Kaip apsisaugoti nuo persileidimo

Kaip apsisaugoti nuo persileidimo

14. Jan 2013, 12:00

Lietuvoje persileidimu vadinamas nėštumo nutrūkimas iki 22 nėštumo savaitės. Iki 12 –os savaitės įvykęs persileidimas yra ankstyvasis, po 12 –os savaitės- vėlyvasis.

 

Kodėl įvyksta persileidimas?

 

Persileidimų priežasčių yra labai daug ir daugeliu atvejų jos net nenustatomos. Iš žinomų tai -  gimdos kaklelio nepakankamumas, miomos, gimdos apsigimimai, persirgtos moters ligos, esamos infekcinės ligos, pavyzdžiui, gripas, raudonukė ir kt.  Labai dažnai savaiminiai persileidimai įvyksta toms moterims, kurios praeityje turėjo persileidimų arba nėštumo nutraukimų.

 

Maždaug pusė visų savaiminių persileidimų, ypač tie, kuri įvyko per tris pirmus nėštumo mėnesius, atsitinka dėl sutrikusios apvaisinto kiaušinėlio raidos - dėl chromosominių ar genetinių anomalijų arba, todėl, kad jis netinkamai įsitvirtina gimdoje. Tuomet embrionas žūsta ir nėštumas nutrūksta. Apie 20 proc. persileidimų įvyksta dėl vyro spermatozoidų pakitimų.

 

Kokie artėjančio persileidimo ženklai?

 

Kai gresia persileidimas, nėščiajai gali skaudėti arba mausti pilvo apačią, skauda nugaros apačią, iš gimdos pasirodo kraujingos išskyros, gali kietėti gimda. Jeigu persileidimo priežastis - gimdos kaklelio nepakankamumas, moteris gali nejausti ypatingų požymių, pranašaujančių persileidimą. Laiku paskyrus reikiamą gydymą ir atidžiai stebint nėštumą, vaikelį galima sėkmingai išnešioti iki galo.

 

Kaip gydoma nėščioji, kai jai  gręsia persileidimui?


Nėščiajai skiriamas tausojantis (apsauginis) režimas. Kartais moteris net paguldoma į ligoninę. Specifinių vaistų nuo persileidimo nėra, tačiau tokiai moteriai paprastai skiriama vitaminų ir mineralinių medžiagų, raminančių vaistų, pavyzdžiui, valerijono. Jeigu reikia, gali būti skiriami gimdos susitraukimus slopinantys magnio preparatai ar  kraujavimą stabdantys vaistai.

 

Kaip dar gali padėti sau nėščioji?


Labai svarbu moters gera psichologinė būsena, ramumas, tvirtybė ir tikėjimas sėkminga pabaiga. Reiktų kiek įmanoma susitvarkyti su savo nerimu, baime, nes šie neigiami jausmai neigiamai veikia nėštumo eigą.

 

Kaip elgtis prasidėjus persileidimui?


Privaloma važiuoti į ligoninę, kai nėštumo nepasiseka išsaugoti ir įvyksta persileidimas, ligoninėje su narkoze išvaloma gimdos ertmė. Taip nepadarius, gimdoje gali likti negyvų audinių, kurie sukeltų lytinių organų uždegimus ir kitas problemas. Po gimdos išvalymo procedūros skiriami gimdą sutraukiantys vaistai, antibiotikai, vitaminai, raminantys vaistai. Menstruacijos atsinaujina maždaug po mėnesio – pusantro.

 

Koks gydymas buvo skirta jums, kai grėsė persileidimas?