Kuo ypatingas nėščiųjų, sergančiu gripu, gydymas?

Mamyčių klubas
Mamyčių klubas 15. Sausis 2018 07:00
780

Jei gydytojas diagnozavo gripą, tai dar nereiškia, kad galimos nėštumo komplikacijos ir todėl reikėtų panikuoti. Nėščiųjų gripo gydymas turi savo ypatumų. Jie susiję pirmiausia su labai nedaug leistinų gydomųjų preparatų, kurie veiktų efektyviai ir tuo pat metu nekenktų vaikui.

Kitas niuansas - galimos komplikacijos ir papildomi genetiniai tyrimai pasveikus, siekiant įsitikinti, kad vaisiui gydymas nepakenkė. Visa kita - kaip ir esant bet kokiam peršalimui: laiku pastebėti, kreiptis į gydytojus, laikytis nustatyto gydymo režimo ir maksimaliai stiprinti imunitetą.

Ar bus pasekmių?

Būtent šis klausimas labiausiai kankina būsimas mamas: ar viskas bus gerai su mažyliu, ar nepakenks liga tolesnei nėštumo eigai? Į šitą klausimą užtikrinto atsakymo negali duoti niekas. Gydytojai tik tvirtina, kad didžiausią pavojų vaisiui gripo virusas organizme kelia iki dvyliktos nėštumo savaitės, kada aktyviai formuojasi visos gyvybiškai svarbios sistemos.

Pirmasis nėštumo trimestras laikomas pačiu neramiausiu vaisiui ir yra lemiamas tolesniame vaisiaus išnešiojimo procese. Šiuo metu placenta dar nepakankamai išsivysčiusi, kad atskirtų kenksmingas medžiagas nuo naudingų. Taip pat dar nėra pastebimų pokyčių pačiame moters organizme, ir daugelis iš inercijos pasikliauja pirmykštėmis jėgomis, pamiršdamos, kad organizmas keičiasi jau nuo pat pirmųjų pastojimo minučių.

Jokiu būdu nebandykite persirgti ligos ant kojų. Liga nepraeis per dieną, reikės išgyti visiškai. Jūsų užduotis - nepakenkti mažyliui. Todėl laikykitės trijų paprastų taisyklių - ramybė, miegas ir procedūros.

Pasveikus jums bus paskirtos papildomi klinikiniai kraujo bei kiti tyrimai. Jei rezultatai geri - jaudintis nėra ko. Jei gripas komplikavosi, jums veikiausiai pasiūlys atlikti hormonų tyrimą, leidžiantį įvertinti patologijų riziką.

Kiti tyrimai gali būti atliekami ne vieną kartą, kadangi jų patikimumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Tačiau bet kokiu atveju jūsų gydytojas turi smulkiai ir suprantamai išaiškinti bet kokias medicinines priemones, kad būtų įvertintas jų reikalingumas. Rimtų pasekmių vaisiaus raidai ir gyvybei grėsmė - ne daugiau nei 1-2%. Todėl nėra reikalo panikuoti ir viso nėštumo metu stengtis pasislėpti tarp keturių sienų.

Kaip pasirūpinti ligų profilaktika ir imuniteto stiprinimu?

Nuo mūsų organizmo labai priklauso, ar jis pajėgs apsiginti nuo ligos ar persirgti lengva jos forma. Žinoma, neįmanoma apsisaugoti nuo visko pasaulyje, tačiau kiekvienas gali imtis reikiamų priemonių.

1) jei planuojate pastoti, reikia kaip galima anksčiau aprūpinti organizmą naudingomis medžiagomis ir apskritai gyventi sveikai. Sveika mityba, fizinis aktyvumas ir grūdinimasis dar niekam nepakenkė.

2) žinodamos apie tokį svarbų laiką, kaip ankstyvoji vaisiaus raida, iki dvylikos savaičių, galima bandyti planuoti pastoti tokiu metu, kai bus mažesnė gripo grėsmė.

3) po 14 nėštumo savaitės epidemijų metu gydytojai rekomenduoja moterims skiepytis nuo gripo - tuomet net susirgus komplikacijų rizika yra minimali.

4) nereikia rizikuoti: būti sezoninio gripo metu ten, kur daug žmonių, retai plauti rankas, prastai vėdinti patalpas, nevalgyti vaisių ir daržovių.

Šiuo svarbiu periodu būkite sau atidesnė ir dėmesingesnė. Visur kitur jums padės įgimtas motiniškas instinktas.

Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok

Nėštumas: svarbiausi dalykai

Planuojate antrą vaiką? 12 dalykų ką reikėtų žinoti

Planuojate antrą vaiką? 12 dalykų ką reikėtų žinoti

Nugaros skausmai nėštumo metu

Nugaros skausmai nėštumo metu

Nėščiųjų arba gestacinis diabetas

Nėščiųjų arba gestacinis diabetas

Kaip padėti sau, kai ima stipriai pykinti?

Kaip padėti sau, kai ima stipriai ...

Kova su strijomis nėštumo metu

Kova su strijomis nėštumo metu

Akušerė skuba į pagalbą

Užduokite klausimą akušerei Ievai

Užduokite klausimą akušerei Ievai

VIDEO: Kaip žindyti sergant?

VIDEO: Kaip žindyti sergant?

Mes už sveiką gyvenseną nėštumo metu

Kuo nėštutei svarbus vitaminas B12?

Kuo nėštutei svarbus vitaminas B12?

Ar tikrai nėštutei nekenkia viena kita cigeretė?

Ar tikrai nėštutei nekenkia viena kita ...

Ar besilaukiant galima gerti žalią arbatą?

Ar besilaukiant galima gerti žalią arbatą?

Kada nėščiajai atliekami genetiniai tyrimai?

Kada nėščiajai atliekami genetiniai tyrimai?

Rebozo skaros - pagalba nėštumo, gimdymo metu ir po jo

Rebozo skaros - pagalba nėštumo, gimdymo ...

Aktuali informacija apie kiekvieną nėštumo trimestrą: spausk ir skaityk

Nėštumo kalendorius: Pirmas trimestras

Nėštumo kalendorius: Pirmas trimestras

Nėštumo kalendorius: Antras trimestras

Nėštumo kalendorius: Antras trimestras

Nėštumo kalendorius: Trečias trimestras

Nėštumo kalendorius: Trečias trimestras

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok