Spektaklio „Kad tave žąsis!“ premjera Klaipėdos lėlių teatre

Egle_Mamyciuklubas.lt
Egle_Mamyciuklubas.lt 3. Spalis 2018 15:34
331

Jau spalio 6 d. (šeštadienį) Klaipėdos lėlių teatras lauks žiūrovų premjeriniame spektaklyje „Kad tave žąsis!“ ir kvies kartu paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip atrasti savąją laimę. Spektaklio režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė, aktoriai – Renata Kutaitė-Raudonienė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė, Kęstutis Bručkus. Spektaklio kompozitorius – Donatas Bielkauskas (Donis); dekoracijas konstravo Karolis Makauskas.

Spektaklis pastatytas pagal vienos žymiausių Lenkijos pasakų kūrėjos ir lėlių teatro dramaturgės Martos Gusniowskos pjesę (pjesę į lietuvių kalbą išvertė Mindaugas Valiukas). Daugiau negu 50 pjesių išleidusi autorė nūdienos dramaturgijos kontekste išsiskiria gebėjimu savitai interpretuoti tradicinius siužetus: atrasdama savitą požiūrio tašką ar pakreipdama siužetą netikėta linkme autorė sukuria įtaigias ir patrauklias istorijas šiuolaikiniam žiūrovui ar skaitytojui. 

20181003153536-44252.jpg

Pasak spektaklio „Kad tave žąsis!“ režisierės ir dailininkės Gintarės Radvilavičiūtės, M. Gusniowskos pjesėje sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus  pateikta labai paprastai ir su humoru: pjesės pagrindinė herojė Žąsis vieną dieną susimąsto apie gyvenimo prasmę ir pajunta nepakeliamai didelį liūdesį. Jai nusprendus užbaigti savo nelaimingą dalią pačiu drastiškiausiu būdu, kaip tyčia, vištidėje, kurioje gyveno Žąsis, pasirodo Lapinas. Žąsis pasisiūlo, kad vietoj vištos Lapinas suėstų ją, tačiau Lapinas atsisako. Vis dėlto po ilgų įkalbinėjimų Lapinas pasisiūlo Žąsį supažindinti su savo bičiuliu Vilku, kuris gal nepasididžiuotų ir galėtų ją suėsti. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė, kurios metu Žąsis susipažįsta su daug kitų miško gyvūnų, bandančių jai padėti.

20181003153600-19042.jpg

Spektaklyje vaidinanti Renata Kutaitė-Raudonienė pastebi, kad „Šis spektaklis, ko gero, yra mažiausiai interpretuotas teksto ir temos prasme – tiek pjesės tekstas, tiek pjesėje analizuojamos temos visai kūrybinei komandai patiko dėl svarių poteksčių, kalbėjimo apie rimtus dalykus per mums priimtiną ironijos prizmę. Ryškus komiškumas, derinamas su drama ir subtilia ironija, ir kelia juoką, ir priverčia susimąstyti. Liūdesys – natūrali kiekvieno žmogaus emocinė būsena; jei jo nėra, atsiranda disbalansas. Tačiau kaip tokią būseną išgyventi, kaip išlaukti, kaip lengviau pakelti liūdesio vienatvę, kaip eiti, kad atrastum viltį, prasmę ir tuo pačiu pagalbą – apie tai turbūt ir yra šis spektaklis.“

Savita pjesė, savitas ir pjesės įgyvendinimas – spektaklio kūrėjai pastebi, kad pati spektaklio forma yra neįpasta ir nauja: beveik visus gyvūnus spektaklyje įkūnija minkšti ir šilti megztiniai bei konkretaus gyvūno nuotrauka. „Vaidiname su tokiomis lėlėmis, kurioms net sunku rasti pavadinimą. Nėra tradicinių lėlių, kurias būtų galima valdyti rankomis – tai atliekame visu kūnu, nes aktoriaus kūnas yra tam tikra lėlės dalis“, – akcentuoja aktorė Monika Mikalauskaitė. Kai kurių spektaklio scenų sprendimai išsiskiria savo vizualumu, pavyzdžiui, veidrodžiais kuriama skrendančių laukinių ančių iliuzija, šviesos atspindžiai įkūnija zuikučius ir kt. „Visas spektaklis buvo ištisas kūrybinis procesas: mes turėjome personažus, turėjome konkretų siužetą, o tada vyko ilgai trukusios formos paieškos – kaip teksto turinys turėtų būti perteiktas. Atsiradę megztiniai taip pat buvo savotiškas iššūkis, nes toks sprendimas mums buvo naujas, nematytas. Tarsi pirmą kartą nuėjus žiesti puodo – net neįsivaizduoji, kaip tai daryti, atrodo, kad žiedi ne iš molio, o kokios nors kitos medžiagos, nežinai, kas išeis, kaip tai veikia, kokia cheminė reakcija vyksta. Čia lygiai taip pat: tarsi turėjome atrasti chemines reakcijas, dėl kurių megztinis atrodytų gyvas. Tai labai įdomu“, – prisimena R. Kutaitė-Raudonienė.

