Helovyno tradicijos pasaulyje +ypatingas receptas

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 31. Spalis 2018 07:15
366

Šiurpios dekoracijos, patiekalai ir baisios istorijos – turbūt vienintelė diena metuose, kuomet daugelyje pasaulio valstybių tokie dalykai atrodo įprastai ir namuose mažiausiai rūpinamasi tvarka ir grožiu. Pasaulį užkariauja šmėklos ir šiurpūs pokštai bei saldumynų dalybos. Pavyzdžiui  Amerikoje šios šventės metu nuperkama apie 300 kg saldainių, o Latvijoje (Ryga) yra išleistas net ir specialus Helovino susitarimas! Ką dar gali sugalvoti pasaulis? Net jeigu tai šventė, kurią nesunkiai atpažinsi iš išpjaustytų moliūgų, kiekviena valstybė turi ir savų tradicijų. Susipažinkite su jomis: 

20181030170143-35808.jpg

Belgija. Belgai tiki, kad nesėkmės ženklas bus juodam katinui perėjus kelią ar jam įėjus į namus. Taip pat belgai uždega žvakutes tam, kad atminti mirusius giminaičius.

Vokietija. Šioje šalyje daugumos žmonių namuose nerasite peilių. Vokiečiai tiki, kad jeigu paliksite peilius – jie gali sužaloti grįžtančias sielas. 

Kanada. Helovino šventimas Kanadoje prasidėjo su 1800-aisiais atvykusiais škotų ir airių imigrantams. Čia populiarios tradicijos, kurios artimos ir Amerikoje – moliūgų-žibintų kabinimas, ėjimas per namus ir prašymas saldainių bei namų dekoravimas Helovino tema. 

Kinija. Čia Helovinas žinomas, kaip „Teng Chieh“ festivalis. Vanduo ir maistas yra padedami priešais mirusių giminaičių fotografijas. O žvakės ir žibintai degami palei kelius, kad mirusiųjų dvasios rastų kelią į Žemę Helovino naktį. 

Prancūzija. Ilgą laiką iki 1996-ųjų, Prancūzija apskritai nešventė šios šventės, nes laikė tai amerikietiška tradicija. Šia dieną prancūzai tiesiog susikaupdavo ir paminėdavo išėjusius protėvius. Dabar tradicijos pamažu panašėja su visu pasauliu. 

Honkongas. Helovinas čia vadinamas alkanų vaiduoklių festivaliu (originalo kalba – „Yue Lan“. Yra tikima, kad mirusiųjų vėlės grįžta į žemę 24 valandoms. Kai kurie žmonės degina paveikslėlius su pinigais ar vaisiais, tikėdami, kad jie pasieks dvasias ir taip jas pamalonins. 

20181030170313-84031.jpg

Japonija. Čia yra minimas „Obono festivalis“. Obonas – tai japonų vėlinės, dar kitaip vadinamos „Matsuri“ ar „Urabon“. Ši tauta taip pat sieja Heloviną su švente, skirta pagerbti mirusiųjų dvasias ir protėvius. Jie gamina įvairius maistus ir visur kabina raudonus ir ryškius žibintus. Taip pat jie uždega žvakes ir patalpinę žibintuose plukdo upėse ir jūrose. Visą naktį degančios žibintų šviesos, japonų tikėjimu, parodo protėviams, kur galima rasti jų giminaičius. „Obonas“ – viena pagrindinių Japonų metų švenčių, kuomet laukiama grįžtančių dvasių. Tik „Obono festivalis“ yra švenčiamas kitu laiku, nei Helovinas – liepą arba rugpjūtį.

Korėja. Panašiausia į Heloviną šventė Korėjoje vadinama „Chusok“. Jos metu šeimos dėkoja protėviams už jų darbo vaisius. Šeimos lanko kapus prie jų palikdamos ryžių ir vaisių. Ir ši šventė taip pat minima rugpjūtį. 

Meksika, Lotynų Amerika ir Ispanija. Ispanakalbės šalys Heloviną švenčia bene tris dienas ir vadina tai „El Dia de los Muertas“. Tai linksma ir nuotaikinga šventė, skirta prisiminti mirusius draugus, šeimos narius. Tikėdami, kad sulauks mirusiųjų, žmonės puošia altorius ir dekoruoja juos saldainiais, gėlėmis, nuotraukomis, vandeniu bei mirusiųjų mėgtais gėrimais ir maistu. Dar gretimais paliekamas ir rankšluostis, jei prieš puotą dvasia norėtų nusiplauti rankas. Žvakės taip pat degamos nurodant kelią į namus. 

Latvija. Šioje šalyje panašiai kaip ir Lietuvoje, Helovinas nėra giliai įsišaknijusi šventė ir būtent todėl praėjusiais metais Rygoje buvo išleistas raštas, kuriame nurodoma, kaip elgtis per Heloviną vaikams. Visa tai – dėl saugumo, nes rašte pristatome, kad vaikai gali eiti prašyti saldainių tik tėvų leidimu ir jų nurodytais keliais. O suaugusiųjų prašoma, kad jie būtų draugiški tiems, kas ateina pas juos. 

Na o jeigu jūs planuojate, kad ir kukliai, paminėti šią šventę – siūlome nesudėtingo šokoladinio pyrago su vaiduokliais receptą. 

20171030160945-77030.jpg

Jums reikės:
470 g „Kauno Grūdų" miltinio mišinio šokoladiniam pyragui
250 ml vandens;
40 ml aliejaus;
1 pakelio didelių zefyrų;
200 g balto šokolado glaistui.

Į miltinį mišinį pilame vandenį ir aliejų, gerai išmaišome. Kepimo formą ištepame aliejumi, suverčiame tešlą ir kepame 35-40 min. 180°C temperatūroje. Kol iškepęs šokoladinis pyragas vėsta, ištirpiname baltą šokoladą. Supjaustome pyragą, ant kiekvieno gabaliuko pastatome po zefyrą ir apliejame jį baltu šokoladu. Atvėsinus, mažuosius vaiduoklius papuošiame maistinėmis dekoravimo priemonėmis.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Nepraleisk NAUJIENŲ!

Aktuali informacija, diskusijos ir interviu
60% moterų yra UŽ teisę gimdyti namuose

60% moterų yra UŽ teisę gimdyti ...

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Kaip sutaupyti per atostogas?

Kaip sutaupyti per atostogas?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas gali sugadinti?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas ...

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Konkursai, kurie šiuo metu vyksta Mamyčių klube

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį dovanų

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį ...

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie gyvūnus"

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie ...

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok