Pristato

Nėštumo kalendorius

1.
savaitė

Savaitės posakis

„Vaiko likimo formavimas – tai visuomet motinos darbas“.

Napoleonas Bonapartas

Būsima mama

Iš tiesų nėštumas dar neprasidėjo. Tačiau akušeriai ir gydytojai ginekologai nėštumo pradžią ir gimdymo terminą skaičiuoja nuo pirmos paskutinių menstruacijų dienos, nes kiaušidėse kiaušialąstė pradeda bręsti, ruošdamasi artėjančiam apvaisinimui. Jūsų organizmui tai įprastas darbas, nes panašūs procesai vyksta esant menstruacijoms kiekvieną mėnesį iki menopauzės. Jau dabar Jūsų centrinė nervinė sistema aktyviai perskirsto hormonus. Viso to tikslas – palaipsniui paruošti vieną iš 300 000 Jūsų kiaušialąsčių apvaisinimui. Tai užtrunka apie dvi savaites. Todėl šią savaitę ir laikome pirmąja: juk Jūsų kūdikio pirmtakas šiuo metu kaip tik ir formuojasi.

Būsimas mažylis

Kol kas Jūsų mažylis – labiau idėja nei realus organizmas. Dalis jo – tai viena iš tūkstančių kiaušialąsčių, esančių kiaušidėse. Savo ruožtu, kita dalis (tėvo) dar nėra visiškai subrendęs spermatozoidas (tai nutiks maždaug po dviejų savaičių).

Nėštumo planavimas

Nėštumo planavimas – poros pasiruošimo procesas susilaukti sveiko vaikučio. Tai sąmoningas noras turėti kūdikį, visapusiškas būsimo mamos organizmo sveikatos apžiūra (jei reikia, ir tėčio), diagnozė ir gydymas ligų, kurios gali daryti neigiamą įtaką būsimo mažylio sveikatai ar mamos gebėjimui išnešioti ir pagimdyti sveiką kūdikį.

Nėštumo ir gimdymo metu moters orgnizmas patiria didelius krūvius visiems gyvybiškai svarbiems organams. Dvigubai stipriau dirba širdis, kepenys, inkstai, didelį spaudimą patiria nervinė, imuninė endokrininė sistemos. Būtent todėl nėštumui reikia ruoštis iš anksto, geriausia – likus 2-3 mėnesiams iki pastojimo.

Planuotas nėštumas leidžia išvengti daugelio sveikatos problemų ir padididina galimybes pagimdyti sveiką kūdikį. Idealu, jei moteris iš anksto apsilankytų pas savo gydytoją ginekologą, terapeutą, odontologą, gydytoją otorinolaringologą ir, jei reikia, kitus specialistus nustatyti lėtines ligas. Be to, ji turi atlikti tyrimus tam, kad būtų nustatytos „slaptos“ infekcijos, kurios praeina nepastebimai, bet gali pakenkti vaikučiui, išsitirti hormoninį foną, atlikti dubens ultragarso tyrimą ir kt. Likus keliems mėnesiams iki planuojamo nėštumo, patariama pasiskiepyti (dažniausiai nuo raudonukės ir hepatito B), tam, kad būtų išvengta problemų išnešiojant kūdikį.

Neplanuotas nėštumas

Statistiniai duomenys rodo, kad tik 10 procentų porų iš anksto ruošiasi pastojimui. Todėl nereikia nerimauti, jei žinia apie nėštumą jums „nukrito kaip iš dangaus“.

Aišku, galime jaudintis ir nerimauti dėl milijono priežasčių – bet neverta be reikalo eikvoti nervines ląsteles. Geriau iš karto vykite pas savo gydytoją, kad išsiaiškintumėte tai, kas labiausiai neramina.

Jeigu vaisiaus vystymuisi kas nors negerai, nėštumas savaime nutrūksta dar ankstyvojoje stadijoje, o jei nėštumui niekas negresia, persileidimo pavojaus nėra, vadinasi, vaikeliui bus viskas gerai.

Jeigu Tu papuolei į situaciją, rodos, be išeities, neturi artimųjų ir giminių, būtinai kreipkis pagalbos! Lietuvoje yra krizių centrai būsimoms ir esamoms mamytėms!

Nedaryk žingsnio, dėl kurio pasekmių vėliau reikėtų gailėtis. Gyvenime susiklosto įvairios situacijos. Niekas iš mūsų nėra apdraustas nuo nenumatytų aplinkybių, net jei dabar ir atrodo, kad visos sąlygos klostosi puikiai.

Padovanok gyvenimą savo mažyliui!

Juk jis tavo!

Vienintelis ir nepakartojamas!

© Visos teisės saugomos Mamyciuklubas.lt 2013

Nėštumo kalendorių redagavo Maxmeda gydytoja ginekologė Kristina Stanslovaitytė

Patarimai

Kaip apskaičiuoti apytikslią gimdymo datą

Nepriklausomai nuo to, pirmas tai jūsų nėštumas ar jau antras, artinasi jaudinantis jūsų gyvenimo laikotarpis. Jūs jau ėmėte pajusti viduje užsimezgančią gyvybę. Kaip gi apskaičiuoti gimdymo datą? Daugeliu atveju moterys nežino tikslios pastojimo datos, bet gali tiksliai pasakyti, kada prasidėjo paskutinės mentruacijos. Tai atskaitos taškas, nuo kurio skaičiuojamos nėštumo savaitės. Daugumai moterų didžiausia apvaisinimo tikimybė yra mėnesinių ciklo viduryje, kitaip tariant – likus dviems savaitėms iki kitų menstruacijų pradžios.

Remiantis šia data, nėštumas tęsiasi maždaug 280 dienas arba 40 savaičių, nuo paskutinių mėnesinių ciklo pradžios. Tokiu būdu apytiksliai galite apskaičiuoti gimdymo datą, pridėdami 280 dienų prie paskutinių menstruacijų pradžios.

Tą pati rezultatą galite gauti, jeigu pridėsite 7 dienas prie paskutinių menstruacijų datos ir atskaičiuosite 3 mėnesius. Pavyzdžiui, jeigu paskutinės mėnesinės prasidėjo vasario 20 d., tai gimdymo diena bus apie lapkričio 27 d.

Mityba

Jeigu pirmosios 4-6 jūsų planuojamo nėštumo savaitės bus pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje, pageidautina, kad savo mitybos racione sumažintumėte patiekalų iš „peržiemojusių“ bulvių – tokiu būdu išvengsite kai kurių įgimtų vaisiaus ligų.

Taip pat svarbu iki pastojimo vartoti folinę rūgštį! (folio rūgštį rekomenduojama vartoti iki 12-os nėštumo savaičių)

Folinė rūgštis daro teigiamą įtaką būsimo kūdikio smegenų vystymuisi. Jos galima gauti vartojant daugiau geltonų daržovių ir vaisių, pvz. paprikų, morkų, abrikosų, persikų).

Tekstus, publikuojamus Mamyčių klubo portale, griežtai draudžiama naudoti kitose interneto svetainėse ir bet kokiose kitose masinės informacijos priemonėse. Juos draudžiama versti, kopijuoti ar kitu būdu platinti be raštiško Mamyčių klubo redakcijos sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Mamyčių klubą kaip šaltinį.
Kad galėtum komentuoti, reikia prisijungti Рrisiregistruok
ritusomani 17. Rugsėjis 2018 10:54

Packers and Movers Hyderabad Give Certified and Verified Service Providers, Cheap and Best ###Office Relocation Charges, ***Home Shifting, ✔✔✔Goods Insurance worth Rs. 10,000, Assurance for Local and Domestic House Shifting. Safe and Reliable Household Shifting Services in Hyderabad with Reasonable Movers and Packers Hyderabad Price Quotation @
https://packersmovershyderabadcity.in/

Milit 5. Sausis 2018 14:57

Jau planuojant nėštumą reikia pagalvoti apie omega 3 žuvų taukus. Taip pat tik sužinojus apie užsimezgusią gyvybę. Aš pati gėriau iš neolife maisto papildų https://vitaminaimineralai.lt/collections/neolife-maisto-papildai salmon oil plus (idealus pasirinkimas besilaukiančioms mamos, vaikams, maitinančioms)

rheajain 14. Rugsėjis 2017 09:32

eally a vry nice blog i really appreciate all your efforts ,thank you so mch for sharing this valuable information with all of ushttp://packers-and-movers-delhi.in/

Dalytea 27. Birželis 2017 17:34

Labas, mamytės norėjau jūsu paklausti. Ar gali būti tikimybė, kad pastojau?Manno mėnesinės baigėsi birželio 12d. Ir 13d turėjau lytinių santykių, praėjo 2savaitės ir man jau trečia diena maudžia krūtine, ji labai stangri jaučiu, kad tempiasi net prisiliesti negaliu speneliai labai jautrūs. Jaučiu mieguistuma. Ar gali būti, kad laukiuosi?

pranauskiene 14. Vasaris 2017 13:19

as dar prace ira nestiumo bet kaska jauciu silpna judesus pilvuke

surkytej 8. Sausis 2016 17:26

Noriu suzinoti kada jus pajutote pirmuosius vaikelio judesius? :) nes jau esu 3 menesi su virsu ir laukiu nesuliaukiu judesiuku.

gintareval 15. Lapkritis 2015 13:59 viktrorija698

Man 17 savaiciu ir taip pat dar nesimato pilva.

Rasa27 21. Spalis 2015 12:17

Sveikos.. Pirma karta uzsiregistravau cia. Laukiuosi, jau beveik 14 savaiciu.. :) Kas pas jus cia gero?

Nestea 15. Rugsėjis 2015 16:14

mums jau16 savaiciu, o pilvas kaip reikalas matosi, ypac vakarais kai esu paavrgus

KarileIrTadas 21. Rugpjūtis 2015 21:32

Sveikos. O mes su vyru jau bandom pradėt givybę. Labai laukiu ir viliuos, kad pavyks is karto. Dar liko pora dienų iki ovuliacijos. Vyras nuolat klausineja, kaip jauciuos, labai laukiam tu dvieju mėlynų juosteliu.

dangepadange 16. Rugpjūtis 2015 22:02

Apsiskaičiuoti apytikslę gimdymo datą galima žinant pirmąją savo paskutinių mėnesinių dieną :) http://gandrai.eu/nestumo-skaiciuokle/

Š.Ernesta 30. Liepa 2015 14:26

Labas merginos, prieš 8 mėnesius man pasakė, kad galiu nesusilaukti vaikų. Tai labai nuliūdino mane ir vyrą. Netikėtai šį šeštadienį susapnavau , kad susilaukiau mergytės :) atsibudusi greit pasidariau nėštumo testą ir negalėjau patikėti, ten rodė dvi juosteles. Per dvi dienas pasidariau kokius 8 testus. ir vis rodė dvi juosteles, tai pagaliau dabar pradedu tikėti, kad tikrai mus pavyko :) kita savaitę einu pas daktare, tikiuosi bus viskas gerai! :)

linute12345 29. Birželis 2015 15:13

sveikos man sendiena padare ultragarso tirima ir pasake kad as laukuosi 5 sav labai laukiu mazilio

smalenskiene 28. Gegužė 2015 10:23

sveikos pagal mane man 23 savaites o pagal daktarus nevienodai tad net nezine kada gimdyti

VilneDai 23. Gegužė 2015 10:36

Sveikos, man jau 31 sav. :) jau svajoju kaip laikysiu mažylį ant rankų :) pilvukas didelis visas juda ;) dažnai matau kojytę ar rankytę kuri įsiremia į pilvuko sieną :)

Ieva28 21. Balandis 2015 17:55

Laba, man jau 18 sav ir jau pilvukas ryškėja ryškėja po truputį:DD

Shmoonce 16. Kovas 2015 13:09

Man jau 16savaitėliu !! Laukiu nesulaukiu ! :))

zaliasrukas 16. Vasaris 2015 22:15

Man jau 5savaiteles. Aaaa laukiu nesulaukiu maziuko!!!!! <3

Persikute94 10. Vasaris 2015 19:50

Sveikos, man 8 savaitė, bent taip paskaičiavau, nes tiksliai dar nežinau, pas ginekologę tik antradienį. Laukiu nesulaukiu :)

sesilia 6. Sausis 2015 15:13

Man nustatyta data buvo lapkricio 10, bet gime maziukas lapkricio 22:)

AUSRATADIKAS 5. Rugsėjis 2014 18:01

O man tiksliai sunku apskaiciuoti nes buvo nereguliarios menesines, velavo 2 savaites ir vos tepe tai pagal gydytojos apziurejima yra mazdaug 6-8 savaites, gal tiksliau pasakys kai bus tyrimu atsakymai :-)

sigita29 15. Rugpjūtis 2014 17:38

Sveikos man dar tik 5savaites

Giedre1 6. Rugpjūtis 2014 15:08

Sveikos, man 13 savaite :)

milda20 26. Balandis 2014 20:45

Sveikos mamytes man jau 22 savaites

linutykara 9. Balandis 2014 22:18

man jau 31 savaite.

1 2

Nėštumo kalendorius

Norėdama sužinoti, kiek savaičių jau laukiesi ir apie tai paskaityti - įrašyk pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.
Prisijunk norėdama pamatyti savo nėštumo kalendorių!
Рrisiregistruok

Aktuali informacija apie kiekvieną nėštumo trimestrą: spausk ir skaityk

Nėštumo kalendorius: Pirmas trimestras

Nėštumo kalendorius: Pirmas trimestras

Nėštumo kalendorius: Antras trimestras

Nėštumo kalendorius: Antras trimestras

Nėštumo kalendorius: Trečias trimestras

Nėštumo kalendorius: Trečias trimestras

Akušerė skuba į pagalbą

Užduokite klausimą akušerei Ievai

Užduokite klausimą akušerei Ievai

VIDEO: Kaip žindyti sergant?

VIDEO: Kaip žindyti sergant?