Kokios kokybės maudyklose maudomės?

Kokios kokybės maudyklose maudomės?

15. Jul 2012, 00:00

Liepos mėnesio pradžioje ne visuose rajonuose maudyklų vandens kokybė atitiko reikalavimus.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, vertindamas gautus liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis juose nėra saugu.

 

Apibendrinant maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus norime atkreipti dėmesį, kad vandens kokybė neatitiko higienos normos mikrobiologinių parametrų reikalavimų:

 

Kelmės rajono maudyklose: Karklėnų ežero maudykloje, Šaukėnų tvenkinio maudykloje, Giliaus ežero maudykloje bei Kražantės tvenkinyje.

 

Panevėžio mieste Lėvens upėje ties užeiga „Berželis“; Nevėžio upėje Parko g.;

 

Šiaulių miesto Prūdėlio tvenkinio maudykloje;

 

Jonavos rajono Taurastos tvenkinyje;

 

Šiaulių rajono Švedės tvenkinyje, Raudėnų tvenkinyje, Ventos upėje ties Kuršėnais;

 

Kaip vertinama?


Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių - ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

 

Vadovaujantis Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“ maudyklų vandens kokybės stebėsenos nuostatomis, nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą ir sekantis mėginys – praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai.

 

Informacija apie netinkamą kokybę turi pasiekti gyventojus

 

Visuomenė turi būti informuojama ir supažindinama su informacija apie vandens kokybę visuomenės informavimo priemonėmis per žiniasklaidą, savivaldybių internetinėse svetainėse, taip pat stenduose prie paplūdimių turi būti skelbiami naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija ar draudimas nesimaudyti, jei nustatyta tarša.

 

Taip pat informuojame, kad Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras dar negavo apie maudyklų vandens kokybės rezultatų iš Klaipėdos miesto, Druskininkų, Lazdijų, Raseinių, Radviliškio, Utenos, Zarasų, Širvintų rajonų.

 

                                      Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inf. 

 

Ar Jums svarbi informacija apie maudyklų užterštumą?

 

O gal maudymosi vietas renkatės neatsižvelgdami į tai?