Naktinis šlapimo nelaikymas - kaip kovoti?

Naktinis šlapimo nelaikymas - kaip kovoti?

15. Jul 2010, 08:32

Vaikui yra 4 metai - sveikas, judrus, bet turime šią problemą ir niekaip negalime nuo to pasveikti. Vartojome ir sukatžolių tinktūrą, ir pas nervų gydytoją buvome - niekas nepadeda.

 

Nutarėme kreiptis į jus pagalbos, nes nebegalime daugiau kentėti, juk turi būti kažkas kas gali mums padėti. Manau, daugelis tai esate patyrę.

 

Enurezė – kas tai?

 

Tai vaiko kaprizas ar visgi rimta liga? Pasak specialistų, penkerių metų riba jau yra ženklas, kad mažylis turi rimtesnių problemų, jei kelias naktis per savaitę šlapinasi.

 

Enurezė gali būti pirminė arba antrinė. Pirminė yra tada, kai į lovą šlapinamasi nuo gimimo be ilgesnės pertraukos, antrinė – kai vėl šlapintis pradedama po 6-12 mėnesių pertraukos. Naktinis šlapinimasis vyksta nevalingai.

 

Pasak psichologės Inga Skreitupe – Pikše, vaikai, kurie serga enureze, jaučiasi kitokie nei jų bendraamžiai. Jiems gėda, nes tėvai apie tai nekalba su aplinkiniais. Ši paslaptis vaiką slegia. Jie jaučia kaltę, nes negali kontroliuoti šlapinimosi, jaučiasi bejėgiais.

 

Kodėl taip atsitinka?

 

Specialistai išskiria dvi priežastis, dėl kurių atsiranda enurezė.

 

1. Įvairios sveikatos problemos: nesubrendusi šlapimo pūslė, padidėjęs jos jautrumas, šlapimo takų infekcijos – visos šios problemos gali nulemti enurezės atsiradimą. Pasirodo, paveldimumas taip pat turi įtakos. Jei vienas iš tėvų sirgo naktine enureze, tikimybė vaikui susirgti yra 45 procentai. O jei abu tėvai sirgo vaikystėje enureze, tai tikimybė padidėja kone dvigubai.

 

2. Psichologiniai dalykai. Vaikai, patiriantys daug streso ir įtampos namie, žymiai dažniau turi problemų dėl naktinio šlapinimosi nei jų bendraamžiai, kurie mažiau stresuoja.

 

Svarbu ir tai, kiek laiko tėvai skiria savo mažyliui. Jei šis jaučia tėvų šilumos, globos ir bendravimo stoką – tai taip pat gali būti viena iš enurezės atsiradimo priežasčių.

 

Kaip padėti vaikučiui?

 

Medikai ir psichologai vieningai pritaria – kuo anksčiau kreipsitės į specialistus, tuo greičiau sulauksite teigiamų rezultatų.

 

Enurezė gydoma vaistais, tačiau dažnai galima apsieiti ir be jų. Gydymas gali tęstis keletą mėnesių ar netgi metus.

{smallpic:2}

Tėvai turi prisiminti keletą svarbių dalykų:

 

*Negalima vaiko gėdyti, pavyzdžiui, sakant: koks tu jau didelis, o dar šlapiniesi į lovą.

*Svarbu, kad abu tėvai palaikytų mažylį ir spręstų bendromis jėgomis šią problemą.

*Vaikas pats gali vesti savo kalendorių ar dienoraštį, pažymėdamas sausas (saulytė) ir šlapias naktis (lietus).

*Reikia užimti vaiką įdomia veikla namuose.

*Ikimokyklinio amžiaus vaikai dažnai bijo tamsos, tuomet jie bijo keltis naktį eiti į tualetą, todėl tėveliai turėtų palikti neryškią šviesą, kad jam nebūtų baisu naktį atsikelti.

*Tam, kad kas rytą nereikėtų vaiko klausti – sausa ar šlapia lovytė, tegu vaikas pats pripranta kas rytą šlapią patalynę nunešti į vonią.

*Jei vaikutis lanko darželį ir turi šlapinimosi problemų, būtina reikėtų apie tai perspėti auklėtojas, kad jos specialiai tokiam vaikui paklotų lovytę.

{smallpic:1}

 

Skystį sugeriančios sauskelnės Huggies® DryNites sukurtos, siekiant padėti vaikui išsigydyti enurezę (šlapimo nelaikymą naktį).

 

{smallpic:3}

 

Naktį šlapimo nelaiko daugelis 4–14 metų amžiaus vaikų. Huggies® DryNites® – tai nepastebima pagalba visiems jiems!

 

* Sauskelnės Huggies®DryNites puikiai sugeria skystį, apsaugodamos ir vaiką, ir patalynę!

* Iš pažiūros šios sauskelnės nesiskiria nuo apatinių kelnaičių. Vaikas jas gali lengvai nešioti po pižama arba viršutiniais rūbais.

* Nepastebimos, bet skystį puikiai sugeriančios naktinės kelnaitės leidžia vaikui nedvejojant vykti į stovyklą arba pernakvoti pas draugus. Apie naktinę enurezę niekas nesužinos.

* Sauskelnių Huggies® DryNites yra ir berniukams, ir mergaitėms. Mergaičių sauskelnės papuoštos drugeliais, o berniukų – su motociklų piešiniais!

 

{smallpic:4}

 


02. Jul 2010, 11:28

bet isiskaititi reikia i kitus straipsnius sios personos, pagal si straipsni suprantama kad cia liga, bet paskaicius visus straipsnius man tik tokia nuomone susidaro....

01. Jul 2010, 23:38

neisizeiskite, bet MANO NUOMONE vaikas turi psichologiniu bedu, nes skaiciau straipsi,padekite susikalbu su keturmeciu, cia jusu seimos bedos, nesutarimai su vaiko mama,ar tevais nes labai supratau ir taip toliau, vaikas jus stebi, mato, jis stresuoja, pergyvena ir tai issaukia liga.Vaikas nori tevu, ju demesio. Nuveskite vaikas pas psichologa...

01. Jul 2010, 22:55

as turiu drauge kurios sunus slapindavosi i lova, na nebezinojo ko griebtis, o nuejo, pas hemeopata, jis israse zirniuku kazkokiu, nu ir per savaite laiko problemos kaip nebuta..

01. Jul 2010, 22:43

kiek zinau ,brolio vaikas mazas darydavo naktimis i lova.tai gyd liepe isgert stikline pieno vakare.ka tai duoda nezinau.

01. Jul 2010, 13:01

musiskis nieko nevalgo tik geria ir geria

01. Jul 2010, 10:54

Pas mus taipat yra ši bėdelė.Sakau bėdelė todėl kad ji atsitinka tiktais nakti, diena vaikas pats nueina i tuoleta ir padaro, per pietu miega lovyte taipat sausa, o vat nakti- ne.Todėl visada prieš 24 valandą keliuosi ir einu su naktipuodžiu i vaiko kambarį kad miegantis vaikas atliktu sisiuka...varginantis dalykas...jei neatlieka tai ryte dar ji turiu prausti ir taip kiekviena ryta jei sunaus nepasodinų ant naktipuodžio.Klausiau darželi ar vaikas per pietu miega daro i lovyte- aukletojos stebejosi del ko klausiu ir labai nustebo kad mano sunus taip daro naktimis nes darzelije nera buve ne karto kad sunus prisisiotu.Nuo sauskelniu atpratintas nuo dvejų metų.Taipat girdau sunų įvairiom žolelėm, duodu homeopatiniu nervus raminancius lasiukus, nes maniau kad labai ji blasko sapnai ir t.t. viska esam išbande, bet nėra jokio kito varianto kaip tik prieš 24 valanda sodinti mieganti vaika ant puoduko, aišku jis ir padaro , nors esantis apsnudes...tai vat taip ir vargstam...beto ribojam vaikui skyscius...