10 klaidingų nuomonių

10 klaidingų nuomonių

10. Nov 2009, 09:00

 

Britų laikraštis The Times išspausdino „karštą dešimtuką“ klaidingų nuomonių, kurios lydi žmones nuo mokyklinio amžiaus iki pat senatvės. Leidinys pasistengė išsklaidyti populiarius mitus, kurių teisumu daugelis įsitikinę visu šimtu procentų.

 

1. Einšteinas gaudavo blogus pažymius mokykloje.

 

Kelioms vaikų kartoms „šildė dūšią“ tai, kad žinomas fizikas, genijus, Nobelio premijos laureatas turėjo problemų dėl pažangumo mokykloje. Tuo ramino save ir suaugusieji, kurių vaikai nedarė didelės pažangos mokykloje.

 

Tačiau iš tiesų viskas buvo ne taip: Einšteinas labai gerai mokėsi, ypač jam puikiai sekėsi gamtos mokslai ir matematika (kas visiškai nenuostabu su jo genialiais gabumais).

 

Kaip teigia leidinys, klaidingas žmonių mąstymas paaiškinamas tuo, kad nuo fiziko vaikystės laikų pažymių sistema Vokietijoje pakito, po šios reformos „ketvertai“ tapo „dvejetais“, rašo InoPressa.

 

2. Pelės mėgsta sūrį.

 

Visuose vaikiškuose animaciniuose filmukuose pelės dievina sūrį, yra net patarlė „Nemokamai – tik sūris pelėkautuose“. Žodžiu, visi įsitikinę, jog šis pieno produktas labai mėgstamas pelių. Tačiau, kaip rašoma leidinyje, pelėms labiau patinka saldus maistas, žemės riešutų sviestas ir produktai iš grūdų.

 

3. Napoleonas buvo neūžauga.

 

Mažo ambicingo žmogaus pyktis ar agresyvus elgesys dažnai aiškinamas taip vadinamu Napoleono kompleksu. Nedidelio ūgio žmonėms labai patinka būti lyginamiems su šiuo Prancūzijos imperatoriumi.

 

O iš tikrųjų Napoleono ūgis buvo 170 centimetrų – XVIII-XIX amžiuje tai buvo vidutinis vyro ūgis.

 

4.Tomas Edisonas išrado lemputę.

 

Edisonas išrado daugybę puikių dalykų, jis buvo vienu iš genialiausių visų laikų išradėjų, bet elektros lemputė su juo neturi nieko bendro. Ją išrado anglas Džosefas Suenas.

 

5. Lemingai šoka nuo skardžių norėdami nusižudyti.

 

Šis klaidingas mąstymas pasaulyje prigijo po seno gero Disnėjaus filmo apie laukinės gamtos gyvenimą. Tačiau tai tik mitas, kuris neturi nieko bendro su tikrove – šie žvėreliai (graužikai) tikrai nesižudo būriais.

 

6. Skirtinguose žemės pusrutuliuose vanduo sūkuryje sukasi skirtinga kryptimi.

 

Dažnai vaikai susižavėję stebi, kaip vanduo teka į skylę, pavyzdžiui, vonioje. Daugelis suaugusiųjų mano, kad kitame pusrutulyje vanduo, išleidžiamas iš vonios, sukasi priešinga kryptimi. Deja, taip nėra.

 

7. Žmonės kilę iš beždžionių.

 

Darvino teorija to neįrodo – mokslininkas tik įrodinėjo, jog visi primatai tolimoje praeityje turėjo bendrą protėvį.

 

8.Vikingai nešiojo raguotus šalmus.

 

Tai gali nuliūdinti daugelį žmonių, tačiau, kaip teigia leidinys, tai visiškas prasimanymas. Šį klaidingą mąstymą mokslininkai aiškina tuo, jog vikingai buvo laidojami su karo šalmais, į kapą įdėdavo ir gyvūnų ragus, iš kurių vikingai gerdavo karštus gėrimus. Kai buvo atkasti vikingų kapai, archeologai pamanė, jog šie ragai buvo ant šalmų, tik nukrito.

 

9.Kolumbas manė, jog Žemė buvo plokščia.

 

Kaip rašo The Times, dauguma britų kaip ir kitų šalių gyventojai manė Kolumbą tikint, kad Žemė yra plokščia. Tačiau tuomet neaišku, kodėl į Indiją jis nutarė keliauti aplink.

 

10.Skirtingos liežuvio dalys reaguoja į skirtingus skonius.

 

Žmogaus liežuvis išties turi skirtingus skonio receptorius, kai kurie jų yra jautresni kartumui arba saldumui. Bet šie receptoriai liežuvyje tikrai nėra suskirstyti į atskiras dalis.

 

Šaltinis: NovoNews

 

11. Nov 2009, 16:08

Įdomus straipsniukas

10. Nov 2009, 19:00

jo....😉 patiko paskaitineti

10. Nov 2009, 17:47

idomus straipsnelis😀

10. Nov 2009, 14:01

tikrai idomu pasiskaityt,kaip tik vienam ziurnale nesenai skaiciau,kad Ensteinas nebuvo is geriausiu mokiniu.dabar zinosiu ,kad cia netiesa😃

10. Nov 2009, 12:38

na ir as maniau kad napaleonas neuzauga 😛

10. Nov 2009, 12:26

Visai įdomu 😀

10. Nov 2009, 09:36

tikrai idomus straipsnis, kad daugiau tokiu 😀

10. Nov 2009, 09:15

Geras... Kai kurie dalykai galvojau kad tikri..... Dabar busiu protingesne 😀

10. Nov 2009, 09:08

vat cia tai geras straipsniukas 😃