20181003153620-56634.jpg

Įdomu ir tai, kad spektaklio forma leidžia patiems aktoriams atsiriboti nuo savo personažo ir būti scenoje savimi arba kurti atskirą personažą: „Spektaklyje esame personažai, galintys scenoje improvizuoti, bendrauti su publika, juokauti tarpusavyje, taip suteikdami pasirodymui naujų spalvų, netgi sprendimų. Tai smagus žaidimas, kurį smagu žaisti su gerai pažįstama komanda“, – teigia M. Mikalauskaitė. 

Kūrėjai vieningai pastebi, kad spektaklyje „Kad tave žąsis!“ kiekvienas žiūrovas atras jam atpažįstamų temų ir iš šio spektaklio galės pasiimti tai, ko jam labiausiai reikia: „Tai gyvas ir žaismingas spektaklis apie gyvenimo prasmės ir savęs paieškas. Nors spektaklis skirtas vaikams, tačiau puikiai tinka ir suaugusiesiems“, – pabrėžia spektaklio aktorius Kęstutis Bručkus. 

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros institutu ir skirtas vaikams nuo 5-erių metų.  

Daugiau info: klaipedosleliuteatras.lt

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Nepraleisk NAUJIENŲ!

Aktuali informacija, diskusijos ir interviu
60% moterų yra UŽ teisę gimdyti namuose

60% moterų yra UŽ teisę gimdyti ...

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Vaikų traumų šaltinis vasarą

Kaip sutaupyti per atostogas?

Kaip sutaupyti per atostogas?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas gali sugadinti?

Atostogos be streso: kokie dalykai jas ...

Produktai Huggies® - kiekvienam vystymosi etapui

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Sauskelnės-kelnaitės Huggies® Pants - aktyviems mažyliams!

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Naujo dizaino sauskelnės Huggies@ Elite Soft

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

Vandens linksmybės su Huggies® Little Swimmers®!

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje lovoje

DryNites® - vaikams, kurie pabunda šlapioje ...

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos priežiūrai

Huggies® drėgnos servetėlės - kūdikio odos ...

Mūsų susitikimai - kaip "Mamyčių klubas" linksminasi, mokosi ir bendrauja

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku Emuku

Linksmas Mamyčių klubo Atvelykis su triušiuku ...

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport time komanda!

Kaip mokėmės moteriškumo paslapčių su Sport ...

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja Indre: visi žaislai nuostabūs!

Nuostabus susitikimas su Žaislų muziejaus įkūrėja ...

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir lipdėme

Su pačiais mažiausiais muzikavome, šokome ir ...

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Nuostabus grožio metas nuostabioje draugijoje!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Zen tangle raizgalynės įvyko!

Konkursai, kurie šiuo metu vyksta Mamyčių klube

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį dovanų

Pasidalink PUSRYČIŲ RECEPTU ir laimėk krepšį ...

Laimėk BABA. dovanų rinkinį šeimos sveikatos stiprinimui!

Laimėk BABA. dovanų rinkinį šeimos sveikatos ...

Komentarų konkursas: Ką patarčiau dar negimdžiusioms moterims?

Komentarų konkursas: Ką patarčiau dar negimdžiusioms ...

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie gyvūnus"

Laimėk knygą "Mitai ir stereotipai apie ...

Rašyk BLOG'Ą ir aktyviai įsitrauk į Mamyčių klubo gyvenimą!

Tokia mūsų kasdienybė

Tokia mūsų kasdienybė

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Stovyklavimas su pačiais mažiausiais

Igno krikštynos

Igno krikštynos

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Kai tyrimo rezultatai nenudžiugina

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok