Kaip keičiasi besilaukiančios intymi higiena?

Kaip keičiasi besilaukiančios intymi higiena?

03. Feb 2015, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pastojus moteriai kyla natūralus klausimas – kaip pasikeis mano intymioji higiena? Keletas pastebėjimų šia tema.

Kaip dažnai praustis?

Pastojus dėl hormonų poveikio gali pagausėti išskyrų iš makšties, todėl gali tekti praustis dažniau, negu įprastai. Apsiprausiant lytinius organus, vanduo turi tekėti nuo lyties organų tiesiosios žarnos link. Patogiausia naudoti vienkartinius rankšluostukus, tačiau jei turite medvilninį, naudokite jį tik šiam reikalui ir keiskite kas kelias dienas. Nusiprausus intymias vietas nusiplaukite rankas, beje, kaip ir kaskart prieš keičiantis įklotus ar po to.

Nebetinka įprasti higieniniai įklotai

Jei iki nėštumo naudoti kasdieniai įklotai jums tiko ir nekėlė alergijos, juos galima naudoti ir nėštumo metu, tačiau keisti reiktų dažniau, bent kelis kartus per dieną. Ženklas, kad įklotai jums netinka yra pagausėjusios išskyros, niežėjimas ar kiti nemalonūs pojūčiai. Tinkamiausi įklotai yra tokie, kuriuose daugiau natūralaus pluošto, nes sintetiniai neleidžia odai kvėpuoti.

Koks prausiklis tinkamiausias?

Intymiai higienai skirtų prausiklių pasiūla didelė. Jeigu iki nėštumo naudojote tam tikrą ir jis tiko, pastojus nereikia eksperimentuoti ir ieškoti kito. Nėštumo metu tinkamiausi intymiosios higienos prausikliai, kurie yra kuo natūralesnės sudėties, nėra per daug kvapūs. Geriausia prausiklį įsigyti vaistinėje, pasikonsultuojant su vaistininke dėl jo sudėties.

Tualetinis popierius – be spalvų ir kvapų

Pastojus rekomenduotina atsisakyti spalvoto tualetinio popieriaus, kurio gamybai naudojami dažai. Taip pat verčiau vengti kvepiančio popieriaus. Tinkamiausias yra minkštas, nespalvotas ir bekvapis tualetinis popierius.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jeigu pastebite, kad nėštumo metu išskyrų yra labai daug arba jos skleidžia nemalonų kvapą, yra neįprastos spalvos, kreipkitės į nėštumą prižiūrintį ginekologą. Jis gali paskirti tyrimus, ar nėra makšties uždegimo. Jei yra tam tikrų pakitimų, gydytojas gali paskirti specialių makšties žvakučių, taip pat rekomenduos, kokias priemones naudoti intymiajai higienai. 

Kaip pasikeitė Jūsų intymiosios higienos įpročiai pastojus?