Klaipėdoje – pirmoji lietuviško lėlių teatro vitrina

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 21. Rugpjūtis 2018 16:14
251

Rugsėjo 20–23 dienomis Klaipėdoje pirmą kartą vyks Lėlių teatro festivalis-vitrina „Materia magica LT“. Vitrina (angl. showcase) – tai galimybė užsienio teatro ekspertams susipažinti su įdomiausiais lietuvių lėlininkų darbais.

„Materia magica“ – tai Klaipėdos lėlių teatro festivalis, pradėtas organizuoti dar 1997 m. ir vadintas „Karakumų asilėlio“ vardu. Kas dvejus metus vykęs tarptautinis festivalis praėjusiais metais pakeitė savo pavadinimą, dar labiau išaugo ir dar aistringiau žiūrovus vedė į vizualų ir daugiaformį lėlių teatro pasaulį. Šiemet, Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, Klaipėdos lėlių teatras pristato atskirą projektą – „Materia magica LT“.

Tai pirmoji nacionalinė lėlių teatro vitrina, kurios metu į lietuviškojo teatro programą bus kviečiami Klaipėdos gyventojai ir miesto svečiai, taip pat prodiuseriai, tarptautinių festivalių programų sudarytojai, kultūros vadybininkai, teatro tyrinėtojai iš Vokietijos, Izraelio, Kroatijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Kinijos, Šveicarijos, Turkijos, Estijos ir Latvijos. Festivalio metu bus sudarytos sąlygos megztis naujoms pažintims, partnerystei ir, žinoma, bus pristatyta lietuviškoji lėlių teatro panorama. Užsienio svečiai festivalyje turės galimybę ne tik pažinti lietuviško lėlių teatro lauką, bet ir susipažinti su lietuvių lėlininkais iš arčiau, pakalbėti apie galimybes vykdyti bendrus kūrybinius projektus. Lietuviškosios vitrinos organizatoriai viliasi, kad šis festivalis taps tramplinu Lietuvos lėlininkų darbams tapti dažnesniais tarptautinių festivalių svečiais, inicijuos tarptautines koprodukcijas, paskatins lėlių teatro kūrėjų apytaką ne tik Europos, bet ir viso pasaulio mastu.

20180821161912-93563.jpg

Anot festivalio organizatorių, „Nuo 1997 m. rengdami tarptautinį festivalį, pastebėjome ne tik didelį Lietuvos teatralų susidomėjimą kolegų iš užsienio darbais, bet ir pastarųjų norą sužinoti, pamatyti, koks lėlių teatras kuriamas mūsų šalyje. Seniai kirbėjo noras, netgi būtinybė, surengti šią vitriną ir atverti Lietuvos lėlių teatro sienas į pasaulį: užsienio šalių ekspertams, kūrėjams ir prodiuseriams pristatyti lietuviškąjį lėlių teatrą, parodyti jo įvairovę, taip pat paskatinti lietuvių kūrėjus megzti aktyvius kūrybinius ryšius su lėlių teatro menininkais iš kitų šalių, sudarant sąlygas susitikimams ir pažintims, kurios galėtų peraugti į ilgalaikį bendradarbiavimą.“  

Kaip ir tarptautinis „Materia magica“ festivalis, lietuviškasis bus organizuojamas kas dvejus metus; siekiama, kad 2021 m. šie du atskiri festivaliai su atskiromis programomis susijungs į vieną ir bus galimybė pristatyti tiek tarptautinio lėlių teatro programą, tiek lietuvišką vitriną.

20180821162145-23246.jpg

Šių metų festivalyje bus parodyta dvylika lietuvių kūrėjų spektaklių. „Materia magica LT“ rugsėjo 20 d. startuos Vilniuje su spektakliu „Smėlio žmogus“, pelniusiu Auksinį scenos kryžių už geriausią lėlių ir objektų spektaklį. Nuo rugsėjo 21 d. festivalis kelsis į Klaipėdą, kur bus parodyta vienuolika Lietuvoje įvertintų ir apdovanotų pasirodymų. Vilniaus teatras „Lėlė“ pristatys spektaklį pagal lietuvių liaudies pasakas „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“, Trupė 459 rodys teatrinę instaliaciją „Meile, don‘t stop“, Kauno valstybinis lėlių teatras – spektaklį „Molinis sapnas“. Festivalyje matysime ir „Stalo teatro“ iš Vilniaus kurtą spektaklį „Kas pasauly g(a)ražiausia?“, nepriklausomos trupės „Psilikono teatras“ spektaklį, šeimos teatrų – „Lino lėlės“, lėlių teatras „Nykštukas“, klounų studija „Dulidu“ – pasirodymus. Panevėžio lėlių vežimo teatras žiūrovus nuves į „Sniego karalienės“ pasaulį pagal Hanso Kristiano Anderseno pasakos motyvus. Lietuvių liaudies legendomis, mitologijos elementais ir mitais grįstą bei inspiruotą kūrinį pristatys „Pojūčių teatras“. Na, o festivalį organizuojantis Klaipėdos lėlių teatras apie tai, kaip svarbu mylėti, papasakos spektaklyje „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“.    

Taip pat festivalio metu vyks diskusijos, pokalbiai su festivalio dalyviais, teatro kritikais iš užsienio ir Lietuvos. Rugsėjo 23 d. numatyti individualūs menininkų ir prodiuserių susitikimai, kurių metu kūrėjai užsienio teatralams turės galimybę pristatyti savo kūrybą, darbus arba dar tik numatomus, įgyvendinsimus projektus. Šiuose susitikimuose ir pokalbiuose galės dalyvauti ne tik teatrų atstovai, bet ir individualūs menininkai, pavyzdžiui, savarankiškai gaminantys lėles, kuriantys animaciją ar scenografiją. 

Festivalyje bus rengiamos ir kūrybinės dirbtuvės lėlių teatro profesionalams – šiemet tradiciją pradės Gérardas Schiphorstas ir Marije van der Sande iš „TAMTAM objektentheater“ (Olandija) bei Zvi Saharas iš „Puppet Cinema“ (Izraelis). Tikimasi, kad dirbtuvės suteiks kūrybinį impulsą norintiems eksperimentuoti, kuriantiems vizualųjį, objektų teatrą. 

 Lietuvos lėlininkai – jau visai netrukus Klaipėdoje. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę vieno festivalio metu pamatyti koks platus, įdomus ir įvairus yra lietuviško lėlių teatro kūrybinis laukas. Organizatoriai spektakliuose laukia ne tik mažųjų teatro gerbėjų – maloniai kviečiami ir suaugusieji. Šis festivalis – puiki galimybė įsitikinti, kad lėlės gali būti įdomios ne tik vaikams. Magiška festivalio materija bus patraukli visiems!  

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Nepraleisk NAUJIENŲ!

Aktuali informacija, diskusijos ir interviu
60% moterų yra UŽ teisę gimdyti namuose

60% moterų yra UŽ teisę gimdyti ...

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Kaip sutaupyti per atostogas?

Kaip sutaupyti per atostogas?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas gali sugadinti?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas ...

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Konkursai, kurie šiuo metu vyksta Mamyčių klube

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį dovanų

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį ...

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie gyvūnus"

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie ...

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok