Nėštumo kalendorius. 4 savaitė

Nėštumo kalendorius. 4 savaitė

18. Jul 2013, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šią savaitę Jūsų organizme ima gamintis naujas hormonas – chorioninis gonadotropinas.

Aptikti ji šlapime padeda specialūs testai, kurie parduodami vaistinėse be receptų. Jei testas teigiamas, tada labai tikėtina, jog jūs – nėščia.

Moteris

Jei tapote nepaaiškinamai irzli, pajutote nuovargį, krūtų speneliai tapo jautrūs, vadinasi, jūs – nėščia.

Nors nereikia pamiršti, jog panaši savijauta būdinga ir artėjant menstruacijoms. Tad nėštumas tai ar ne? Laimei, yra būdas atsakyti į šį klausimą.

Kaip minėjome, organizme jau pradėjo chorioninis gonadotropinas. Aptikti šį hormoną šlapime galima testų pagalba. Atlikti juos namų sąlygomis nėra sudėtinga, tik reikia laikytis nurodytos instrukcijos. Jei testas teigiamas, tad labai tikėtina, jog jūs – nėščia.

Tačiau visgi šį testą patartina atlikti kitą savaitę, kai chorioninio gonadotropino koncentracija bus didesnė.

Prisiminkite, jog pirmosios 12 nėštumo savaičių – ypač kritinis periodas vystantis Jūsų būsimam vaikučiui. Klysti negalima, nes klaidos bus ypač skaudžios. Jei jums kyla kokių nors klausimų, būtina laiku kreipkitės į specialistus!

Būsimasis kūdikis

Tai, kas vyksta šią savaitę, labai svarbu vaisiui. Šiuo metu aktyviai trys ertmės – chorionas, amnionas ir trynio maišelis. Turbūt šie pavadinimai jums mažai ką pasako. Tačiau be šių „kuklių“, daug kam nežinomų ertmių neįsivaizduojamas tolimesnis kūdikio vystymasis. Štai kodėl gamta paskyrė visą savaitę šių svarbių ertmių vystymuisi, sumažindama paties embriono ląstelių vystymosi tempus.

Minėtų ertmių užduotys labai svarbios – Kūdikio aprūpinimas maitinimu, kvėpavimu, biocheminės pusiausvyros palaikymas ir visapusiška mažylio apsauga. Chorionas ilgainiui tampa placenta, o amnionas – vaisiaus dangalu/pūsle, apie kurią pakalbėsime vėliau.

Įdomu tai, kad šių ertmių – organų vystymuisi gimdoje aktyviau dirba tėviški genai nei moteriški. Svarbi vyrų užduotis – pasirūpinti pragyvenimu ir apsauga tų, už kuriuos jis yra atsakingas. Tai jau pasireiškia genuose (kalbant simboliškai, spermatozoidas „elgiasi kaip tikras vyras“, nors sudaro tik vienintelę ląstelę vyriško organizmo).

Jūsų būsimas kūdikis dabar panašus į plokščią diską, susidedantį iš kelių sluoksnių. Kiekvienam jų lemta būti įvairių kūdikio organų ir organizmo audinių protėviais. Bet apie tai – vėliau.

Šaltinis: www.missfit.ru

Gydytojos ginekologės–akušerės Linos Rudaitienės patarimai ir rekomendacijos, duotos ankstesnėmis nėštumo savaitėmis, lieka aktualiomis.