Naujas Klaipėdos lėlių teatro sezonas - nuo rugsėjo 15 d.

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 10. Rugsėjis 2018 15:07
353

Jau rugsėjo viduryje Klaipėdos lėlių teatras pradės tryliktąjį teatrinį sezoną: rugsėjo 15 d. 11.30 vyks sezono atidarymo šventė. Ceremonija startuos prie fachverkinio namelio Vežėjų g. 4 – į čia susirinkti bus kviečiami visi Teatro gerbėjai. Drauge ne tik pasidžiaugsime teatrinio sezono paskelbimu, bet ir į naujuosius namus Turgaus g. 9 nugabensime Teatro simbolį ir ištikimą bei mylimą bičiulį – arkliuką. Netrukus po to naujuosiuose Teatro namuose vyks ir parodos „Laimė yra lapė“ atidarymas. Po šventinių iškilmių bus rodomas lėlių spektaklis „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“. Nepaprasti ir reikšmingi metai ir Klaipėdos lėlių teatro istorijai – naujas sezonas žymi ne vieną Teatro naujieną. 

Vasarą Klaipėdos lėlių teatras persikraustė iš fachverkinio namelio Vežėjų g. 4 į patalpas Turgaus g. 9. Naujajame pastate, lėlėms ir dekoracijoms dailiai nugulus buvusio banko seife ir lentynose, centrinėje pastato erdvėje įrengta daugiafunkcė „juoda dėžutė“, tinkanti tiek jaukiems kameriniams spektakliams, tiek įvairiems netradiciniams teatriniams ir tarpdisciplininiams eksperimentams.

Naujos erdvės mobilumą rugsėjo 21–23 dienomis galės išbandyti ir Lietuvos lėlininkai: čia vyks Klaipėdos lėlių teatro organizuotas festivalis-vitrina „Materia magica LT“. Tai pirmoji nacionalinė lėlių teatro vitrina, kurios metu Klaipėdos gyventojams ir miesto svečiams, prodiuseriams, tarptautinių festivalių programų sudarytojams, kultūros vadybininkams iš Vokietijos, Izraelio, Kroatijos, Kinijos, Šveicarijos, Estijos, Turkijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Japonijos ir Lenkijos bus pristatyta dvylika lėlių teatro spektaklių. 

20180910150908-95063.jpg

Vienas pagrindinių Klaipėdos lėlių teatro įvykių – spalio mėnesį rodysimas premjerinis spektaklis pagal Martos Gusniowskos pjesę „Kad tave žąsis“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė). Spektaklyje įtaigiai ir patraukliai kalbama apie XXI a. jaunų žmonių ligą – depresiją: kaip ją atpažinti, kaip suprasti savo ir artimo žmogaus jausmus, analizuoti liūdesio ir laimės priežastis. Pasak spektaklio kūrėjų, tokiomis temomis svarbu kalbėti ir su mažais vaikais, tiesa, priimtiną kalbėjimo būdą ne visada pavyksta rasti lengvai. Tad spektaklis „Kad tave žąsis“ kvies šeimas paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip tapti laimingais. Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros institutu. 

Ateinantį sezoną Klaipėdos lėlių teatre ne tik daug naujovių, bet ir tęstinių teatro veiklų bei projektų. Šį sezoną tradiciškai rugsėjį duris atvers „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“, kviečianti ikimokyklinio amžiaus vaikus kartu būti, kurti, lavėti. Lėlių teatras ir toliau spektaklius rodys kūdikiams, vaikams ir suaugusiesiems. Spektaklius galės žiūrėti ne tik pavieniai žiūrovai, bet ir organizuotos grupės iš Klaipėdos rajonų ar mokyklų. 

Šiais metais Klaipėdos lėlių teatras ir toliau aktyviai dalyvaus tarptautiniuose festivaliuose. Artimiausias – sezono pradžioje 23-iajame Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Trys – per daug, du – per mažai“ (Bulgarija). Teatras pristatys spektaklį „Ieškoma: TEISYBĖ“ pagal Šarlio Pero pasaką „Nykščiukas“ (rež. Vera Rozanova).

Ir toliau vyks bendradarbiavimas su Klaipėdos švietimo įstaigomis, tęstinės edukacinės veiklos bei dalyvavimas tarptautiniame projekte „OFF-Book“, vienijančiame Lietuvos, Rumunijos bei Italijos edukologus ir kūrėjus. Metus pabaigs tradicinis Klaipėdos lėlių teatro projektas „Kalėdų Senelio namelis“. Kitiems kalendoriniams metams jau aktyviai ruošiamasi: numatytas tarptautinis projektas su garsia olandų menininke Nataša Belov, o sezoną vainikuos didysis lėlių teatro įvykis – pavasarį vėl susitiksime tarptautiniame, kas dvejus metus vykstančiame festivalyje „Materia magica“.

Planuotai ar netikėtai atsiradusios naujovės skatina Teatrą ieškoti kitų sprendimų, prisitaikymų, plečia veiklos lauką, tačiau tiek teatro idėjos, tiek misija, tiek kūryba ir kuriantys žmonės liko tie patys. Naujas Klaipėdos lėlių teatro sezonas – jau greitai. Naujuose namuose įsikūręs Teatras pažers naujovių, tačiau kartu pažada, jog geri ir laiko patikrinti dalykai niekur nedings – tik dar labiau išaugs ir pakils į naują, kitą aukštį. 

Klaipėdos lėlių teatro inf.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Nepraleisk NAUJIENŲ!

Aktuali informacija, diskusijos ir interviu
60% moterų yra UŽ teisę gimdyti namuose

60% moterų yra UŽ teisę gimdyti ...

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Kaip sutaupyti per atostogas?

Kaip sutaupyti per atostogas?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas gali sugadinti?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas ...

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Konkursai, kurie šiuo metu vyksta Mamyčių klube

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie gyvūnus"

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie ...

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok