Žindymas krūtimi ir maitinimas iš buteliuko – sėkmingo mišraus maitinimo paslaptis

Žindymas krūtimi ir maitinimas iš buteliuko – sėkmingo mišraus maitinimo paslaptis

05. Dec 2023, 10:33 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Maitinti mažylį krūtimi ar buteliuku? Kiekviena mama gali pasirinkti vieną iš šių būdų arba derinti juos abu – tai vadinama mišriu maitinimu. Mišrus maitinimas yra puikus būdas užtikrinti, kad jūsų kūdikis visada gautų vertingo, maisto medžiagų kupino motinos pieno, nesvarbu, ar iš krūties, ar iš buteliuko.

Teigiamas partnerio palaikymo poveikis žindymui

2020 m. Covid-19 karantino metu Svonsio universitetas atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 1 200 mamų, maitinusių vaiką krūtimi pandemijos sąlygomis. Duomenys rodo, kad 40 % tyrime dalyvavusių mamų pripažino teigiamą karantino įtaką jų žindymo patirčiai, o viena iš pagrindinių to priežasčių buvo palaikantis partneris.

5 būdai, kaip partneris gali padėti mamai ir žindomam kūdikiui

1. Kokybiškas laikas kartu – motinos ir kūdikio ryšys užsimezga nėštumo metu, o partnerio ir kūdikio ryšys paprastai mezgasi po gimdymo. Suteikiant partneriui galimybę maitinti kūdikį iš buteliuko, sukuriama proga užmegzti individualų tėvišką ryšį, o tuo metu mama šį laiką gali skirti sau.

2. Pasikeitimas pareigomis – pradedant nuo nakties, sauskelnių keitimo ar kūdikio atnešimo pamaitinti, partnerio fizinis buvimas padės mamoms jausti palaikymą.

3. Mitybos poreikiai – maitinimas krūtimi motinai gali pareikalauti daug tiek fizinių, tiek dvasinių jėgų. Vien žindant galima sudeginti iki 500 kalorijų per dieną. Bežindant galima paprašyti partnerio atnešti užkandžių ar stiklinę vandens – paprastas ir malonus poelgis gali reikšti labai daug!

4. Atvirumas – pamirškite su žindymu susijusią stigmą, juk tai vienas natūraliausių dalykų pasaulyje. Diskusijos šia tema suteiks galimybę kitiems pasidalyti patarimais, kurie gali būti naudingi naujiems tėvams.

5. Kitas geriausias variantas? Pientraukis ir buteliukas – akimirkoms, kai norite skirti laiko sau, esate kelionėje arba kūdikį maitina kitas šeimos narys ar partneris. Jei buteliuką norite naudoti tik keliems maitinimams, galite išbandyti tokį, kuris tinka mišriam maitinimui – tiek krūtimi, tiek iš buteliuko.

Taip, kaip sutvarkyta gamtos

Kūdikis žįsdamas motinos pieną pasitelkia apie keturiasdešimt raumenų. Jis naudoja liežuvį, žandikaulį ir lūpas. Tyrimai rodo, kad žįsdami kūdikiai liežuviu atlieka beveik peristaltikos (bangas primenančius) judesius, kai norėdami nuryti, perstumia pieną iš burnos priekio į gerklės galą. Maitinimas krūtimi vyksta pasiūlos ir paklausos principu, o buteliuko žindukas paprastai užtikrina pastovų, lengvą ir nesudėtingą pieno tekėjimą. Dėl šios priežasties kai kurie mano, kad buteliuku bandoma apgauti gamtą ar net priversti ištroškusį kūdikį patinginiauti.

Kuo ypatingas „Philips Avent Natural Response“ buteliukas? Technologija!

Buteliukų technologinės naujovės tobulėja taip sparčiai, kad galima drąsiai teigti, jog nerimas dėl to, kad kūdikis pripras prie buteliuko ir nebepriims krūties, pamažu tapo nebeaktualus. Pavyzdžiui, „Philips Avent Natural“ buteliukas su „Natural Response“ žinduku yra ypatingo dizaino, kuris ne tik atkartoja natūralią krūties išvaizdą ir pojūtį, bet ir funkcionaliai imituoja jos veikimą. Krūties formos dizainas ir naujoviška žinduko anga, iš kurios teka pienas, prisitaiko prie natūralaus kūdikio maitinimosi ritmo, visai kaip ir žįstant – kūdikis gali gerti ir sustoti, kad galėtų nuryti ir laisvai įkvėpti. Pienas iš itin minkšto ir lankstaus spenelio išteka tik tada, kai kūdikis aktyviai geria, liežuviu spausdamas buteliuko žinduko angą, taip pat kaip ir žindymo metu. Dėl to derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko darosi gerokai lengviau.

„Natural Response“ buteliukas sukurtas tam, kad, esant reikalui, tėvams ir kūdikiui maksimaliai palengvintų maitinimą iš buteliuko. Buteliuku nesiekiama pakeisti ar atgrasyti nuo žindymo, kuris neabejotinai yra geriausias būdas maitinti kūdikį.

Mažina dieglius ir diskomfortą

Visuose „Philips Avent“ buteliukuose yra antikolikinis vožtuvas, kuris pašalina oro perteklių iš žinduko, kad jis nepatektų į kūdikio pilvuką ir taip sumažintų dieglių ir diskomforto riziką. Be to, „Philips Avent Natural Response“ buteliukuose gali būti ir „AirFree“ vožtuvas. Jis užtikrina, kad žindukas būtų pilnas pieno net tada, kai buteliukas laikomas horizontaliai, o kūdikis geria natūralioje, vertikalioje padėtyje. Oras lieka buteliuke ir nepatenka į kūdikio pilvuką. Tai padeda sumažinti dieglius, dujas ir refliuksą.

Jei planuoji savo kūdikiui duoti buteliuką, nepamiršk:

  • Reguliarūs bandymai duoda rezultatų. Buteliuką galima pradėti naudoti maždaug nuo šešių savaičių amžiaus, kai mama ir kūdikis jau turi gerą žindymo rutiną. Rekomenduojama pradėti nuo nedidelio pieno kiekio buteliuke tarp reguliarių maitinimų. Tai puikus metas bandyti, nes kūdikis nėra toks alkanas.
  • Laikykite kūdikį ir buteliuką. Rekomenduojame kūdikį laikyti glėbyje pusiau vertikalioje padėtyje. Tokioje padėtyje galima užmegzti gerą akių kontaktą ir taip sustiprinti tėvų ir kūdikio pasitikėjimo bei užtikrintumo jausmą. Prieš atsargiai įdedant buteliuką į kūdikio burną, jį reikia pakreipti taip, kad žinduko dalis prisipildytų pieno – taip išvengsite oro burbuliukų, kurie gali sukelti dujas ir diskomfortą.
  • Keisti puses. Maitinant iš buteliuko patartina keisti laikymo padėtį iš vienos pusės į kitą. Tai reikia padaryti kūdikiui išgėrus pusę buteliuko ir atsiraugėjus.
  • Maitinimo iš pažasties padėtis. Maitinimo iš pažasties (underarm hold) padėtis tinka esant norui išmokyti kūdikį taisyklingai laikyti krūtį. Ypač jei mamai buvo atliktas Cezario pjūvis arba gimė dvyniai. Padėkite pagalvę ant kelių, kad kūdikis būtų aukščiau, ir prilaikykite jo galvytę delnu.
  • Tikroji žinduko srovė. Svarbu, kad buteliuko žinduko angos dydis būtų tinkamas kūdikiui. Galite pasirinkti lėtos, vidutinės arba greitos srovės žinduką. Naujagimiui paprastai reikia švelnios, lėtos srovės, tačiau kiekvieno kūdikio maitinimo poreikiai bet kuriame amžiuje skiriasi. Stenkis stebėti kūdikio ženklus, kad suprastum, kuris buteliuko žindukas tinka labiausiai.

Jei kyla kokių nors sunkumų ar klausimų, rekomenduojame pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.