama Margarita:

Laba diena, Rita

Puikiai Jus suprantu, toks dažnas maitinimas iš tiesų labai vargina. Jūs labai teisingai pasielgėte, dėdami mažylę nuolat prie krūties, tokiu būdu Jūs skatinote maitinimą pagal poreikį. 

Matyt, Jūsų mažylės yra būtent tokie dažni poreikiai ir čia nėra nieko blogo, pasistenkite pažvelgti į šią situaciją iš kito kampo – džiaukitės kiekviena akimirka praleista drauge, nes šitą žindymo laikotarpį Jūs prisiminsite visą likusį gyvenimą, kaip patį nuostabiausią metą.

Žindymas iš krūtinės yra ne tik maisto bei skysčio perdavimas kūdikiui, bet jis patenkina ir daug kitų poreikių:

-nusiraminimas;

-mamos jautimas šalia savęs;

-padeda lengviau išgyventi dienos įspūdžius;

-sumažina dantukų dygimo skausmą, pilvo spazmus, galvos skausmus;

-mamos pienas turi migdomąjį poveikį, imunizacijos poveiki;

-vaikas greičiau ir švariau išmoks kalbėti, žįsdamas krūtį, o ne buteliuką.

Kodėl vieni vaikai žinda kas 3 valandas po 20 minučių, kiti kas porą valandų po pusvalandį, dar kiti kas valandą po valandą?

Kiekvienas vaikas yra individualus, kaip ir kiekvienas iš mūsų. Nėra dviejų vienodų vaikų, net dvynukai būna skirtingi, turi skirtingus poreikius, skirtingai vystosi. Taigi ir Jūsų mažylė yra su savo poreikiais, ir tik ji geriau žino, kiek jai reikia krūties. 

Leiskite jai pačiai reguliuoti šį procesą, neatimkite iš jos tos laimės, juk ji jaučiasi tokia laiminga, kai priglaudžiate ją prie savęs ir leidžiate mėgautis pienuku. To džiaugsmo vaikas tikrai nepatirs valgydamas mišinukus iš buteliuko.

Tai patenkint tik sotumo jausmą ir viskas. O visus kitus poreikius turėsite vis tiek patenkinti Jūs, taigi grįžtame prie to paties. Kodel taip įvyko – atsakymas slypi dar iki gimimo. 

Prisiminkite, koks buvo nėštumas. Ar ramus, ar buvo daugiau džiaugsmo nei streso. Koks buvo gimdymas, ar visiškai natūralus, ar medikamentinis, ar Cezario pjuvis? Tai turi reikšmės.

Ar naujagimis buvo skiepijamas, kokias skiepais? Kaip toleravo skiepus? Jei Jums 5 savaitės, tai turbūt mėnesiuko buvo atlikta pakartotina hepatito B imunizacija. Peržvelkite praeitį ir rasite daug atsakymų į Jums kylančių klausimų "kodėl man".

Dėl atpilimo. Vaikutis tikrai visko neatpila, o kokį dešimtadalį suvalgyto maisto. Pabandykite išpilti ant stalo 3 arbatinius šaukštelius skysčio. Ar Jūsų mažoji atpila daugiau?

Po maitinimo reikėtų pakelti kūdikį vertikaliai ir palaikyti, kol atsirūgs. Atpilti pienuką nėra malonu, dėl to greičiausiai mažoji ir vėl prašo krūties, bet ne dėl to, kad ką tik atpylė visą suvalgytą pieną, tiesiog jai vėl užsinorėjo atsigerti.

Atsakant tiesiogiai į Jūsų klausimą – kaip atpratinti, reikėtų pasverti visus Už ir Prieš įvertinant žindymo privalumus prieš dirbtinį maitinimą.

Pereiti prie dirbtinio maitinimo labai nesudėtinga, bet perskaičius Jūsų situaciją, matyti, kad būtent Jūsų mažajai, kaip niekam kitam reikia būtent Jūsų pieno, Jūsų šilumos, artumo, meilės, kad ji lengviau adaptuotųsi prie šito pasaulio.

Juk praėjo tiek nedaug laiko po gimimo, kuris naujagimiui yra pats didžiausias stresas. Tai, kaip Jūs dabar raminate mažylę (dėdami prie krūties) yra pats lengviausias raminimo būdas.

Pagalvokite, jei vietoj to Jums reikėtų ją nešioti ant rankų, dainuoti, niūniuoti ir visaip kitaip raminti, o kitam žmogui ruošti mišinį tuo metu. Priverstinai neduodant krūties, labai greitai sumažės pieno, ir pereisite prie dirbtinio maitinimo su visom pasekmėm.

Verčiau pagalvokite, kaip galite palengvinti sau laiką, galbūt įsigyti patogu krėslą - sūpynes, ant kurio bus patogu snausti kartu su mažyle arba paskaityti knygą, kai mažoji užmigs.

Mėgaukites šitomis akimirkomis, nes tik Jūs galite suteikti savo vaikui viską, kas geriausia.

Sėkmės Jums! 

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
Zylutee 12. Liepa 2017 16:30

Puse teksto dingo...kantrybes jums ir sekmes...as antra vaikukia zindau pagal jo poreiki.tai ir soskiuko abu atsisake.pirmagime visai neeme.dabartinis kudikis nedraugauja su soskiuku nuo dvieju su puse men ar nuo triju neuzfiksavau. Gyvenu visai neblogai visai nesijauciu soskiuku nors zindau gan daznai.bet ese laiminga galedama maityti mp nes misineliu gali mano vaika pamaityt ir kaimyne mp tik mama.tuo ir dziaugemes

Zylutee 12. Liepa 2017 16:20

O mums jau metai ...kaip greit prabego...gal mano poreikiai susitrauke gaal kazkaip visa seima susiderinom nezinau...bet net dabar kai vaikutis valgo kieta maista pakankamai daznai praso ir mp...o jau arteja ir atsisveikinimas su juo. Trumpa paguoda jeigu jusu kudikelis ima soskiukatai nesat jus dar jam ciulptuku

LePukuota 12. Liepa 2017 15:51

Mano mažylis nuo gimimo valgė kas 1.5 val. Dabar mums 1 m. 2 mėn. ir pienuko dar dažnai atsigeriam, kartais kai paskaičiuoji, kaip naujagimis žinda. Mamos pienukas ne tik maistas, tai ir artumas, nusiraminimas... Linkiu mamytei stiprybės, užsisispyrimo ir tvirtybės šiam painiam maitinimo kely, nes visos mamytės perreina daug sunkumų, bet žindyti galima ilgai ir sėkmingai (F)

floryte 12. Liepa 2017 09:41

Ir aš pradžioje savo kūdikėliui buvau tarsi "čiulptukas" - valgė kas dvi valandas dieną- naktį. Pradžioje negalėjau patikėti, kad taip greitai ji išalksta, pradėjau užrašinėti maitinimus sąsiuvinyje. Visai neklausiau gydytojų raginimų maitinti rečiau. Klausiau savo vaiko poreikių, ji išties greitai išalkdavo (ir dabar jos medžiagų apykaita yra greita). Turėkite kantrybės, laikui einant, maitinimai retės. Vertinkite, kad galite maitinti savo pieneliu. Tai geriausia, ką galite duoti savo kūdikėliui:)

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Žindymas - visa informacija apie tai

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Mamytės "pieno bankas": patarimai

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ir jį atšildyti

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ...

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos pienelio

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos ...

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok