Lapkričio 17-oji - Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių diena

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 17. Lapkritis 2017 08:21
397

„Pagimdžiusi neišnešiotą sūnelį, supratau, kad nieko nežinau apie anksčiau laiko gimusius vaikus. Pažįstami ir giminaičiai ramino, kad viskas bus gerai, kad tereikia priaugti svorio. Realybė yra kiek kitokia...Reanimacijoje nuolat teko matyti operuojamus, sunkios būklės vaikučius ir kasdien meldžiau, kad mano vaikas gyventų! Tapo nesvarbu kada ims vaikščioti, kaip seksis mokykloje, ar bus genijus. Svarbiausia, kad aš turiu savo vaiką - gyvą ir sveiką!"

20171117114747-11513.jpg

„Augindama neišnešiotą dukrytę pastebėjau - užsispyrimas, savo tikslo siekimas, kova už save - lydi neišnešiotukus nuo pat gimimo"

„Tik gimus neišnešiotai dukrytei supratau, kad net ir patys stipriausi tėčiai – verkia"

„Gimus sūneliui, artimieji, ateidami mūsų aplankyti, man nešė gėles, dovanas... O man buvo labai nepatogu, jaučiausi neverta jų."

,,Kai dukrytė gimė anksčiau laiko, aš pasijutau praradusi dalį savo svajonių: vaikščioti su dideliu pilvu, pagimdyti sveiką, daugiau nei 3 kg. sverianti vaiką, po gimdymo praėjus kelioms dienoms važiuoti iš ligoninės namo... Tačiau dabar, praėjus šiek tiek laiko, suprantu, kad mano tobula dukrytė man davė žymiai daugiau negu aš praradau."

Savo patirtimi dalinasi neišneśiotukų susilaukusios šeimos.

20171117114733-19820.jpg

Tai kelios iš visą mėnesį vykusios socialinės akcijos "Sakau tai garsiai" žinutės, kuriomis siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į priešlaikinį gimdymą, neišnešioto naujagimio slaugymą, auginimą bei šeimos patiriamus sunkumus.

Šiandien, lapkričio 17 d. , visas pasaulis minės pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metuс iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri rytoj visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 4-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

„2013 m. lapkričio 17 d. asociacija „Padedu augti" , kartu su partneriais, Lietuvai pristatė naują socialinę iniciatyvą - garsų šalies pastatą apšviesti purpurine - neišnešiotų naujagimių spalva, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotukus/"ankstukus" ir jų tėvelius. Taip mūsų miesto simbolis - Kauno Rotušė tapo pirmuoju garsiu pastatu Lietuvoje, nušvitusiu ,,purpuru", bei prisidėjusiu prie visame pasaulyje skleidžiamos "purpurinės" žinutės apie neišnešiotus naujagimius", - kalbėjo asociacijos vadovė Inga Laukytė-Budrienė, „Norime visus pakviesti paminėti Pasaulinę Neišnešiotų naujagimių dieną Kaune – lapkričio 17 d. ateiti prie Kauno Rotušės ( 17 – 20 val.), pasigrožėti nuostabiu reginiu bei prisidėti prie socialinės šios dienos sklaidos: nusifotografuoti prie purpurinės Rotušės bei įkelti nuotrauką į savo socialinius tinklus („check in" nurodžius Purpurinis Kaunas ) su tagu #PadeduNeisnesiotukuiAugti"

20171117114814-35502.jpg

Kokie renginiai Kaune šiemet dar vyks Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos proga?

Ilgai svarstyti neteko ,- „Iniciatyvos Kaunui" projekto dėka jau antruosius metus pastoviai (o nuo 2011 m. savanoriškai) dirbame,padedame Kauno klinikose savo mažuliukus slaugančioms šeimoms, taigi žinome, ką jos jaučia, kuo gyvena. 
Grįžus su savo neišnešiotuku namo kiekviena diena tampa švente, tačiau Kauno klinikose akimirkų, kai norisi nusišypsoti- ne taip jau ir daug.
Todėl šiemet nusprendėme per šią šventę atsigręžti būtent į šias šeimas ir sukūrėme specialią programą Joms: atpalaiduojančių masažų ciklas, dailės terapija Ebru technika, psichologės paskaita ,,Relaksacijos metodo galimybės, susilaukus neišnešioto kūdikio".  Ir ,žinoma, kaip ir kasmet sveikinimo žodis bei šeimų, slaugančių per anksti gimusius naujagimius, lankymas Kauno klinikose", – papasakojo Inga Laukytė-Budrienė

