VIDEO Nėštumo kalendorius. 30 savaitė: mažyliui vis mažiau vietos pilvelyje

19. Aug 2014, 15:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Būsima mama

Nemalonių pojūčių labai daug: vidurių užkietėjimas, dažnas šlapinimasis, rėmuo. Sukasi galva, pykina, atsiranda problemų su miegu. Visa tai gimdos padidėjimo pasekmė dėl jos spaudimo į vidaus organus.

Tačiau džiaugsmo jausmas, jog jūsų viduje auga nauja gyvybė ir vaikučio judėjimas atperka visus nesklandumus. Vaikas auga, jam ankšta, todėl mamos pilve jis juda kitaip. Laisvam "plaukiojimui" su atsispyrimais nuo gimdos sienelių atėjo pabaiga. Dabar vaikelis rankomis ir kojomis remiasi į gimdos sieneles, stumdosi.

Visus vaiko judesius ir spyrius reikia stebėti. Per parą turėtų būti ne mažiau kaip 24 vaisiaus judesiai. Per valandą - apie šešis. Aštrūs garsai, ryškios šviesos, deguonies trūkumas - ir vaikutis juda aktyviau. Judesių skaičius mažėjimas gali būti nerimą keliančių procesų simptomas.

Dėl padidėjusio svorio jūsų judesiai tampa lėtesnė ir nerangūs. Kūno svorio centras ir toliau stumiasi, todėl stebėkite savo laikyseną. Prisiminkite teisingą laikyseną, kai vaikščiojate ar sėdite. Prieš gulantis į lovą, pirmiausiai atsiverskite ant šono. Tai labai svarbu, nes pilvo raumenys ir taip labai ištempti ir susilpnėję dėl padidėjusios gimdos.

Dėl padidėjusios medžiagų apykaitos jums gali būti karšta ne tik šiltu, bet ir šaltu oru. Padidėja prakaitavimas.

Nuo šios savaitės moterys išeina "dekretinių" atostogų. Atminkite, kad atostogos suteikiamos dėl poilsio, atsipalaidavimo ir pasirengimo gimdymui. Jūs turite galimybę išsimiegokite, pasivaikščiokite gryname ore. Nebandykite atlikti visų namų ruošos darbų. Žinoma, jūs norite parengti namus naujagimiui, tačiau nuovargis gali blogai paveikti jūsų sveikatą.

Mityba

Įsiklausykite į savo kūno poreikius. 3 neštumo trimestre gali dramatiškai pasikeisti mitybos pioritetai. Pavyzdžiui, jūs anksčiau negalėjo pakęsti kefyro, o dabar jis staiga pasidarė jums skanus - tai reiškia, kad jūms nepakanka kalcio. Pabandykite valgyti ir liesą varškę. Gali atsirasti noras valgyti obuolius. Tai puiku! Juose yra geležies ir daug vitaminų.

Dažnai moterims, ypač vėlesniuose etapuose norisi saldumynų - ledų ar šokolado. Priimkite šį norą kaip organizmo reikalavimą. Nieko baisaus, tiesiog turėkite saiką. Vienas ar du ledų rageliai per dieną - nepakenks. Gal jums tiesiog trūksta džiaugsmo endorfinų ir jūsų vaikas tiesiog nuobodžiauja.

Valgykite po mažai, bet dažnai. Derinkite produktus, kad išvengtumėte fermentacijos, vidurių pūtimo, o maistas lengvai virškintųsi.

Būsimas mažylis

Kūdikio svoris - 1300 - 1500 gramų, ūgis - daugiau kaip 40 cm. Vaikas pakankamai didelis, jau šiek tiek sutaupė riebalinio sluoksnio. Kvėpavimo takų sistema dar turi būti tobulinama, tačiau vaikas jau gali saugiai kvėpuoti: plaučiuose gaminamas sufraktantas – ypatinga medžiaga - iškvėpimo metu neleis jiems sulipti.

Auga skaidulos su mielino apvalkalu, nervų ląstelės dirba – lėtai "bundasi" visa nervinė sistema. Aktyviai vystosi smegenys, griovelių ir vievelių kiekis didėja, vis aiškiau matomas jų reljefas.

Vyksta odos keitimasis. Varškinis sluoksnis ant vaiko kūno neišnyks, tačiau kūno pūkelis - Lanugo – po truputį dingsta. Pasitaiko, kad kūdikiai gimsta ir su švelniu pūkeliu. Paprastai po gimimo, per pirmąjį kūdikio mėnesį, lanugo dingsta be pėdsakų. Oda dar susiraukšlėjusi, bet jau pasidarė daug lygesnė.

Tolygiai dirba širdis. Ramiau ir ritmiškiau ji plaka pas berniukus, neritmingai ir greičiau pas mergaites. Labai aktyviai dirba kepenys: reikia sukaupti metalus pirmiesiems gyvenimo metams, juk kepenys turės "perduoti" kūdikiui kraujo kūnelius.

Išaugusiam vaisiui tampa ankšta gimdoje, judėti beveik neįmanoma, todėl beveik visi susirango į vienodą pozą (dažniausiai tai galva į apačią). Būtent iš šios pozicijos jis ateis į pasaulį. Galimybių aktyviai judėti mamos pilve kūdikiui jau nėra, jis paprastai guli ramus. Todėl, jei kūdikis pradeda smarkiai stumdytis, mamytė turi būti budri. Galima sakyti, kad vaikas jau "mato": jis atsimerkęs, reaguoja į "iš išorės" papuolančią šviesą. Būtų labai įdomu vaikutį stebėti: jis žiovauja, šypsosi, mirksi.

Tyrimai

Nuo 30 savaitės būsima mamytė yra pagal nuolat prižiūrima gydytojo. Pas jį lankytis užtenka kartą per mėnesį, jei nėštumo eiga sklandi. Inkstų patikrai reikia šlapimo tyrimo, o nėščiosioms tai jau įprasta privaloma procedūra. Gydytojas dabar nuolat matuoja kraujo spaudimą ir pilvo apimtį, nustatyto vaisiaus padėtį ir gimdos aukštį. Taip pat reguliariai klausomasi vaiko širdies plakimo.

STEBĖK SAVO NĖŠTUMĄ SAVAITĘ PO SAVAITĖS ČIA->>>

20131126123912-94935.jpg