35 metai – riba, kai nevaisingumo tikimybė padidėja 6 kartus

35 metai – riba, kai nevaisingumo tikimybė padidėja 6 kartus

31. Jan 2011, 09:30

 

Kaip praneša „Daily Mail“, Karališkojo akušerijos ir ginekologijos koledžo mokslininkai, atlikę tyrimą, padarė išvadą, kad 35 m. sulaukusioms moterims gresia šešiskart didesnė nevaisingumo tikimybė, nei dešimt metų jaunesnėms moterims.

 

Tyrime teigiama, kad vyresniems tėvams galimybė susilaukti vaikų mažėja ir auga rimtų medicininių komplikacijų, kurios gali kilti ir motinai, ir kūdikiui, tikimybė. 40 sulaukusioms moterims gresia didesnė tikimybė persileisti, nei pagimdyti.

 

Vyrų vaisingumas taip pat sparčiai mažėja nuo 25 m. Gydytojų vertinimu, net jauna, iki 30 m. amžiaus moteris nuo statistinio keturiasdešimtmečio pastoja vidutiniškai per dvejus metus.

 

Nors gydytojai jau seniai įspėja apie vėlyvos tėvystės ir motinystės pavojus, vis daugiau porų nusprendžia susilaukti vaikų vyresniame amžiuje, nes iki galo neįvertina pasekmių ir rizikos.

 

Gimdyti nusprendusioms vyresnėms nei 35 m. moterims gresia didesnė komplikacijų, tokių kaip preeklampsija, ektopinis nėštumas, persileidimas ar negyvo kūdikio gimimas, tikimybė, be to, joms dažniau prireikia Cezario pjūvio operacijos.

 

Jos dažniau pagimdo neišnešiotus, mažesnio svorio arba Dauno sindromu sergančius kūdikius.

 

www.delfi.lt

 

02. Feb 2011, 20:23

as pritariu bingai,nes ir as gimdziau 36m.niekas daugiau tyrimu nedare nei pries 11m.kai laukiausi sunaus.Pastojau ta menesi,kada planavau.nei pykino,nei kojos tino,nei nugara skaudejo.priaugau apie 10kg ir pagimdziau sveika grazia mergyte 3,5kg.net antrojo ehoskopo nebedare,nes pasak gydytojos neverta,viskas buvo gerai.tad jei gyvenot normalu gyvenima,be zalingu iprociu (su saiku),normaliai sportuodamos,nematau cia jokios baimes.prancuzijoje tik virs 30m.pradeda galvoti apie vaikus ir nuo 35m.juos gimdo.

Gintarep Gintarep 31. Jan 2011, 22:26

Skaitau,kad pagimdo "mazesnio svorio"... na kazkaip papriestarausiu, daug pazystu kurios gimde po 35 ir gime vaikiukai iki 4 kg arba virsijo si svori.

Gintarep Gintarep 31. Jan 2011, 22:23

Pasigimdziau 36. Buvo atliekama begale tyrimu, visi buvo geri.Nestumas lengvas. Bet pastojau tik tada, kai jau vilties nebuvo.Vat ir pastok iki 35 jei nelabai pavyksta. Kaip sakoma planuok neplanaves, o bus kaip Dievulis nutars...

31. Jan 2011, 16:25

Ta tikimybe visoms yra,bet ,kad su amziumi rizika dideja,tai faktas..

31. Jan 2011, 16:06

O as manau, kad vyresnes mamytes brandesnes, todel kantriau vaikucius aukleja 😀 Pirmagimis gime kai man buvo 22 - eji, mazai kantrybes turejau, vaikas tikrai geras, bet lengvai metytas - vetytas, nesusikaupia prie pamoku ir t.t.

31. Jan 2011, 14:19

Na aš taip pat manau, kad tokia pati tikimybė būt nevaisingai arba gimdymo metu patirti komplikacijų gali būti ir jaunesnei nei 35 m. moteriai. Paprasčiausiai vyresnio amžiaus moterys yra gerokai dažniau tiriamos ir stebimos, todėl ir padaryta tokia išvada. Turbūt ir pagal statistiką nėra jau tiek daug gimdančių, kurioms daugiau nei 35 m., didžioji dauguma moterų vis tiek pasigimdo iki 30 m. O jei tau mažiau nei 30 m., nelabai ir gausi platesnių tyrimų ar siuntimo, pvz., kad ir į genetikos centrą. Ir čia jau kaip likimas duos ar kaip gimdančiosios sveikata leis. Dėl to labiausiai ir gaila ir kartais net juokingai atrodo: "padarė išvadą". Siųskit visas - ir jaunesnes, ir vyresnes - į genetikos centrus ir tada tikrai tikrieji skaičiukai arba, kaip čia rašo, tikimybė paaiškės! Nė viena nuo įvairių komplikacijų neapsaugota, tiesiog yra sukurta riba - vadinamoji rizika, kurios tiriamos ir kurios, deja, - ne.

31. Jan 2011, 13:20

aisku kad moterys virs 35 metu pagimdo sveikus vaikus,bet juk cia kalbama apie rizika,kuri yra didesne nei jaunu mamu. Jie tikriausiai kalba ne seip is galvotus dalykus,bet pagal statistika,vyresnems moterims tiesiog daznaiu pasitaiko komplikacijos. ta ir norima cia pasakyti.

31. Jan 2011, 12:48

aisku,kad yra rizika,bet nereikia sitaip gasdint.as sunu pagimdziau 30,o netyciukes dukrytes susilaukiau 43.abu vaikai gime per cp,bet tai del mano isplonejusios tinklaines.😀o apsigimimu ir jaunoms gali pasitaikyti.

31. Jan 2011, 12:24

Jei būčiau paskaičiusi šį straipsnį prieš porą metų, tai ko gero būčiau net nesirįžusi pastot 😀 Dabar aš auginu metukų sveiką dukrytę. Kai gimdžiau man buvo 38 m. Pastojau jau antrą mėnesį , kai nusprendėme susilaukti vaikelio (su vyru esam vienmečiai) Nėštumas praėjo , kaip ir ankstesni du, be menkiausių komplikacijų. Apie cezario pjūvį niekas net nepagalvojo. Dukrytė gimė ir svoriu, ir ūgiu didesnė už savo seses, virš 4 kg. Nors lankiausi pas gydytojus viename iš Lietuvos didmiesčių, bet niekas net neužsiminė apie genetinius tyrimus. Suprantu, kad būna visko, bet nebūtinai tai nutinka su vyresnėmis moterimis ar tėčiais.

31. Jan 2011, 11:40

deja ir jaunos pagimdo su dauno sindromu.

31. Jan 2011, 11:22

Kiek žinau atvejų, dažnai tokio amžiaus moterims iškyla rizika susilaukti kūdikio su dauno sindromu ir pan.

31. Jan 2011, 11:20

Aš tikiu, kad tokio amžiaus moterims gali atsirasti problemų tiek su nėštumu, vaikelio nešiojimu, gimdymu ir pan.Ir esu tos nuomonės, kad, jeigu įmanoma, pradėti gimdyti iki 30 metų.

31. Jan 2011, 10:42

pagrinsda buna tokio amziaus nevaisingumas

31. Jan 2011, 09:49

Bet gi vis del to gimdo daugiausiai jaunos moterys,o ir joms pasitaiko, oi kiek apsigimimu,persileidimu ir kt. Zinoma,skaudu,kai taip atsitinka,bet niekas neapsaugotas nuo to-nei jauna moteris,nei vyresne......

31. Jan 2011, 09:35

Kliedesiai.......