Šiemet šią purpurinę iniciatyvą palaiko ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Asociacija „Padedu augti" yra vienintėlė organizacija Lietuvoje savanoriškai teikianti tiesioginę socialinę ir psichologinę pagalbą, ne tik konultuojant šeimas Kauno klinikose, kuriose daugiausia ir gimstama naujagimių per anksti, bet ir teikianti nuotolinę pagalbą.

Kodėl reikia įprasminti šią dieną?
Pasaulyje net 15 milijonų naujagimių gimsta per anksti, Lietuvoje - apie 1500 naujagimių kasmet. Nemokantys kvėpuoti, palaikyti kūno tempertūros, dažnai telpantys į mamos/tėčio delną ir tokie trapūs...bet kartu ir labai dideli kovotojai - neišnešiotukai.
Šeimos patiria daugybę išgyvenimų ligoninėje, kai taip lauktas vaikelis balansuoja tarp gyvybės ir mirties. Neretai jos ligoninėje praleidžia keletą mėnesių. O grįžimas į namus išlieka kupinas nerimo ir klausimų: kaip toliau augs mano kūdikis? ar jis vaikščios, žais? ar bus pilnavertis visuomenės narys?
Svabu suprasti, kad neišnešiotumas gali aplankyti bet kurią šeimą ir skleisti žinią visame pasaulyje.

Daugiau info: www.facebook.com/pasauline.neisnesiotu.naujagimiu.diena

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Nepraleisk NAUJIENŲ!

Aktuali informacija, diskusijos ir interviu
60% moterų yra UŽ teisę gimdyti namuose

60% moterų yra UŽ teisę gimdyti ...

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Kaip sutaupyti per atostogas?

Kaip sutaupyti per atostogas?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas gali sugadinti?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas ...

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės naujagimiams Huggies@ Elite Soft

Sauskelnės naujagimiams Huggies@ Elite Soft

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - mažiesiems ropotojams ir vaikščiotojams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - mažiesiems ropotojams ...

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Konkursai, kurie šiuo metu vyksta Mamyčių klube

Laimėk Tomo Dirgėlos detektyvinių galvosūkių knyga

Laimėk Tomo Dirgėlos detektyvinių galvosūkių knyga

Mamų blogai - dalinkimės mintimis ir įžvalgomis

Kiekviena ketvirtadienį - knyga už geriausią blogą!

Kiekviena ketvirtadienį - knyga už geriausią blogą!

Miesto mamos blogas: Tragedija, kai yra, ką apsirengti!

Miesto mamos blogas: Tragedija, kai yra, ...

Jurgitos blogas: 30 savaitė ir ... atsakymas į didįjį klausimą:)

Jurgitos blogas: 30 savaitė ir ...

Pasiutėlės Urtės dienoraštis: baisieji skiepai

Pasiutėlės Urtės dienoraštis: baisieji skiepai

Vaikystės gidas: mums nereikia renginių organizatoriaus!

Vaikystės gidas: mums nereikia renginių organizatoriaus!

Šeimadienis - laikas vaikams!

Nepamirškime tuo pasinaudoti
Skelbiame iniciatyvą: Šeimadienis - laikas vaikams!

Skelbiame iniciatyvą: Šeimadienis - laikas vaikams!

Kam priklauso mamadienis ir tėvadienis?

Kam priklauso mamadienis ir tėvadienis?

Inga Stumbrienė: "Kuo daugiau laiko skirkime vaikams"

Inga Stumbrienė: "Kuo daugiau laiko skirkime ...

VIDEO: Šeimadienis su Vaida Grikštaite-Česnauskiene

VIDEO: Šeimadienis su Vaida Grikštaite-Česnauskiene

Kiek iš tiesų leidžiame laiko su vaikais

Kiek iš tiesų leidžiame laiko su ...

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok