Prie pasaulinės BARBIE šventės kviečiami prisijungti ir Lietuvos mados dizaineriai

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 15. Spalis 2018 09:31
351

 

2019 metų kovo 9 d. mados pasaulį sudrebins neeilinis įvykis – legendinė lėlė „Barbie“ minės jau 60-tąjį gimtadienį. Įtakingi mados namai bei grožio industrijos influenceriai šiai progai ruošiasi jau ištisus metus. Inicijuodami įvairias aktyvacijas bei bendradarbiavimą visame pasaulyje, jie siūlo prisiminti, kodėl „Barbie“ tapo ne tik daugelio kartų vaikystės simboliu, bet ir stilinga mados ikona. Kūrybiškai prisidėti prie šios šventės jau šį rudenį yra kviečiami ir žymūs Lietuvos dizaineriai.

Kaip ir kasmet, „Barbie“ gimtadienio išvakarėse didieji mados žurnalai bei tinklaraščiai diskutuoja, kokie lėlės įvaizdžiai per visus metus buvo patys įdomiausi, stilingiausi bei inovatyviausi. 

Nors nuomonių yra pačių įvairiausių, daugelis visgi sutinka, kad juodą ir baltą maudymosi kostiumėlį dėvinti pirmoji „Barbie“, rinkoje pasirodžiusi 1959 metais, yra viena iš geidžiamiausių. Beje, ji buvo kurta pagal žymiojo Holivudo modelio Jayne Mansfield portretą. 

20181015093207-66575.jpg

Lėlė, užkariavusi pasaulį

Apkeliavusi daugiau nei 150 pasaulio šalių, „Barbie“ užkariavo ne vienos kartos mergaičių širdis. Net ir tokios iškilios damos, kaip Condoleezza Rice, Ivanka Trump ir Obama, yra prisipažinusios, vaikystėje žaidusios su „Barbie“.

Per šešis sėkmingus gyvavimo dešimtmečius lėlė-legenda ne kartą keitė savo siluetą, o prie jos idėjos dirbo tokie žinomi vardai kaip Dior, Versace, Vera Wang, Christian Dior, Ralph Lauren, Givenchy, Christian Louboutin, Armani, Karl Lagerfeld, Donna Karan, Philipp Plein, Escada, Calvin Klein ir daugelis kt.

Nenuostabu, kad „Barbie“ kolekciją šiandien sudaro net keli šimtai skirtingų modelių, už dalį kurių kolekcionieriai yra pasiryžę pakloti dešimtis tūkstančių JAV dolerių siekiančias sumas. Ypatingą vertę turi unikalūs, žymių mados namų kurti modeliai. 

Pavyzdžiui, australų juvelyro Stefani Centuri sumodeliuota lėlė „Barbie“, dėvinti vėrinį, dengtą rožiniais deimantais, aukcione buvo parduoda už daugiau nei 300 tūkst. dolerių. Ji buvo kurta, siekiant surinkti pinigų krūties vėžio tyrimų fondui. Beje, tokios ir panašios iniciatyvos yra ir toliau sėkmingai plėtojamos visame pasaulyje.

20181015093240-73941.jpg

Gali jungtis ir žymūs Lietuvos vardai

Nors kūrybinis „Barbie“ ir žymių pasaulio mados namų bendradarbiavimas vyksta ne vienus metus, Lietuvoje tokia iniciatyva – pirmoji. Iškilūs šalies dizaineriai turės galimybę prisidėti prie mados istorijos momento, pasiūlydami savo kurtus „Barbie“ aprangos modelius. Nuo spalio 12 d. iki spalio 17 d. kasdien atrinkti Lietuvos dizaineriai gaus po paslaptintą rožiniu kaspinu apjuostą dėžę, – joje kvietimas aprengti lėlę priimant „Barbie“ iššūkį. Apie savo dalyvavimą jie praneša feisbuke arba instagrame ir tai stebi „Barbie“ atstovai Lietuvoje ir JAV. Jau gavę lėles dizaineriai prisipažįsta, kad dar vaikystėje siuvo šiai lėlei sukneles, dalyvavo įvairiuosiuose konkursuose, yra nagrinėję pasaulio madų namų „Barbie“ aprangos stilius. 

Dėl dalyvavimo projekte norintys galės apsispręsti iki spalio 20, o jau gruodžio 10 d. turės pateikti savo sukurtus „Barbie“ stilius. Visus lietuvių dizainerių kurtus modelius bus galima išvysti ekspozicijoje, kuri vyks ateinančių metų sausio mėnesį PLC „Panorama“. 

Kaip pastebi renginio organizatoriai, ši iniciatyva jau susilaukė ir tarptautinių atgarsių. „Barbie“ kūrėjas, žaislų gigantas „Mattel“ ne tik sveikina, bet ir palaiko lietuvius, prisijungusius prie didžiosios mados šventės. 

„Džiaugiuosi galinti dirbti su gilią istoriją turinčiu prekės ženklu. Pasaulis „Barbie“ lėles vertina seniai, tačiau jau ir Lietuvoje pastebiu, kad tėveliai vis dažniau renkasi šią lėlę savo mergaitėms. Beje, didelio susidomėjimo sulaukė ir pirmasis Lietuvoje vykęs „Barbie“ gimtadienis“, – pasakoja „Barbie“ atstovė Laura Jerošenko.

Paklausta, kas ją įkvėpė bendradarbiauti su „Barbie“, L. Jerošenko atsako, kad meilė šiai lėlei užgimė dar vaikystėje. „Turėjau savo vienintelę „Barbie“ lėlę, kurią itin mylėjau ir saugojau. Mat užuot žaidžius kasdien, ją laikydavau sekcijoje ir išsitraukdavau tik retomis progomis. Net ir dabar beveik ketverių metukų dukrelei jos neduodu kasdien – pažaidžiam ir saugiai padedam. Noriu ją išsaugoti kaip savo vaikystės prisiminimą“, – atvirauja renginio organizatorė.

Įkvėpta „Barbie“, būsimojo lietuvių dizainerių šios lėlės kolekcijų pristatymo L. Jerošenko laukia su dideliu jauduliu. „Pasaulis taip įsitraukęs „Barbie“ projektą... Labai nekantrauju ir tikiuosi, kad visi pakviesti dizaineriai priims šį iššūkį. Tokiu būdu Lietuva pasveikins ir pagerbs 60 metų istoriją turinčią „Barbie“ lėlę, be to, galbūt tokiu būdu mums ir dar labiau pavyks atkreipti pasaulio dėmesį į save“, – šypsodama viliasi aktyvacijos iniciatorė.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Nepraleisk NAUJIENŲ!

Aktuali informacija, diskusijos ir interviu
60% moterų yra UŽ teisę gimdyti namuose

60% moterų yra UŽ teisę gimdyti ...

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Kaip sutaupyti per atostogas?

Kaip sutaupyti per atostogas?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas gali sugadinti?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas ...

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Konkursai, kurie šiuo metu vyksta Mamyčių klube

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį dovanų

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį ...

Komentarų konkursas: Ką patarčiau dar negimdžiusioms moterims?

Komentarų konkursas: Ką patarčiau dar negimdžiusioms ...

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie gyvūnus"

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie ...

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok