SOS! Nugaros skausmai: kineziterapeutės patarimai

SOS! Nugaros skausmai: kineziterapeutės patarimai

23. May 2012, 09:20

Nugaros skausmai nėštumo metu lydi ne viena būsimą mamytę, ypač įpusėjus  antrajam trimestrui. Kaip juos sumažinti, kokius pratimus galima daryti, kaip taisyklingai sėdėti ir pan.?

 

Apie tai kalbamės su fizinės medicinos ir reabilitacijos centro "Gemma" kineziterapeute Sonata Martutaitiene.

 

Kokia yra pagrindinė nugaros skausmo priežastis nėštumo metu?

 

Dažniausia priežastis, dėl kurios prasideda nėščiajai nugaros skausmas, tai svorio centro pasikeitimas nėštumo metu. Jis dažniausiai įvyksta apie 4-5 nėštumo mėnesį. Šiuo periodu vaikučio svoris pradeda greitai augti, moteris svoris auga atitinkamai.

 

Nugarai padidėja apkrovimas, pilvo raumenys išsitempia, o nugaros sutrumpėja.

 

Labai svarbu stebėti, kaip auga svoris, moteris per nėštumą vidutiniškai turėtų priaugti apie 10-12 kg, viskas priklauso nuo moters ūgio ir svorio iki nėštumo. Gydytoja ginekologė visada pasako, kiek patartina priaugti svorio nėštumo metu konkrečios moters atveju.

 

Kaip reikėtų stiprinti nugarą?

 

Nugarą patartina sustiprinti jau iki nėštumo, idealu, jei moteris tam periodui pasiruošia. Sustiprina pilvo, nugaros ir tarpvietės raumenis. Jei nėštumas sklandus, moteris gerai jaučiasi, neturi intoksikacijos, ji turėtų sportuoti ir nėštumo metu.

 

Nėštumo metu galima rinktis baseiną, jogą nėščiosioms, pilates nėščiosioms arba pratimus su kineziterapeuto priežiūra. Labai svarbu, kad moteris būtų aktyvi per visą nėštumą, su sąlyga, kad nėra jokių apribojimų iš gydytojo. Labai tinka pasivaikščiojimai miške, parke.

 

Kokie pratimai tinkamiausi?

 

Kai jau atsiranda skausmai, reikia tempti nugarą ir strėnas, geriausiai tinka pratimai „ant keturių“, tai saugiausia padėtis, nereikėtų kelti sunkių daiktų, o jei tai neišvengiama, reikėtų tą daryti kojų pagalba, o ne iš nugaros (reikia pritūpti, paimti daiktą ir su tiesia nugara atsistoti).

 

Skausmams palengvinti labai padeda tam tikros gulėjimo pozos, pvz. ant šono tarp kojų įsikišus pagalvėlę. Arba klūpėjimas remiantis į didelį kamuolį.

 

Atsiradus skausmams būtinai rekia pasikonsultuoti su savo gydytoju ir kineziterapeutu.

 

Ačiū už patarimus.