Inga Stumbrienė: “Esu už tai, kad tėvai kuo daugiau laiko skirtų vaikams“

Inga Stumbrienė: “Esu už tai, kad tėvai kuo daugiau laiko skirtų vaikams“

15. Sep 2013, 12:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ką apie "mamadienius" ir "tėvadienius" mano verslininkė, nekilnojamojo turto įmonės vadovė Inga Stumbrienė, auginanti du mažamečius vaikus – septynmetę dukrytę Estelą ir trimetį Gabrielių? Ar žinoma moteris naudojasi šia įstatymo suteikta privilegija dirbantiems tėvams, auginantiems du ir daugiau vaikų iki 12 metų amžiaus?

Inga, ar žinote apie "mamadienius" ir "tėvadienius"?

Taip, žinau. Manau, visi tėvai žino, kad tai laisva diena mamytei ar tėveliui. Kadangi turiu du vaikučius, pati realiai reguliuoju darbo grafiką, tačiau, kaip ten yra teisiškai su mamadieniais, pasakyti tiksliai negaliu.

Ar Jūs kaip įmonės vadovė naudojatės mamadieniais?

Galima sakyti, jog aš jais nesinaudoju, nes kasdien pakankamai laiko skiriu vaikučiams. Galiu pati sau pasireguliuoti darbo grafiką. Todėl man nėra reikalo papildomai imti laisvadienį per mėnesį.

Tačiau jei neturėtumėte laisvo darbo grafiko ir dirbtumėte nuo ryto iki vakaro, ar pasinaudotumėte "mamadieniu"?

Žinoma, būtinai pasinaudočiau mamadieniu. Aš esu tik už tai, kad mama ir tėtis kuo ilgesnį laiką būtų su savo vaikais.

Kaip manote, kodėl tik nedaugelis mamų žino ir naudojasi "mamadieniais"?

Manau, mamos žino ir girdėjo apie tai, tačiau jos vertina kiekvieną darbo dieną ir žino, kad jų darbdaviai neigiamai į tai žiūrės. Darbdavys priima žmogų darbui. Turiu nemažai draugių, kurios skundžiasi, kad pagimdžiusios vieną ar antrą vaiką, darbdavys į jas pradėjo visai kitaip žiūrėti. Nes darbdaviui, suprantama, labiau rūpi darbas, įmonės perspektyvos, o mamoms (bent jau man) pirmoje vietoje yra vaikai, jų sveikata ir gerovė. Todėl dažnai mamos nustumia į šalį mamadienius, jos bijo, kad būdamos paprastos darbuotojos, gali būti greitai pakeistos.

Teisiškai mamai priklauso mamadieniai, bet kam darbdaviui laikyti moterį, kuri turi kelis vaikus, kuriai rūpi mamadieniai ir kuri nuolat atsiprašinėja, kad vaiką reikia vežti į darželį ar mokyklą, kuri dažnai ima nedarbingumą. Jei pasamdys kitą žmogų be vaikų, kuris atsiduos darbui nuo ryto iki vakaro, tuomet nebus jokių problemų.

Jūs irgi esate darbdavė. Kaip yra jūsų įmonėje su mamadieniais?

Kadangi esu labai lanksti darbdavė, žiūriu pirmiausia iš mamos perspektyvos. Puikiai suprantu visas mamas ir mano įmonėje nėra jokių problemų su mamadieniais.

Minėjote, kad daug laiko skiriate vaikams. Ką su jais įdomaus veikiate? Kokie mėgstamiausi užsiėmimai jūsų šeimoje?

Mes su vyru labai atsakingai žiūrime į šeimą. Darbas baigėsi ir visa šeima turi būti kartu – vakarieniaujame kartu, planuojame, ką veiksime savaitgalį, ar žaidžiame kartu žaidimus, pasivaikščioti einame į lauką drauge.

Savaitgaliais būtinai visa šeima kur nors vykstame - į baseiną, į filmą, spektaklį ar į cirko pasirodymą, taip pat mėgstame kartu grybauti, uogauti. Taip planuojame, kad savaitgaliai būtų tik su šeima. Jokių užsiėmimų atskirai: vaikai vienur, tėtis kitur. Šiuo klausimu turime griežtą nuostatą - šeimą sudaro tėtis, mama ir vaikai, tad vaikai nėra užkraunami kažkuriam iš tėvelių, o mes abudu su jais leidžiame laiką.

Ačiū už pokalbį.