Pirmieji kartai 2

Ežiuko_žmona
Ežiuko_žmona 13. Lapkritis 2017 14:03
700

Tai štai. Tęsiant pirmųjų kartų temą, jie prasidėjo dar pogimdyviniame ligoninės skyriuje. Iškart po gimdymo pasilikau su mažyliu viena, nes buvo jau naktis. Naujai iškepta mamytė ne tik bijojo tą trapų mažylį paimti į rankas, bet ir nežinojo, ką daryti su savo mintimis. Pirmos pridirbtos sauskelnės ir vėl prieš akis ta kreiva kojytė. Prisipažinsiu, graudžiai verkiau, nes sunku suprasti, kodėl mums? Atrodo mažyliui jos neskauda, jis aktyviai spardosi kojytėmis, bet prisiliesti baugu, aprengti sunku, o pagalbos gydymo įstaigoje jokios. Visas tris paras nenutilo personalo klausimai: "Ooo, kokia susukta kojytė... O tai ką darysite?", "O tai pagydoma?", "O kodėl jums čia taip?", "Ai tai jums masažiukų tik užteks... Mano kaimynei taip buvo". Ne, masažiukų neužteks. Kelionė ilgesnė.

Gimdymo namuose gavome tik tiek informacijos, kad būtina pasiimti siuntimą iš šeimos gydytojos pas ortopedą. Ir ilgai nelaukti. Mes ir nelaukėme. Vyras tą pačią dieną nuvyko į vaikų ligoninę užregistruoti mažylį pas ortopedą. Deja, kaip ir visur, vietų yra tik po poros mėnesių... Tas mūsų netenkino, nes kojytę tiesinti reikėjo pradėti kuo greičiau, kol kauliukai patys paslankiausi. Todėl vyras nieko nelaukęs nuėjo tiesiai pas norimą ortopedą ir paaiškino situaciją bei parodė nuotraukas. Vizitą gavome tos pačios savaitės penktadienį. Buvo ganėtinai baisu, ką pasakys daktaras, koks gydymo planas, ar reikės gipso, ar reikės operacijos, kaip reaguos mažylis ir dar milijonas abejonių.
Savaitė iki vizito buvo maloni - pirmosios maudynės, kurios mažyliui labai patiko, pirmasis pasivaikščiojimas visiems kartu, pirmasis susipažinimas su augintiniu Vuoliu ir visi kiti pirmieji kartai.

Vizito dieną, ryte pamaitinę mažylį išsiruošėme pas daktarų. Gydytojas maloniai priemė, apžiūrėjo kojytę, patikrino klubus ir priemė sprendimą gipsuoti pėdutę ponseti metodu, o baigus gipsavimą bus atliekama nedidelė operacija, kurios metu nukerpamas achilas, kad vaikučiui netrukdytų judėti. Atlikus šias procedūras dar keletą metų teks avėti specialius batukus, kad pėdutės negrįžtų į pradinę padėtį. Keisti gipsiuką turėsime kiekvieną savaitę, o visa tai truks kelis mėnesius.

Kelionė prasidėjo. Gipsiuką uždėjome ir mokinomės gyventi kiek kitaip. Grįžimas namo buvo keistas. Sėdėjau sumišusi ant galinės automobilio sėdynės ir verkiau nežinia dėl ko. Pati nesugebėjau sau atsakyti, ko raudu. Skaudėjo širdį, kad tokiam aktyviam berniukui suvaržė judesius, nes dar mamytės pilvelyje ėjo suprasti, kad kojos ramios nebus. Susivokiau, kad ir maudymosi malonumų teks atsisakyti, o jam gi taip patiko... Gąsdino ir tai, koks bus galutinis rezultatas - ar pėdutės bus vienodos, ar kojytės ilgiai nesiskirs. Žodžiu, dar daugiau sumaišties. Reikėjo, kad mintys susigulėtų, reikėjo artimųjų palaikymo ir poros dienų apsipratimo su šiuo nauju daiktu, neatskiriamu nuo mano sūnaus. O kaip su juo mums sekasi gyventi papasakosiu kitame bloge.

20171113140109-38485.jpg

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
kodelcia 15. Lapkritis 2017 10:22

Gimus mano vyresnėliuii, prieš šešerius metus paaiškėjo, kad jam nesuaugęs mikštasis gomurys. Naujai iškeptai mamytei buvo šokas. Žiūrėjau į vaiką ir verkiau, nes atrodė kažkas baisaus. Nieko apie tokį dalyką net nebuvau girdėjus. Kaltinau save, galvojau, už ką taip? Vaikelio gomury buvo skylutė- mažasis liežuvėlis pasidalinęs į dvi dalis. Sunkiai valgė, krūties neėmė. Tą kelių pirmųjų mėnesių laikotarpį prisinenu kaip niūrų sapną. Bet geriausia tai, jog 1,5 metų buvo atlikta operacija, vislas sugijo ir šiai dienai viskas gerai. Beveik net neprisimenam to, kas buvę. Tad noriu padrąsinti ir pasakyti, kad ir kokį skaudų krlią nueisit dabar- ateitis bus šviesi! (inlove)

kodelcia 15. Lapkritis 2017 10:12

Spaudžia širdį skaitant, bet kartu tikiu, kad viskas bus gerai. O paskui ir nublanks liūdnesni prisiminimai. Ko nepadarysi dėl savo mylimiausiojo, kad tik jis būtų sveikas (inlove)(F)

floryte 14. Lapkritis 2017 15:07

Laikykitės! Viskas bus gerai! Po trumpo lietaus visada nušvinta saulė!:)(F)

Raudonas balionėlis 13. Lapkritis 2017 22:43

Stiprybės jums! Svarbiausia, kad viskas susitvarkys :)

DžiaugsmoPieva 13. Lapkritis 2017 16:36

Stiprybės, kantrybės ir kuo daugiau džiugių akimirkų visai šeimai kartu! (F) gyvename gerais laikais, kai su gydytojų pagalba daug kas išsprendžiama, tikiuosi ir jums viskas bus gerai!(hug)

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Žindymas - visa informacija apie tai

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Kaip suprasti ar kūdikis pavalgo?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Baltas liežuvis: grybelis ar pieno apnašos?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Kaip žindyti neišnešiotuką?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Pastojau žindydama - ar galiu toliau maitinti?

Kūdikio krikštynos: idėjos ir patarimai

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Fotografė Greta: "Nėra nieko gražiau už tikras vaiko emocijas"

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip aprengti vaiką šventei?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Kaip iškelti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

Fotografo G.Gražio patarimai krikštynoms

10 dovanų idėjų kūdikiams

10 dovanų idėjų kūdikiams

Mamytės "pieno bankas": patarimai

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ir jį atšildyti

8 žingsneliai, kaip paruošti pieną šaldymui ...

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos pienelio

PATARIMAI, kad mažylis niekuomet nepritrūktų mamos ...

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Kam reikalingas mamytės pieno bankas?

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Dar kartą apie pienelio šaldymą

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok